Keystone logo
USEK - Holy Spirit University of Kaslik

USEK - Holy Spirit University of Kaslik

USEK - Holy Spirit University of Kaslik

Tanıtım

Lübnan'daki üniversiteler arasında benzersiz olan USEK, Lübnan vatandaşları tarafından, bu örnekte 7. yüzyıldan beri eğitime değerlerini yerleştiren Lübnanlı Maruni Tarikatı (OLM) rahipleri tarafından kurulan ilk üniversitedir. Tüm öğrencilerimize sunduğumuz eğitim programları ve araştırma geliştirme, Lübnan devletinin resmi gereklilikleri, OLM Anayasaları ve Katolik Kilisesi'nin üniversitelerdeki sosyal öğretimi ve daha yakın zamanda Amerikan tarzı ile uyumludur. öğrencilerimize Lübnan'da olduğu kadar yurtdışında da daha geniş beklentiler vermek için eğitim sistemi ve uluslararası akreditasyonlar.

Üniversite, başlangıcından itibaren ivmesini koruyarak, sunduğumuz öğretilerden geçen her şeyi kapsayan ve seçkinci olmayan Hıristiyan hümanizmine sadık kalarak genişledi. Gerçek dünyadaki üniversite eğitimimiz, güçlü yönetişim ve yönetim, öğrenme ve öğretme değerlendirmesi, öğrenci refahı ve topluluğa değer verme, entelektüel merak, gelenek ve yenilik ve yüksek performans ilkelerine dayalı işgücümüzün desteğine olan bağlılığımıza dayanmaktadır. .

USEK'ten alınan bir derece, öğrencilerimizi çağdaş dünyanın zorluklarına hazırlar. Sağlam eğitim çekirdeğimiz, tüm ana çalışma alanlarındaki programları içerir ve mevcut işgücü piyasası ile uyumlu yeni mesleki uzmanlıkları içerir.

Topluluğumuz çeşitli ve yetenekli öğrencilerden, öğretim üyelerinden, personelden ve mezunlardan oluşur. USEK aidiyet duygusu, başkalarına ve inançlarına saygı duymanın manevi, sivil ve etik değerlerine dayanan topluluk içindeki bireysel ve ekip bağlantılarının gücünden gelir.

USEK'in sloganı: “Gerçeğin Ruhu geldiğinde, sizi tüm hakikate götürecektir.” (Yuhanna 16:13)

Misyon

Kalite Güvencesi ve Kurumsal Etkinlik Ofisi (QA-IE), uygun olduğu durumlarda uluslararası akreditasyon standartlarına uygun olarak planlama, değerlendirme ve idari ve akademik performansı iyileştirme gibi çeşitli girişimler yoluyla Üniversitenin misyonunu gerçekleştirmesini destekler. QA-IE, karar verme ve raporlama amacıyla dağıtılan verileri toplar ve analiz eder.

Vizyon

QA-IE Ofisinin vizyonu, değerlendirme ve akreditasyon yoluyla Kalite Güvencesi ve Kurumsal Etkinlik konusunda ulusal ve bölgesel bir model olmaktır.

Kampüs Özellikleri

USEK'in Lübnan'daki üç bölgesel üniversite merkezi (RUC), aksi takdirde erişimi olmayacak öğrencilere daha yüksek eğitim fırsatları sağlamaya kararlı, kendi toplulukları içinde bir derece kazanmak ve eğitim ve kariyer hedeflerine ulaşmak isteyen öğrenciler için derece programları sunmaktadır.

RUC'lerdeki dereceler Hükümet tarafından tanınır. Her RUC merkezi, kendi başına başarılı bir karaktere sahiptir ve hepsi mükemmel, çok yönlü bir eğitim sunar. Öğrenciler, küçük bir öğrenme ortamında, öğretim üyeleriyle anlamlı ilişkiler geliştirerek, ihtiyaçlarına duyarlı, uygun bir yerde okumaktan yararlanabilirler.

USEK Bölge Kampüsü Avantajları:

 • Alanında profesyonelleri uygulayan deneyimli öğretim üyeleriyle küçük sınıflar
 • İşe veya aile sorumluluklarına uymanız için size yeterli zaman bırakan uygun programlar
 • Tam lisans programları
 • Mali yardım, kayıt veya genel akademik program sorularında öğrencilere yardımcı olacak tam zamanlı personele erişim
 • Yüksek teknoloji kaynakları
 • Uygun park yeri

Zahle RUC

Zahlé ilk öğrencilerini 2000/2001 Eylül'ünde kaydettirdi. Beyrut'un 55 km doğusunda yer alan Zahle kampüsü, Lübnan dağları ile çarpıcı Bekaa platosu arasındaki buluşma noktasında yer alır ve hoş iklimi, çok sayıda nehir kıyısındaki restoranları ve kaliteli araklarıyla Lübnan ve bölge genelinde ünlüdür.

Neden Zahle?

Bölgesel merkezlerin en büyüğü olan Zahle, uygulamalı sanatlar, mimari, tarım, işletme ve ticari bilimler, mühendislik, güzel sanatlar, gıda bilimleri, beşeri bilimler, hukuk, felsefe ve bilimler dahil olmak üzere çoğu temel disiplinde akademik programlar sunmaktadır.

Alman RUC

Güney'in RUC'si, Rmeich, toplulukta büyük bir varlığı olan küçük bir RUC'dir. Güney sınırına yakın, zengin tarihi Caza Beint Jbeil bölgesinde yer alan kampüs, Güney Lübnan'da inşa edilen ilk Maronit manastırına yakındır.

Neden Rmeich?

Lübnan'ın uzak ve hoş bir bölgesinde yer alan Rmeich'in akademik modeli, tüm lisans programlarını toplumdaki öğrencilerin taleplerini karşılamak için iş alanında uzmanlaşmış bir çekirdek program etrafında inşa ediyor.

Çekka RUC

Kuzeydeki RUC'miz Chekka 2000 yılında kurulmuştur ve USEK İşletme Okulu ile Hukuk ve Siyasal Bilimler Okulu'ndan dersler sunmaktadır. Bu merkez, Lübnan ve Yakın Doğu'nun kültürel mirasına odaklanarak insani değerleri ve topluluk ruhunu teşvik etmekten gurur duymaktadır.

Neden Çekka?

Kuzey Lübnan'ın güneyinde bulunan bir sahil kasabasında yer alan Chekka, komşu bölgeler için eğitim merkezi olarak kabul edilir ve hem ticari hem de sanatsal programlar sunarak toplumun isteklerine cevap verir.

  Burslar ve fon sağlama

  akreditasyonlar

  EFMD Equis AkreditasyonluAMBA AkreditasyonluAACSB Akreditasyonlu

  Konumlar

  • Jounieh

   Holy Spirit University of Kaslik Kaslik، Jounieh, , Jounieh

  • Zahlé

   Main Highway – Zahle, Bekaa - LEBANON, , Zahlé

   • Chekka

    El-Rahban Street– Chekka, North Lebanon, , Chekka

    • Rmaych

     Monastry of Our Lady of Annunciation - Rmeich, South Lebanon, , Rmaych

     sorular