Keystone logo
UPES

UPES

UPES

Tanıtım

UPES Hakkında

2003 yılında Uttarakhand Eyalet Yasası'nın UPES Yasası ile 2003 yılında kurulan UPES , UGC tarafından tanınan ve NAAC akredite bir üniversitedir. UPES , hem istihdam edilebilirlik (yerleşimler) hem de kampüs tesisleri için 5 Yıldız ile QS Derecelendirmeleri ve öğretim için 4 Yıldız tarafından dünya çapında tanınmaktadır. UPES , sekiz okuluyla sektöre yönelik ve uzmanlık yüksek lisans ve lisansüstü dersleri vermektedir: Mühendislik Okulu, Bilgisayar Bilimleri Okulu, Tasarım Okulu, Hukuk Fakültesi, İşletme Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Akıllı Tarım Okulu ve Modern Okulu Medya.

Neden UPES Eğitim UPES

150+ uzmanlık odaklı ve sektöre yönelik lisans ve lisansüstü programlar

Yerleşimler -% 94 * 2019'da geçen toplu iş yerleşimleri

* Yerleşim istatistikleri, yerleşimleri seçen ve yerleşime hak kazanan öğrenci sayısını belirtir

Endüstri Ortaklıkları - IBM, Xebia, Cisco, Tata Power, L&T ve çok daha fazlası tarafından ortaklaşa geliştirilen ve ortaklaşa verilen kurslar

Bir lumni Avantajı -

 • Mezun olduktan 5 yıl sonra yerleştirme desteği
 • Kuluçka, finansman ve çalışma alanı desteği
 • Yurt dışındaki akademik ortak enstitülerde mezuniyet sonrası% 35 burs

Öğrenme +

 • AI ve ML Deneyimi
 • IBM tarafından geliştirilen Tasarım Düşüncesi
 • Coursera'dan 3800+ küresel kursa ücretsiz erişim

Yerleşimler -

 • 13400+ Yerleşim
 • % 94 * 2019'da geçen toplu iş yerleşimleri
 • 3400+ personel
 • % 60 tekrar işe alım

* Yerleşim istatistikleri, yerleşimleri seçen ve yerleşime hak kazanan öğrenci sayısını belirtir

Yardım konuları

UPES nasıl desteklenir?

UPES , “1860 tarihli Toplumlar Kayıt Yasası XXI” (2002 Kayıt No. S-41894) kapsamında kayıtlı Hidrokarbonlar Eğitim ve Araştırma Topluluğu (HERS) tarafından desteklenmektedir. HERS, sektörden önde gelen bir grup profesyonel tarafından teşvik edilen kar amacı gütmeyen bir toplumdur.

Üniversite nasıl kuruldu? Uttarakhand Eyalet Hükümeti / MoPNG / Petrol Şirketlerine mi ait?

UPES , 1 Eylül 2003 tarihli Uttarakhand Eyalet Yasama Meclisi tarafından bildirilen vide Uttarakhand Bildirimi No. 830 / Yüksek Öğrenim / 2003-3 (18) / 2003 Yasası kapsamında oluşturulmuştur. Ancak Uttarakhand Valisi Üniversite'nin Ziyaretçisidir. ve Yükseköğretim Baş Sekreteri; Govt. Uttarakhand Devlet Üniversitesi'nin üniversitenin çeşitli kurullarında “Temsilcisi” dir.

Üniversite UGC tarafından onaylandı mı? UGC Yasası, 1956, Bölüm 2 (f) 'nin önemi nedir? UPES kursları tanınıyor mu?

Hindistan'da kurulan herhangi bir Üniversite, UGC Yasası'nın aşağıdakileri tanımlayan Bölüm 2 (f) 'ye uygun olmalıdır:

UPES AICTE tarafından onaylandı mı? Böyle bir gereklilik var mı?

AICTE Yasası ve müteakip Yönetmelikleri uyarınca, 1956 tarihli UGC Yasası'nın 2. (f) ve 3. Bölümü uyarınca bir Devlet veya Merkezi Yasa kapsamında kurulan Üniversiteler AICTE onayını gerektirmez. Ancak, üniversiteler sadece AICTE norm ve standartlarını korumakla yükümlüdür ve Teknik ve Profesyonel kurslara başlamak için AICTE'nin önceden onayını istemez.

