Keystone logo
University of Ljubljana

University of Ljubljana

University of Ljubljana

Tanıtım

Her yeni akademik yıl, akademik ve kişisel gelişim için yeni fırsatlar sunar ve sizi bu heyecan verici öğrenme ve keşfetme yolculuğunda teşvik etmeyi dört gözle bekliyoruz. Sizi lisans programlarımızın bu bilgi paketine davet etmekten mutluluk duyarız ve ilginizi çekecek bir şeyler bulacağınızı umarız.

Bilgi günleri 2024

Eğitiminizi seçmek hayatınızın en önemli kararlarından biridir. Nelerden hoşlandığınızı dikkatlice düşünmenizi öneririz, çünkü bu eğitiminizi çok daha kolay hale getirir. İlgilendiğiniz fakültelerin web sitelerini ve sosyal ağlarını ziyaret edin, Üniversitemizde eğitim almayı seçerken bilmeniz gereken her şeyi öğrenin ve sorularınızı hazırlayın. Herhangi bir tavsiye veya yardıma ihtiyacınız olursa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Size tüm bilgileri sağlamak ve sorularınıza yanıt vermek için elimizden geleni yapacağız.

 • 22 ve 23 Şubat 2024 tarihlerinde saat 13:00'te (CET) düzenlenecek olan Online bilgilendirme oturumlarına katılabilirsiniz. Online oturum, Ljubljana Üniversitesi'nde eğitim almak ve Slovenya'da yaşamak hakkında ilk elden bilgi edinmenin yanı sıra bazı akademi ve fakülte temsilcileriyle tanışma fırsatı verecektir. Bu oturum İngilizce olacaktır.
 • & 1 Mart 2024 tarihinde saat 14:00'te online Soru-Cevap oturumu düzenleyeceğiz; bu oturumda lisans eğitimi için başvuru-kabul prosedürü ve yabancı ortaöğretimin tanınması hakkında sorularınızı sorabilir ve daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bu oturum İngilizce olacaktır.

t

Yaz:

Lisans ve tek aşamalı yüksek lisans programları ve başvuru dönemleri hakkında daha fazla bilgiye adresinden ulaşabilirsiniz.

Yüksek lisans ve doktora çalışmaları için 2024/2025 kayıt çağrısı yakında yayınlanacaktır.

Üyelerimizin çoğu (akademiler ve fakülteler), Adriyatik Denizi kıyısında Portorož'da bulunan Denizcilik Çalışmaları ve Ulaştırma Fakültemiz dışında Slovenya'nın başkenti Ljubljana'da bulunmaktadır.

Ljubljana yaşamak için çok hoş ve genç bir şehirdir. Çok sayıda müzemiz, galerimiz, tiyatromuz, sinemamız, enstitümüz, kütüphanemiz ve dünyanın en eski filarmoni orkestralarından birine sahibiz. Şehir merkezinde çok sayıda bar, restoran, kulüp ve mağaza bulacaksınız. Çok sayıda yeşil alan da bulunmaktadır. Kongresni trg (meydan) Ljubljana'nın merkezi meydanlarından biridir ve aynı zamanda Ljubljana Üniversitesi Rektörlüğü'nün de merkezidir.

Derece programlarımız tüm çalışma alanlarını kapsamaktadır: Sanat, Güzel Sanatlar, Doğa Bilimleri, Teknoloji ve Mühendislik, Sosyal Bilimler, Beşeri Bilimler, Tıp, Sağlık Bilimleri ve Spor, Bologna Süreci yönergelerine uygun olarak tasarlanmıştır. Ljubljana Üniversitesi bünyesinde ve yabancı üniversitelerle işbirliği içinde, her üç dönemde de ortak, disiplinler arası ve çok disiplinli çalışma programları sunuyoruz. Dersler, eğitimler ve seminerlere ek olarak, uygulamalı eğitime, öğrencilerin proje çalışmalarına dahil edilmesine, uluslararası değişimlere, kariyer rehberliğine ve müfredat dışı ve diğer etkinliklere büyük önem veriyoruz.

Öğrencimiz olarak, dünyanın dört bir yanından gelen çok sayıda misafir profesör ve uluslararası öğrenci ile çeşitli uluslararası toplulukta eğitim almak için büyük bir fırsata sahip olacaksınız. Her yıl yaklaşık 40.000 öğrenci kurumumuzda bilgi ve becerilerini yükseltmekte ve geliştirmekte olup, bunların %8'i uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. Ljubljana Üniversitesi programları, Slovenya'daki tüm lisans mezunlarının yarısından fazlası, yüksek lisans ve uzmanlık derecesi sahiplerinin üçte ikisinden fazlası ve bilim doktorlarının yüzde 80'inden fazlası tarafından tamamlanmaktadır.

Akademik mükemmelliğe ve faaliyet çeşitliliğine olan bağlılığımız,uluslararası üniversite sıralaması ve akademik ve araştırma topluluğumuzun çalışma ve araştırma başarılarının diğer birçok ulusal ve uluslararası tanınmasıyla doğrulanmaktadır.

Ljubljana Üniversitesi'nin özel bir kaygısı, çevre güvenliği, insan sağlığı, yaşam kalitesi ve zengin ekonomi için bilginin endüstriye aktarılmasıdır; bu nedenle birçok Sloven ve yabancı şirketle yakın işbirliği içindeyiz. Ortaklarımız arasında önde gelen çok uluslu şirketler ve Slovenya'nın önde gelen kuruluşları yer almaktadır.

www.uni-lj.si/study adresinde, Ljubljana Üniversitesi'nde öğrenim görmek isteyen uluslararası öğrenciler için özel olarak tasarlanmış bilgi kılavuzlarını, derece programları hakkında bilgileri ve buraya başlamanızı kolaylaştıracak ek yararlı bilgileri bulabilirsiniz. Bu kılavuzlar, iyi bir seçim yapmanıza ve Üniversite'deki lisans programınızı seçerken doğru kararı vermenize yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır. derslerimiz size Ljubljana Üniversitesi'ndeki eğitim olanakları ve Slovenya'da yaşam hakkında fikir verecektir. Ayrıca programları alanlarına ve kategorilerine göre de arayabilirsiniz.

Yurtdışı eğitimin kaydı ve tanınması için eVŠ web portalı ( başvuru dönemleri ve kabul ve tanınma prosedürü zaman çizelgesi bağlantıları) üzerinden başvurmanız gerekmektedir. Sunulan derece programları, öğrenim süresine ilişkin veriler, kayıt koşulları, açık pozisyon sayısı, öğrenim şekli vb. hakkındaki bilgileri Kayıt Çağrısı adresinde bulabilirsiniz. Başvuru-kabul prosedüründe size yardımcı olmak için video sunumları ve www.uni-lj.si/study/impressions/promotional-material adreslerinde bulunan talimatları hazırladık.

Slovenya'daki eğitim sistemleri ve politikaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen Eğitim, Bilim ve Spor Bakanlığımız tarafından hazırlanan kısa video serisini izleyiniz.

Kabul prosedürü

Hoş geldiniz rehberi

Bizimle geçireceğiniz kısa süreyi en iyi şekilde değerlendirebilmeniz için, Ljubljana Üniversitesi'ndeki konaklamanızı değerli bir eğitim deneyimi ve hayatınızda unutulmaz bir zaman haline getirmenize yardımcı olacak bu hoş geldiniz rehberini hazırladık.

Bu kılavuzu okuduktan sonra herhangi bir sorunuz yanıtsız kalırsa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin:
Yabancı orta öğretimin tanınması: tanı[email protected]
Yüksek lisans ve doktora programlarına kayıt ve yatay geçiş için yabancı eğitimin tanınması: lütfen ilgili fakülte/akademideki yetkili kişi ile iletişime geçin.
Başvuru ve kabul prosedürü: [email protected]
Kayıt başvurusunu doldurmak için teknik yardım: [email protected]
Artı Yıl: [email protected]
Slovence dil kursları: [email protected]
Burslar: [email protected]
Vize hakkında bilgi: [email protected]

İlham veren uluslararası bir ortamda yaz okulu kurslarımızla ufkunuzu genişletebilir veya tüm bir akademik yıl veya bir dönem boyunca değişim öğrencisi olarak çalışabilirsiniz.

