Keystone logo
University Salgado de Oliveira (UNIVERSO EAD -  Universidade Salgado de Oliveira)

University Salgado de Oliveira (UNIVERSO EAD - Universidade Salgado de Oliveira)

University Salgado de Oliveira (UNIVERSO EAD -  Universidade Salgado de Oliveira)

Tanıtım

Başarılar her zaman hatırlanmalıdır. Hatta 50 yıllık bir başarı geçmişine gelince. Universo, Bilimsel İnisiyasyon Programı ile Educação 50 Anos belgeselini tüm toplum için eğitimdeki yörüngesini terk etme duygusuyla başlattı.

Belgesel, Salgado de Oliveira ailesinin Cordeiro belediyesindeki kökeninden, şu anda beş Brezilya eyaletinde bulunan üniversitenin kuruluşuna kadar eğitimle birlikte hikayesini anlatıyor. Hikaye, bu yarım asırlık yörüngeye katılanların, özellikle de her şeyi başlatan Profesör Marlene Salgado de Oliveira ve Profesör Joaquim de Oliveira'nın raporlarından anlatılıyor.

Resimler, öğretmen Marlene'nin doğup çocukluğunu geçirdiği Cordeiro belediyesinde ve gençken ilk okulunu kurduğu São Gonçalo kentinde 33 öğrenciyle kaydedildi. Belgesel aynı zamanda 12 Ekim 1959'da kurulan ve bugün ülkenin en büyük kurumlarından birine yol açan Colégio Dom Hélder Câmara'ya bir övgü niteliğindedir.

Educação 50 Anos, 21 dakika sürer ve kurumun tarihinin inşasına yardımcı olan eğitimcilerin, arkadaşların ve aile üyelerinin tanıklıklarını içerir. Belgesel, Miras, Hafıza ve Kimlik araştırma hattıyla bağlantılı UNIVERSO Tarih alanında bir yüksek lisans projesinin sonucudur. Son sunumu belgesel olan projeye lisans öğrencileri katıldı.

Projenin temel amacı, 50. yılını kutlayan bir eğitim projesinin inşasında Salgado de Oliveira ailesinin tarihsel hafızasını kurtarmaktır. "Colégio Dom Hélder Câmara'ya çevrilen eğitim ve kültür alanındaki değerler ve yenilikçi fikirlerle, Profesör Marlene Salgado, bugün ulusal projeksiyonla Universo'nun yaratılmasıyla sonuçlanan bu projenin büyümesi ve genişlemesi için bir harekete öncülük etti" , projenin danışmanı ve koordinatörü profesör Regina Costa'yı vurguluyor.

Konumlar

  • Setor Sul

    Setor Sul, Brezilya

    sorular