Bu aynı zamanda, Yargıtay'ın aşağıdakilere karar vermiş olduğu Bharathidasan Üniversitesi / AICTE davasında Hon'ble Yüksek Mahkemesi'nin kararı ile açıklığa kavuşturulmuştur:

“Kanun uyarınca oluşturulan bir Üniversite için teknik eğitimde teknik bir kurs veya program vermek üzere bir bölüm veya program yürütmek için bir bölüm başlatmak üzere AICTE'nin önceden onayını almak ve güvence altına almak zorunlu değildir. kendi seçim ve seçim kursları. Bench ayrıca teknik kurum tanımının bir üniversiteyi tasavvur etmediğini ve tanım gereği bir üniversite teknik bir kurumdan çıkarıldığında, teknik kurumun ifade edildiği her yerde böyle bir maddenin veya böyle bir ifadenin bir üniversite burada verilmemiş olan Kanun'u okuyacaktır ”

Üniversite başka kaynaklardan mali yardım alıyor mu?

UPES kendi kendini finanse eden bir üniversitedir ve Uttarakhand Eyalet Hükümeti'nden hibe veya mali yardım almaz. Üniversite ayrıca UGC'den veya Hindistan Hükümeti tarafından finanse edilen herhangi bir kaynaktan mali yardım veya hibe alma hakkına da sahip değildir.

UPES tarafından verilen derece UGC veya başka bir kurumun amblemini taşıyacak mı?

Üniversite tarafından verilen dereceler, UGC veya başka bir kurumun amblemini taşımamaktadır.

UPES yerleşimler nasıl? Bir kamu sektörü şirketi AICTE onayında ısrar ediyor mu?

Üniversite mükemmel yerleştirme izine sahiptir. Başlangıçtan bu yana yerleşke yerleşimlerinin% 90'ı var. Ayrıntılar için Yerleşim kayıtlarımız hakkında daha fazla bilgi için lütfen Okul sayfalarının her birini ziyaret edin.

Üniversiteler teknik kurslara başlamak için AICTE onayına gerek duymazlar. Genel olarak, Sanayi kampüs işe alımı yaparken UPES itibarına ve güvenilirliğine sahiptir.

Yerleşimler sadece kampüs üzerinden mi yapılır? Bu şirketler normal işe alım süreçlerini takip ediyor mu veya UPES için özel olarak tasarlanmış bir biçime UPES mi?

Evet, yerleşimler kampüs alımı yoluyla yapılır. Kampüs yerleşimleri için işe alım şirketleri standart seçim prosedürlerini takip eder.

Dizüstü Bilgisayar Gerektirir miyim?

Teknolojinin hızla değişen doğasını ve hızını ve daha da önemlisi akıllı bir cihaz için öğrenci tercihlerini göz önünde bulunduran Üniversite, bir CYOD (Kendi Cihazınızı Seçin) paradigmasını benimsemeye karar verdi.

Bu girişimin bir parçası olarak aşağıdaki yönergeler geçerlidir:

a) Gelen her öğrencinin aşağıda belirtilen asgari özelliklere uygun bir tablet veya dizüstü bilgisayar ile donatılması zorunludur.

b) Aygıtta, aşağıda belirtildiği şekilde önceden kurulmuş yasal işletim sistemi (OS) yazılımı bulunmalıdır. İşletim sisteminin sahip olduğunun kanıtı, kayıtlı program süresince veya öğrenci kampüsteyken (hangisi daha önce olursa) öğrenci ile birlikte ve talep üzerine üretilebilir olmalıdır. Ayrıca, kayıt sırasında aynı şey öğrenci tarafından sunulmalıdır.

c) Cihaz, sunumları göstermek için normal bir VGA bağlantı noktası üzerinden harici bir görüntüleme aygıtına bağlanabilmelidir.

d) Aygıt bir Wi-fi ağına bağlanabilmeli ve kullanıcının Windows Active Directory etki alanı kimlik doğrulamasını yapabilir.