Sizi bizimle akademik yolunuza başlamaya, kişisel ve profesyonel kariyer seçeneklerinizi artırmaya ve gururlu ve yaratıcı akademik topluluğumuzun değerli bir üyesi olmaya davet ediyoruz.

Sizi Üniversitemize bekliyoruz.

Öğrenci İzlenimleri

Öğrenciler, topluluğumuzun kalbi ve öğretim üyelerimizin ve personelimizin motivasyonudur. Çeşitli akademik çevremizde çalışma, sosyal, kültürel, eğlence, spor ve ders dışı etkinlikler tarafından sunulan birbirimizden ve çeşitli olasılıklardan öğrenmeye teşvik ediliyoruz.

Ljubljana Üniversitesi açık bir kurumdur. Diğer ülkelerden mümkün olduğunca çok sayıda öğrenci bekliyoruz. Bizim için sizler, ülkeleriniz ve Slovenya arasındaki ilişkilerde dostluk elçilerisiniz. Eğitim sırasında kurulan bağlar genellikle hayatımız boyunca el üstünde tutulur. Sizi akademik yolunuza bizimle başlamaya, kişisel ve profesyonel kariyer seçeneklerinizi artırmaya ve gururlu ve yaratıcı akademik topluluğumuzun değerli bir üyesi olmaya davet ediyoruz.

Web sitesi: www.uni-lj.si/study

E-posta: [email protected]

Kampüs Özellikleri

1919 yılında kurulan, 23 fakülte ve 3 sanat akademisi University of Ljubljana Slovenya'daki en eski ve en büyük yüksek öğrenim, bilimsel araştırma ve sanat kurumudur. Üniversite temel, uygulamalı ve gelişimsel araştırmaları teşvik eder. Bugün, University of Ljubljana dünyadaki üniversitelerin ilk %3'ü arasında yer almaktadır.

Ljubljana Üniversitesi ne yazık ki öğrenci konaklaması sağlamamaktadır, ancak şehir genelinde hala çeşitli konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Öğrenci yurtlarında çok sınırlı sayıda yatak mevcuttur, ancak sadece değişim öğrencileri ve bakanlık bursu alanlar içindir. Student Counsel Institute'un güler yüzlü personeli size kiralık konaklama çözümleri ve genel konaklama soruları konusunda yardımcı olabilir. Doğru seçimi yapmanıza yardımcı olmak için, seçeneğinizi araştırmak ve uygun konaklama yerini bulmak için web sitemizi kontrol edin.

Konaklama hakkında daha fazla bilgi için lütfen üniversitenin web sitesini ziyaret edin.

  Description

  Ljubljana Üniversitesi ne yazık ki öğrenci konaklaması sağlamamaktadır, ancak şehir genelinde hala çeşitli konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Öğrenci yurtlarında çok sınırlı sayıda yatak mevcuttur, ancak sadece değişim öğrencileri ve bakanlık bursu alanlar içindir. Student Counsel Institute'un güler yüzlü personeli size kiralık konaklama çözümleri ve genel konaklama soruları konusunda yardımcı olabilir. Doğru seçimi yapmanıza yardımcı olmak için, seçeneğinizi araştırmak ve uygun konaklama yerini bulmak için web sitemizi kontrol edin.

  Konaklama hakkında daha fazla bilgi için lütfen üniversitenin web sitesini ziyaret edin.

  Öğrenci Görüşleri

  Konumlar

  • Ljubljana

   University of Ljubljana Kongresni trg 12, 1000, Ljubljana

   • Ljubljana

    University of Ljubljana Kongresni trg 12, 1000, Ljubljana

    • Ljubljana

     University of Ljubljana Faculty of Electrical Engineering Tržaška cesta 25, 1000, Ljubljana

     • Ljubljana

      University of Ljubljana Faculty of Public Administration Gosarjeva ulica 5, 1000, Ljubljana

      • Ljubljana

       Kongresni trg, 12, 1000, Ljubljana

       sorular