Keystone logo
University of Parma

University of Parma

University of Parma

Tanıtım

Üniversite

University of Parma şu anda yaklaşık 30.000 öğrencisi ve 1.739 profesörü, araştırmacısı ve idari personeli bulunmaktadır. Zengin kurs kataloğu, 9 Bölüm halinde düzenlenen 42 Birinci Döngü Derecesi Kursu, 47 Yüksek Lisans Derecesi Kursu (9'u tamamen İngilizce) ve 7 Tek Döngü Derecesi Dersinden (1'i tamamı İngilizce) oluşmaktadır. Şehir merkezinde, Sanat ve Beşeri Bilimler, Ekonomi, Hukuk ve Politika, Tıp ve Cerrahi ve Veterinerlik Bilimleri Bölümlerini bulabilirsiniz. Diğer bilimsel Bölümler (Kimya, Yaşam Bilimleri ve Çevresel Sürdürülebilirlik; Mühendislik ve Mimarlık; Gıda ve İlaç; Matematik, Fizik ve Bilgisayar Bilimleri) şehrin güney tarafında 77 hektarlık bir alana sahip olan Üniversite Kampüsünde yer almaktadır. tüm öğrenciler için yepyeni bir Teknokent ve son teknoloji spor tesisleri.

Buna ek olarak, Parma, insan ölçeğinde çok güzel bir şehirdir, hayatın keyifli olduğu ve sakinlerinin dost canlısı ve misafirperver olduğu bir yerdir: öğrencilerimizin yarısından fazlasının diğer İtalyan eyaletlerinden gelmesi tesadüf değildir ve sonuç olarak Üniversitemiz sıralanır. yerleşik olmayan öğrenci sayısı açısından ilk sıralarda yer almaktadır. Hoş geldiniz, araştırma, ilgi ve inovasyon: misyonumuzu tam olarak yerine getirmenin temel unsurlarıdır, yani size kişisel, entelektüel ve profesyonel gelişim konusunda eksiksiz ve otantik bir deneyim sunmaktır. Gerçekten de, tüm faaliyetlerimizin merkezi, kendisini geleceğe yansıtırken eski prestijini de koruyan en önemli Avrupa Üniversitelerinden birinin kalbisiniz.

Dünya mükemmelliğinin bilimsel araştırma faaliyetleri

Bugün, her zamankinden daha fazla, “yenilik” University of Parma anahtar sözcüklerinden biridir. University of Parma yapıları içinde, dünya mükemmeliyetinin bilimsel araştırma faaliyetleri vardır. Araştırma alanları, tarımsal gıdalardan biyoteknolojiye, farmasötik inovasyondan deneysel tıbba kadar uzanmaktadır ve yasal, ekonomik, insani, mühendislik, mimari ve veterinerlik tıp alanlarındaki çalışmaların öneminden bahsetmeye bile gerek yoktur. Mükemmeller arasında, Nörobilim alanındaki "ayna nöronlar" hakkındaki keşifleri, otonom araçların (sürücüsüz) oluşturulmasına yol açan Bilgi Mühendisliği alanındaki çalışmaları, matematik alanındaki çalışmaları ve University of Parma Gıda Vadisi'nin merkezindeki konumu sayesinde, statüsünü sadece bölgesel düzeyde değil, bir referans noktası olarak pekiştirmeyi amaçladığı gıda sektörü.

Tecnopolo ve uygulamalı araştırma

University of Parma diğer temel unsuru, hem bölümler arası merkezlerin uygulamalı araştırmalarının hem de araştırma faaliyetlerindeki Üniversite ortak şirketlerinin “laboratuvarlarının” kalbi olan bir Kampüs içinde geliştirilebildiği Tecnopolo bünyesinde yürütülen faaliyettir. tüm alan için yenilik.

Yemek projesi

Gıda Projesi, araştırma ve öğretim düzeyinde, gıda sektöründe, Üniversite bünyesinde halihazırda var olan beceri ve yetkinlikleri uyumlaştırmak ve güçlendirmek ve üniversiteler arasında bilimsel etkileşimi teşvik etmek amacıyla University of Parma tarafından desteklenen bir girişimdir. , endüstriler, araştırma merkezleri ve ulusal ve uluslararası eğitim kurumları ile. Amaç, University of Parma gıda teknolojisi ve beslenme alanında tanınmış bir Avrupa merkezi haline getirmektir.

Derece kurslarına erişim

AB vatandaşları, ilgili tüm erişim bilgilerini BURADA bulabilir

AB vatandaşı olmayanların University of Parma erişimi, ulusal "Studiare in Italia" Web portalında ayrıntılı olarak açıklanan prosedürlerle garanti edilmektedir.

İstatistik

University of Parma , şu anda yaklaşık 30.000 öğrenciye ve 1.739 profesöre, araştırmacıya ve idari personele sahiptir. Zengin ders kataloğu, 42 Lisans Dersi, 47 Yüksek Lisans Dersi (9'u tamamen İngilizce) ve 7 Tek Aşamalı Ders (1'i tamamen İngilizce) olmak üzere 9 Bölüm'den oluşmaktadır.

    Konumlar

    • Parma

      via Università, 12, 43121, Parma

    sorular