e) Aygıtın tarayıcı için proxy sunucu ayarlarını girme özelliği olmalıdır.

f) Aygıtın harici bir klavyesi olmalı ve RDP protokolünü kullanarak uzak bir sunucuya bağlanabilmelidir.

g) Cihaz üreticisi en az bir yetkili servis merkezine veya Dehradun'da gerekli donanım servisi ve desteğinin bulunmasına sahip olmalıdır. Cihazın arızalanması durumunda çalışma saatlerinin kaybını önlemek için öğrenciye satın almadan önce bunu onaylaması tavsiye edilir.

h) Bir öğrenci, garanti / AMC desteği için bilet yükseltme de dahil olmak üzere, makinesine bakmaktan sorumlu olacaktır; yeterli sigorta kapsamı; Programın süresi boyunca bakım ve bakımın yanı sıra sistemin OEM / ISV lisanslama politikalarına uygun olarak yasal uyumluluğundan da sorumlu olmak. Cihazda kayıp / hasar varsa, Dehradun'daki yetkili servis merkezi aracılığıyla zamanında düzeltmeyi sağlamak öğrencinin sorumluluğunda olacaktır. Ayrıca, bir sigorta talebinde bulunmak için ilgili evraklar öğrencinin sorumluluğunda olacaktır.

Dizüstü bilgisayarlar için önerilen minimum yapılandırma / özellikler:

İşlemci: Intel Core i3 / eşdeğeri AMD işlemci veya üstü

Bellek: 4 GB veya üstü

Ekran boyutu: 14 ”veya daha yüksek

Ağ arayüzleri: Wi-fi 802.11g / n; 10/100 Ethernet; Bluetooth

Limanlar: USB 2.0; USB 3.0; VGA; HDMI

Sabit Disk: 350 GB veya üstü

İşletim Sistemi: Windows XP / Vista / 7/8 Professional Edition [Zorunlu] veya Mac OS (Son sürüm.) Sahiplik belgesi zorunludur.

Office Verimliliği: Word, Excel, PowerPoint vb. Gibi Microsoft Office belgeleri oluşturabilen ve düzenleyebilen üretkenlik paketi (Microsoft Office Student Edition önerilir)

Tabletler için önerilen minimum yapılandırma:

İşletim sistemi: iOS / Android

Ekran boyutu: 9 ”veya daha yüksek

Ağ arayüzleri: Wi-fi 802.11g / n; Bluetooth

Depolama: 32 GB veya üstü

Arabirimler: USB sürücüleri bağlama yeteneği; VGA bağlantı noktası üzerinden harici projeksiyon cihazına bağlanma yeteneği

Klavye: Harici (kablolu veya kablosuz)

Uygulamalar: Word, Excel ve PowerPoint gibi Microsoft ofis belgesi formatları oluşturma ve düzenleme özelliğine sahip Office Productivity paketi

Notlar:

a) Rs yükü. 5.000 / - (sadece beş bin rupi) öğrenciye uygun yazılım, internet erişim ücretleri ve BT uygulama destek hizmetlerinin sağlanması için ödenecektir.

b) Üniversite, Üniversite ağına giren her dizüstü bilgisayara / cihaza (varsa) yönetilen bir antivirüs kuracaktır. Bu, virüs tanımı güncellemeleri sırasında kullanılan bant genişliğini optimize etmek ve cihazın ağdaki diğer kullanıcıları etkileyen bir güvenlik tehdidi haline gelmemesini sağlamak içindir. Bu kurulum zorunludur ve cihazın bu olmadan ağa girmesine izin verilmez.

c) Üniversite, makinenin kabul edilebilir politikalara uygun olmaması durumunda, bir öğrenci makinesinin Üniversite ağına bağlanmasını önleyecek uygun erişim kontrol sistemlerine sahiptir - özellikle: Makinenin yasal, uygun şekilde yamalı bir işletim sistemi ve yasal bir virüsten koruma yazılımı olmalıdır en son tanımlar ve yamalar ile güncellendi.

d) Cihaz, Üniversitenin Kabul Edilebilir BT kullanım politikasına uygun olarak kullanılmalıdır.

e) Windows Etki Alanı'na bağlanmayı desteklemediğinden, Microsoft Windows Home Basic / Premium sürümleri kabul edilmeyecektir. Minimum işletim sistemi düzeyi Windows Professional olmalıdır.

f) Üniversite, cihaza yeterli uygulama ve işletim sistemi desteği sağlamak için tüm makul adımları atacak olsa da, cihaz, cihazın yanlış tanımlanması nedeniyle donanım arızası / yanlış çalışması nedeniyle akademik saat kaybından sorumlu olmayacaktır.

