Keystone logo
University Rennes 2

University Rennes 2

University Rennes 2

Tanıtım

University Rennes 2 , Batı Fransa'daki sanat, edebiyat, dil, beşeri bilimler ve sosyal bilimlerde en önemli araştırma ve yüksek öğrenim merkezidir.

University Rennes 2 , sanat, edebiyat ve iletişim alanlarında, dillerde, insan ve sosyal bilimlerde ve fizik ve spor etkinliklerinin bilim ve tekniklerinde, 3,000 devam eden çalışma dahil 21,500 öğrenciyi 5 eğitim ve araştırma biriminde bir araya getiriyor.

Üniversite misyonları sayesinde, eğitim ve araştırma kamu hizmetinin ana operatörüdür. Böylelikle, aynı kamu hizmeti misyonunu ortaklaşa olarak sağlayan bir kadın ve erkek topluluğunu bir araya getirerek genel çıkarlara katkıda bulunur ve evrensel bir boyuta sahiptir: bilginin üretimi, aktarımı ve arttırılması. Öğrencilerinin hizmetinde, eğitiminde ve profesyonel entegrasyonunda, başarılarının koşullarını uygulayan bir kurumdur.

Eğitiminin, araştırmasının, yenilikçiliğinin ve disiplinlerarasılığının kalitesi ve tanınması ile Fransa'da ve uluslararası alanda tesis düzeyinde uygulanan ortaklıklar, University Rennes 2 kendi bölgesinde lider bir oyuncu olmasına izin veriyor. Topluma kültürel yayma ve uluslararası açıklık, kuruluşun okunabilirliğini ve görünürlüğünü sağlamak için temel önceliklerdir.

Konumlar

  • Rennes

    Place Recteur Henri le Moal, 35000, Rennes

    sorular