Keystone logo
USEK - Holy Spirit University of Kaslik Müzik Sanat Ustası
USEK - Holy Spirit University of Kaslik

Müzik Sanat Ustası

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Oct 2024

USD 309 / per credit

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

31 Ekim 1970 tarihinde, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'daki tüm üniversiteler arasından, Kaslik Kutsal Ruh Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi bünyesinde Müzikoloji Enstitüsü'nü kurma girişimini üstlenen ilk kişi oldu. Lübnan'ın ve tüm bölgenin böyle bir girişime ne kadar ihtiyacı olduğunu vurgulamaya gerek yok.

Bu Enstitü, özellikle Rev. Fr. Louis Hage, 1970'den 1986'ya kadar Enstitü'nün Kurucusu ve Direktörü ve Rev. Fr. Etienne Sacre, 1968 ve 1974 yılları arasında Üniversite Başkanı.

1986'dan bu yana, öğrenci sayısı önemli ölçüde artmıştır. Onları eğitmek ve isteklerine cevap verebilmek için, müziğin diğer ülkelerdeki bir bilim ve sanat olarak evrimini eş zamanlı olarak takip ederken, Üniversite önce bazı bölümler ekledi. Ardından 1993 yılında Müzikoloji Enstitüsü'nü Müzik Fakültesi'ne dönüştürme kararı almış; bu, Rev. Fr.'nin dinamizmi sayesinde oldu. Youssef Tannous, 1986 ile 1993 yılları arasında Enstitü Müdürü ve 1993 ile 1995 yılları arasında Müzik Fakültesinin ilk Dekanı olarak görev yaptı.

Müfredat

Program Sonucu

Burslar ve fon sağlama

akreditasyonlar

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar