Keystone logo
University of Ljubljana Tedarik zinciri ve lojistik alanında yüksek lisans
University of Ljubljana

Tedarik zinciri ve lojistik alanında yüksek lisans

Ljubljana, Slovenya

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

01 Jul 2024

01 Oct 2024

EUR 4.700 / per year

Kampüste

Tanıtım

Yüksek lisans programı Tedarik Zinciri ve lojistik, büyük sistemler için lojistik uzmanları (yani, lojistik şirketlerinde ve diğer şirketlerin lojistik merkezlerinde lider yöneticiler), lojistik analistleri, lojistik sistem planlayıcıları ve tasarımcıları, lojistik personel denetçileri, zorlu tedarik sistemlerini inceleyen ve geliştiren enstitülerdeki araştırmacılar ve geliştirme merkezleri olmayan küçük şirketler için üretim ve işletme lojistik danışmanları gibi profesyonelleri eğitir.

İşletme Lojistiği Yüksek Lisans Programı, aşağıdaki genel yetkinliklere sahip bir mezun profili geliştirecektir: Lojistik sistem ve zincirlerin yönetiminde çözüm ve sonuçları analiz etme, sentezleme ve öngörme; analitik R&D yöntemlerini, araçlarını ve prosedürlerini işletme lojistiğinde eleştirel düşünme ve değerlendirmede kullanma; uluslararasılaşma ve küreselleşmenin mevcut lojistik süreçlerini ve bu süreçlerin çağdaş yöneticiler için yarattığı zorlukları anlama; şirket içinde ve bağlı şirketlerde iş süreci yönetimi ilkelerini (analiz, modelleme, simülasyonlar ve iş süreçlerini modernize etme) anlama; sorunların etkili bir şekilde çözülmesini, analizlerini, planlanan çözümlerin uygulanmasında yer alan konuları ve bu uygulamanın etkili bir şekilde izlenmesini entegre etme.

Müşteri malları nasıl alacak? Makul bir stoğumuz var mı? Gelecekteki satışları düzgün bir şekilde planladık mı? Tedarikçilerle ilişkilerimizi nasıl yönetebiliriz? Tüm bunları BT ile nasıl destekleyebiliriz?

Tedarik Zinciri ve Lojistik çalışmaları, pratikle yakından ilgili olan somut disiplinler arası beceriler sunar - projeler üzerinde çalışma ve şirket ziyaretleri imkanı. En iyi öğretim görevlileri, yurtdışında eğitim imkanı ve mükemmel istihdam fırsatları ile öne çıkmaktadır. Lojistik ve tedarik zincirleri alanında dünya çapında ilk 30 yüksek lisans programı arasında yer almaktadır.

İstihdamın mümkün olduğu kuruluşlar/kurumlar/şirketler

Lojistik yönetimi, depolar, envanter yönetimi planlama bilgisayarlaştırma ve tedarik zinciri yönetimi alanlarında çalışmak üzere eğitileceksiniz. Edinilen bilgiler, lojistik alanında üretim, ticaret ve lojistik şirketlerinde, bilgi teknolojisi şirketlerinde ve kamu sektörü kuruluşlarında istihdam edilmeyi sağlar.

kabul

Müfredat

Program Sonucu

Program Öğrenim Ücreti

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

sorular