Keystone logo
University of Ljubljana Uluslararası Iş Sanat Ustası
University of Ljubljana

Uluslararası Iş Sanat Ustası

Ljubljana, Slovenya

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

01 Jul 2024

01 Oct 2024

EUR 4.700 / per year

Kampüste

Tanıtım

Yüksek Lisans programı Uluslararası İşletme, Ljubljana Üniversitesi Ekonomi ve İşletme Fakültesi'nin amiral gemisi uluslararası işletme programıdır.

Misyonu, okulumuzun genel misyonuyla yakından bağlantılıdır. Küresel bir zihniyete ve bölgesel bir bakış açısına sahip, uluslararası iş dünyasına ve topluma katkıda bulunan ilkeli uluslararası liderler yetiştirmeye odaklanmaktadır. Program ayrıca Slovenya'nın eşsiz coğrafi konumu ve tarihinden de faydalanmaktadır. Batı ve doğu, kuzey ve güney Avrupa iş kültürlerinin benzersiz bir küresel iş zihniyeti oluşturmaya yardımcı olmak için buluştuğu Avrupa'nın kalbinde olağanüstü bir öğrenme deneyimi sağlar.

Programımızın vizyonu, benzersiz bir küresel entegrasyon perspektifi uygulayarak küresel olarak tanınan bir program haline gelmektir. Bu vizyona ulaşmak için programımız 2014 yılında Avrupa Akreditasyon Konsorsiyumu (ECA) tarafından sağlanan Uluslararasılaştırma Kalitesi Sertifikası (CeQUINT) için başvuruda bulunmuştur.

İş dünyasının coğrafi mekânı, zamanı ve kültürleri aşarak giderek daha sınırsız hale geldiği, katlanarak küreselleşen bir dünyada yaşıyoruz. Bu durum, küresel bir bakış açısı ve yerel/bölgesel bir anlayış gerektirmekte, bu da gelecekteki iş zorluklarının üstesinden gelmek için küresel iş zihniyetlerinin oluşturulmasını gerektirmektedir. Kendinizi uluslararası bir ortamda çalışırken görüyorsanız, uluslararası bir şirket için yurtdışında çalışma hedefiniz varsa veya farklı kültürlerden insanlarla iş yapmak istiyorsanız, Uluslararası İşletme Yüksek Lisans programı sizin için doğru seçimdir!

IB master programının misyonu ve vizyonu

IB yüksek lisans programı, Ljubljana Üniversitesi Ekonomi ve İşletme Fakültesi'nde, artık daha da disiplinler arası hale gelen ve küresel ortamda ortaya çıkan trendlere odaklanan, amiral gemisi niteliğinde bir uluslararası işletme programıdır. Misyonu, okulumuzun genel misyonuyla yakından bağlantılıdır. Küresel bir zihniyete, girişimci ruha ve bölgesel bakış açısına sahip, uluslararası iş dünyasına ve topluma katkıda bulunan ilkeli uluslararası liderler yetiştirmeye odaklanmaktadır. Program ayrıca Slovenya'nın eşsiz coğrafi konumu ve tarihinden de faydalanmaktadır. Batı ve doğu, kuzey ve güney Avrupa iş kültürlerinin benzersiz bir küresel iş zihniyeti oluşturmaya yardımcı olmak için buluştuğu Avrupa'nın kalbinde olağanüstü bir öğrenme deneyimi sağlar.

Programımızın vizyonu, 21. yüzyılda iş dünyasının ve toplumun karşılaştığı zorluklara karşı uluslararası alanda önde gelen disiplinler arası ve girişimci odaklı bir uluslararası işletme programı olmaktır. Bu vizyona ulaşmak için programımız 2014 yılında Avrupa Akreditasyon Konsorsiyumu (ECA) tarafından sağlanan Uluslararasılaşma Kalitesi Sertifikası (CeQUINT) için başvuruda bulunmuştur.

Çift Diploma

Uluslararası İşletme alanında uzmanlaşmış bir Yüksek Lisans programına kayıtlı öğrenciler (ilk yıl, ilk dönem) Çift Diploma programını tercih etme ve geçerli bir anlaşma/ihale temelinde eğitimlerinin bir bölümünü ortak bir kurumda geçirme imkanına sahiptir. Yer sayısı sınırlıdır.

SEB LU şu anda aşağıdaki ortak kurum(lar) ile çift diploma (Uluslararası İşletme alanında uzmanlaşma için) sunmaktadır:

  • RWTH Aachen Üniversitesi (Almanya)
  • NEOMA İşletme Okulu (Fransa)

Normalde çift diploma programı bir yıl SEB LU'da ve bir yıl ortak kurumda geçirmeyi içerir. Tüm program gerekliliklerinin başarıyla tamamlanmasının ardından öğrenci, SEB LU'dan yüksek lisans derecesinin yanı sıra ortak kurumdan da bir derece alır.

kabul

Müfredat

Program Sonucu

Program Öğrenim Ücreti

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

sorular