Keystone logo
University of Wroclaw - Faculty of Law, Administration and Economics

University of Wroclaw - Faculty of Law, Administration and Economics

University of Wroclaw - Faculty of Law, Administration and Economics

Tanıtım

WroclawUni02

Bu çekici çalışma programı, ünlü Wrocław Üniversitesi, hareketli Wrocław şehri ve heyecan verici öğrenci hayatı hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız, lütfen buradan web sayfamızı ziyaret edin.

Wrocław Üniversitesi, üç yüzyıldan fazla zengin bir tarihe sahiptir. Leopold I Habsburg tarafından kurulan üniversite, Cizvitler tarafından yönetilen mütevazı bir okuldan Polonya'nın en büyük akademik kurumlarından birine dönüştü. 19. yüzyılın başında üniversitenin beş fakültesi vardı: felsefe, katolik teoloji, evanjelik teoloji, hukuk ve tıp. Daha sonra çok sayıda bölüm, laboratuvar ve günümüze kadar var olan bir doğa müzesi ile genişletildi. Bugün, Wrocław Üniversitesi'nin ilk ve en önemli odak noktası bilimsel araştırmadır. Akademisyenlerimiz, Polonya'daki ve dünyadaki diğer yüksek öğretim kurumlarından araştırmacı arkadaşlarıyla çok sayıda bağlantıya sahiptir. Araştırmacılarımızın başarısı, geçtiğimiz yıllara kıyasla Üniversitemizde hem ekipman hem de araştırma için sağlanan fonları önemli ölçüde %80 oranında artıran Polonyalı yetkililer tarafından kısa bir süre önce kabul edildi. Akademik Girişimcilik İnkübatörü, ücretsiz girişimcilik danışmanlığı sağlayarak, konferanslar, seminerler düzenleyerek, seçilen yatırımları sübvanse ederek ve ofis alanı sunarak öğrencilerin kendi işlerini kurmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış, Wrocław Üniversitesi'nin yeni bir birimidir. Akademik Girişimcilik İnkübatörü, laboratuvarları, ofis alanı, konferans merkezi ve modern multimedya ekipmanı olan bir teknoloji merkezi olan Wrocław Teknoloji Parkı ile işbirliği yapmaktadır. Teknoloji Parkı'nın amacı, Wrocław'ın ve bölgenin bilimsel ve endüstriyel potansiyelinin kullanılması için koşullar yaratmak ve ileri teknoloji endüstrisini teşvik etmektir. Wrocław Üniversitesi, hissedarlarından biri olmaktan gurur duyar. Bugün Wrocław Üniversitesi, bölgedeki en büyük üniversitedir ve 10 Fakültede 40.000'den fazla öğrenciye ve yaklaşık 1300 doktora öğrencisine eğitim vermektedir. Üniversiteden her yıl 9000 öğrenci mezun olmaktadır.

Hukuk, Yönetim ve Ekonomi Fakültesi

Hukuk, Yönetim ve Ekonomi Fakültesi, Polonya'nın en büyüklerinden biridir. Geleneği, 1811'de kurulan Prusya hukuk okuluna kadar uzanır. Bu Fakülte'de 12.000'den fazla öğrenciye 200 akademisyen tarafından eğitim verilmektedir ve 170 öğrenci doktora programına kayıtlıdır. programlar. Fakülte uluslararası değişim programları sunmaktadır ve Avrupa, Rusya, Kazakistan ve Afrika ülkelerinden uluslararası öğrencileri ağırlamaktan gurur duymaktadır. Öğrenciler kulüp ve topluluklara üye olabilir, ulusal ve uluslararası konferans ve sempozyumlara katılabilirler. Çalışma alanları:

 • Kanun
 • Yönetim
 • ekonomi

Araştırma: Uzmanlık alanları şunları içerir:

 • Polonya tarihi ve Polonya hukuku
 • İdari, medeni, cezai, mali ve özel hukuk
 • Uluslararası ve Avrupa hukuku
 • ekonomi teorisi

Uluslararası bağlantılar: Fakülte'nin dünya çapında 18'den fazla ülkede yaklaşık 40 kurumla akademik ortaklığı vardır:

 • Hidalgos Meksika'daki Yüksek Öğrenim Merkezi,
 • Buenos Aires'teki Latin Amerika Anayasa Hukuku Merkezi,
 • Alman Hukuk Okulu,
 • Yüksek Lisans Merkezi, Strasbourg
 • CEDİMES Enstitüsü, Fransa
 • Cambridge Üniversitesi İngilizce ve Avrupa Hukuku Kursu.

Tesisler: Polonya'daki en büyük hukuk kütüphanelerinden biri, son teknoloji ekipman, konferans salonları, sınıflar, bilgisayar laboratuvarları ve internet ve veritabanlarına erişimi olan bir çalışma odası

Konumlar

 • Wrocław

  Pl. Uniwersytecki 1, 50-137, Wrocław

  sorular