Keystone logo
University of Zagreb - Faculty of Agriculture Çevre, Tarım ve Kaynak Yönetimi Konusunda Master Derecesi (INTER-EnAgro)
University of Zagreb - Faculty of Agriculture

Çevre, Tarım ve Kaynak Yönetimi Konusunda Master Derecesi (INTER-EnAgro)

Zagreb, Hırvatistan

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2024

EUR 2.500 / per year *

harmanlanmış

* Akademik yıl başına 17.500,00 HRK (2,500,00 €). Hırvat vatandaşı olan öğrenciler ve AB ülkelerinden gelen öğrenciler harçların% 50'sini öderler.

Tanıtım

COVID-19 krizleri nedeniyle, tüm sınıflar şu anda uzun mesafeli öğrenim için modern platformları kullanarak yürütülüyor, öğrencilerimizin ders kredileri kazanmalarını ve planlanan öğrenme çıktılarını elde etmelerini sağlıyor!

Çalışma programı - INTER-EnAgro

Genel bilgi

INTER-EnAgro lisansüstü çalışma programı, toprak ve su gibi doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımı ve yönetiminin yanı sıra, başta tarım olmak üzere insan faaliyetlerinin bu kaynaklar üzerindeki olumlu ve olumsuz etkilerini hedefleyen teorik ve pratik bilgiler sunar. Program, lisans eğitiminin devamı olarak tasarlanmıştır ve lisansüstü düzeyde çalışmaların devam etmesini sağlar.

Çağdaş öğretim sürecine ve tamamen İngilizce öğretilen çalışma programına (ulusal ve uluslararası öğretmenlerin katılımıyla) dayalı olarak, öğrenciler, sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmak ve farklı alanlarda çalışmak için gerekli olan genel ve alana özgü yeterlikleri edinebileceklerdir. tarım, çevre koruma ve doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımı. Amaç, tarım, çevre koruma ve ilgili doğa, mühendislik ve biyoteknik bilimlerin temel ve uygulamalı bilimsel alanlarında bilgi, beceri ve yetkinliklere sahip olacak uzmanlar yetiştirmektir. Ayrıca amaç, öğrencileri yüksek öğretim kurumlarında ve bilimsel araştırma enstitülerinde yürütülen tarım ve çevre koruma alanındaki bilimsel araştırmalara ve ayrıca lisansüstü eğitimde ileri eğitim için eğitmektir. İngilizce öğretmek, uluslararası düzeyde programlara katılımı sağlar ve ayrıca bilgi alışverişini, çalışma içeriklerinin yükseltilmesini ve geliştirilmesini, uluslararası bir ortakla işbirliğini ve öğretim ve araştırmada kapasite geliştirmeyi kolaylaştırır.

131744_7.jpg

Programın özgüllüğü

Lisansüstü eğitim programı, öğrencilerin aşağıdaki alanlarda bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmelerini ve uygulamalarını sağlar: - Tarım, çevre koruma ve ilgili doğa, mühendislik ve biyoteknik bilimlerin temel bilimsel alanlarında bilgi / anlayış; - Temel ve uygulamalı bilimsel alanlarda entelektüel beceriler - disiplinler arası, bütünsel yaklaşım kullanarak doğal ve tarımsal ekosistemlerin işleyişi; - Kırsal alanların sürdürülebilir kalkınmasında mevcut ihtiyaçların ve eğilimlerin, özellikle de tarımın rolünün farkına varmada pratik beceriler ve yeterlilikler.

İstihdam olanakları

Çalışma programı, kalkınma, yüksek öğrenim, araştırma, özel girişimcilik, danışmanlık firmaları, yasal düzenlemeleri yapmaktan ve bunları yürürlüğe koymaktan sorumlu kurumlar, hükümet ve sivil toplum kuruluşları, yerel alanda faaliyet gösteren kalkınma projeleri veya kurumları gibi alanlarda istihdam fırsatları açar , ulusal ve uluslararası kuruluşlar.