Başvuru sahipleri hangi giriş koşullarını yerine getirmeli ve Hukuk testi ve mülakatı için nasıl kısa listeye alınıyor?

Başvuru Sahipleri, Yüksek ve Üst Düzey Ortaöğretim düzeyinde (10. ve 12.) genel olarak en az% 50 puan UPES , UPES , UPES Hukuk Çalışmaları Yetenek Testi (UL-SAT) ve ardından Grup Tartışması ve Kişisel Görüşme gerçekleştirecektir. CLAT Puanı / LSAT Yüzdelik veya Yönetim Kurulu Başarılarına göre de başvuru yapılabilir. Daha fazla bilgi için Bilgi bültenine (Şimdi Uygula Sekmesinde) bakın.

Formlar nerede bulunur?

Uluslararası öğrenciler için de aynı sayfa mı

Çevrimiçi olarak https: // giriş adresinden başvurabilirsiniz. UPES .ac.in

UPESEAT için kaç sınav merkezi var?

UPES 100 sınav merkezinde sınav yapar

UPES B.Tech programlarına başvurmak için uygunluk nedir?

BTech Programları için

SINAV Pathway :

10. ve 12. sırada minimum% 50 puan

10. ve 12. Sınıflarda Fizik, Kimya ve Matematik alanlarında toplam% 50 toplam

UPES Mühendislik Yetenek Testi (UPESEAT) ve ardından Merkezi Danışmanlık

SINAV DIŞI Pathway : JEE Ana Liyakatiyle Merkezi Danışmanlık

JEE Ana Puanları: Fizik, Kimya ve Matematikte 10. ve 12. minimum% 50 toplamda en az% 50 puan

B. Tech. LLB (Hons.) PROGRAMLARI

SINAV Pathway : UPES Mühendislik Yetenek Testi (UPESEAT) ve ardından UPESEAT Merit rütbesi ile Merkezi Danışmanlık

SINAV Pathway :

UPES Yönetim Kurulu Başarı derecesi ile Merkezi Danışmanlık

UPES JEE Ana Başarı derecesi ile Merkezi Danışmanlık

CLAT Merit / L-SAT Hindistan Merit - UPES CLAT / LSAT Merit Sıralaması

M.Tech PROGRAMLARI için

Yüksek ve Üst Düzey Ortaöğretim düzeyinde (10. ve 12.) minimum% 60 puan

Programa özgü kriterler için Bireysel Programları kontrol edin

Sınav tarihi nedir (UPESEAT)?

UPESEAT Online sınavları 13 - 19 Mayıs 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Uygulamanın son başvuru tarihi 08 Mayıs 2019'dur.

UPESEAT ders programı nedir?

Müfredat, JEE şebekesi ile aynı olacaktır.

UPESEAT'in düzeni nedir?

PCM için her biri 50 soru

30 soru - İngilizce anlama

Genel farkındalıkta 20 soru

UPESEAT giriş kartları ne zaman indirilebilecek?

Kabul kartları 30 Nisan'dan itibaren UPES web sitesinden UPES .

B.Des & M.Des için Portföy Sunum turunda yapılması gerekenler nelerdir?

İnanıyorum ki, Dikshant zaten uluslararası öğrencilerden oluşturulan mikro sitelerde uygunluk ve kabul kriterleri

B.Des için

Görüşme sırasında Portföy gereksinimleri aşağıda verilmiştir:

· Elle çizilmiş eskizlerinizi / renderınızı basit Kalemler, renk işaretleyicileri / kalemleri veya kömür, doğal boyalar vb.Gibi diğer ortamları kullanarak getirin. - Bunlar günlük nesneler, doğa, sembolik veya deneysel nesneler olabilir,

· Fotoğrafçılık: fotoğrafçılık becerilerinizi sergileyebilir ve tıkladığınız resimleri / görüntüleri sunabilirsiniz VEYA Dijital medyada herhangi bir deney yapmış olmanız durumunda - Dijital medya, araçlar ve teknikler (2 boyutlu, 3 boyutlu) kullanarak çizim, eskiz ve görüntü oluşturma,

· Herhangi bir Fiziksel Modeli / Prototipi getirin - yani Kil, Plastik, Ahşap, Kart Panosu vb.

· Yukarıdakilerin yanı sıra, yaratıcı becerilerinizi ifade etmek / tatmak için bazı deneyler yaptığınız her şeyi de getirebilirsiniz,

· Yarışma Sertifikaları / herhangi bir özel söz - örneğin sınıf yarışmaları vb. (Varsa)

M.Des için

Görüşme sırasında Portföy gereksinimleri aşağıda verilmiştir:

· Renk işaretleyicileri ve renkli kalemler dahil çeşitli teknikler ve ortamlar kullanarak elle çizim, eskiz ve renderleme (10-15 sayfa)

· Yaratıcı ifade - hem 2D hem de 3D

· 'Detaylar'ı takdir edebilme

· Malzemeyi anlama - malzeme davranışı, özellikleri

· Portföy inceleme ve Mülakat

Kampüs içinde veya dışında Altyapı ve Pansiyon tesisleri nedir ve kim kontrol eder?

Konut blokları, üçlü paylaşım esasına göre kız ve erkek çocuklar için ayrı ayrı kampüs içi konaklama (ilk önce ilk hizmet esasına göre) için ayrı ayrı tahsis edilmiştir. Bunun dışında çok sayıda özel hostel ve kampüse yakın öğrenciler için ödeme yapan konuk odaları bulunmaktadır. UPES özel pansiyonlarla doğrudan veya dolaylı bir bağlantısı yoktur ve bu konuda herhangi bir sorumluluk üstlenmez. Ebeveynlere, ilgili hostel ile herhangi bir düzenleme yapmadan önce verileri bağımsız olarak doğrulamaları ve ayrıca hostel sahipleri ile yazılı bir sözleşme imzalamaları tavsiye edilir. Ebeveynlere ayrıca tesislerin kendileri de doğrulanmadan peşin ödeme yapmamaları tavsiye edilir, hostel sahibi ile yazılı bir sözleşme yapmakta ısrar etmeleri gerekir;

UPES farklı okulların fakülte ayrıntılarını nereden bulabiliriz?

Fakülte okulumuzun / bölümümüzün ayrıntılarını akıllıca burada bulabilirsiniz: https: // UPES .ac.in / okullar-fakülte

Kampüs nerede? Dehradun'dan başka kampüs var mı?

UPES Dehradun (Uttarakhand) konumunda bulunuyor. Dehradun'da sadece 2 kampüsü var. UPES Enerji Dönemi olarak bilinen Bidholi kampüsü, Mühendislik Fakültesi, Bilgisayar Bilimleri Fakültesi, Tasarım Okulu ve Sağlık Bilimleri Yüksekokulu bünyesinde sunulan programlara sahiptir. UPES Kandoli Kampüsü, Hukuk Fakültesi ve İşletme Fakültesi kapsamında sunulan Bilgi Dönümlüğü olarak bilinir.

UPES sürdürmek için banka kredisi UPES ? UPES kamulaştırılmış / özel banka ile herhangi bir bağı var mı?

Potansiyel UPES öğrencilerinin rahatlığı ve yararı için, Hindistan'ın önde gelen milliyet bankası, Hindistan Devlet Bankası ve Doğu Ticaret Bankası ile resmi bir bağlantı vardır. Öğrenci, kredi başvurusunda bulunurken, kurs ücreti, pansiyon vb. Tüm masraflarını karşılayabilir.

Programa kabul koşulları

Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

Konumlar

 • Dehradun

  P.O. Bidholi Via-Prem Nagar, 248007, Dehradun

  programlar

   Kurum ayrıca şunları sunar:

   sorular