Çalışma programının bilimsel alanı

Biyoteknik bilimler

Çalışma programının süresi

Çalışma programı en az 120 AKTS çalışma yükü ile 2 yıl sürer

131745_5.jpg

Kabul şartları

Lisansüstü eğitim programı, en az 180 AKTS kazanılmış, tarım veya ormancılık, ekoloji, biyoloji, jeoloji, coğrafya veya diğer ilgili alanlarda halihazırda lisans veya eşdeğeri bir dereceye sahip olan adaylara açıktır.

  • İlgi beyanı (gerekli belgeler)
  • Başvuru formunu doldurdu ve imzaladı
  • Lisans derecesi (varsa)
  • Kayıtların transkripti
  • Özgeçmiş
  • İngilizce dil yeterliliği

Bir sonraki akademik yıl için INTER-ENAGRO çalışması için 1. Kayıt turu açıktır

Kabul Mektubunu alan tüm başvuru sahipleri aşağıdaki belgeleri bu e-postaya göndermelidir:

1. Doldurulmuş ve imzalanmış Başvuru Formu

2. Zagreb Üniversitesi Ziraat Fakültesine ödenen 50 EUR (iade edilemez; banka işlem ücreti / masraflar hariç) Başvuru Ücretinin çekle değil, doğrudan hesabımıza ödenmesi gerektiğini gösteren bir belge. Banka bilgileri: KDV No: HR36389528408, Banka Adı: Zagrebacka bankası, Banka Adresi: Zagreb, Trg Bana Josipa Jelacica 1, 10000 Zagreb, SWIFT: ZABAHR2X, IBAN: HR1823600001101221840

3. Pasaport fotokopisi

4. Doğum belgenizin fotokopisi

5. Kişisel fotoğraf 4 × 6 cm (12 aydan eski değil)

6. Önceki eğitim İngilizce dilinde olmadığı sürece, İngilizce bilgisinin kanıtı (örneğin TOEFL, IELTS, CAE).

7. CV & Motivasyon mektubu

Eksik başvurular dikkate alınmayacaktır.

İngilizce dışında başka dillerde verilen / yazılan belgelerin İngilizce veya Hırvatçaya çevrilmesi gerekir.

Sınırlı öğrenci kontenjanı nedeniyle mümkün olan en kısa sürede başvurmanızı öneririz!

COVID-19 krizlerine bağlı olarak, Eylül ayında ya klasik (Zagreb şehrindeki Fakülte kampüsünde sınıf eğitimi) ya da modern uzun mesafeli öğrenme platformları üzerinden yeni bir akademik yıl başlıyor.

Kabul mektubunu henüz almadınız mı?

Endişelenmeyin, lütfen Diploma sertifikanızı ve Diploma eklerinizi bu e-postaya [email protected] gönderin ve yakında olumlu bir değerlendirme sonucu (yani kabul mektubu) veya size başka bir seçenek önererek tekrar göndereceğiz!

Öğretim Dili

Tüm dersler, alıştırmalar ve grup çalışmaları İngilizce yapılacaktır. Öğrenciler, Avrupa Referans Çerçevesine göre en az B2 düzeyinde veya Cambridge İleri Düzey Sertifikalarını İngilizce sunarak kanıtlamaları gereken iyi bir İngilizce bilgisine sahip olmalıdır.

Öğrenim ücreti

Akademik yıl başına 17.500,00 HRK (2,500,00 €).

Hırvat vatandaşı olan öğrenciler ve AB ülkelerinden gelen öğrenciler harçların% 50'sini öderler.

Temas

Gabrijel Ondrasek, Ph.D. - çalışma programı koordinatörü
Eposta: [email protected]
Telefon: +385 1239 3702

Uluslararası ilişkiler ofisi
Email: [email protected]
Telefon: 385 1 239 3611

131743_2.jpg

kabul

Kariyer fırsatları

Program Öğrenim Ücreti

Okul Hakkında

sorular