Keystone logo
USEK - Holy Spirit University of Kaslik Orta Doğu çalışmalarında sanat ustası
USEK - Holy Spirit University of Kaslik

Orta Doğu çalışmalarında sanat ustası

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Oct 2024

USD 309 / per credit

harmanlanmış

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

USEK Hukuk ve Siyasal Bilgiler Yüksekokulu 10 Kasım 1988'de, sembolik olarak İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin 40. yıldönümünde açıldı. Hukuk ve Siyasal Bilgiler Okulu, başlangıcından bu yana, öğrencilerine her zaman geleneğin gücünü modern dünyanın dinamizmi ile pekiştiren olağanüstü bir eğitim sunmuştur.

Hukuk ve Siyasal Bilimler Okulu gerçekten de uzun bir tarihin mirasçısıdır. Lübnan Maruni Tarikatı, kuruluşundan bu yana, keşişlerine kanonik hukukta sağlam bir eğitim sağladı ve keşişleri ve Lübnan halkı için öğretimini kademeli olarak tüm hukuk disiplinlerine genişletti. Lübnan toplumunun eğitim ihtiyaçlarına dayalı bu çeşitlendirme, Hukuk ve Siyasal Bilgiler Okulu'nun moderniteye açılırken geçmiş deneyimler üzerine inşa edilmesine olanak sağlamıştır.

Başlangıçta Byblos'ta bulunan Hukuk ve Siyasal Bilimler Yüksekokulu, artan öğrenci sayısını karşılamak ve diğer Üniversite öğrencileri ile bütünleşmelerini sağlamak ve kampüs hayatını deneyimlemek için 1999 sonbaharında Kaslık merkez kampüsüne taşındı. dolu. Okulun ayrıca Zahle'de bir Bölgesel üniversite merkezi (RUC) vardır. 2016'dan bu yana, kendilerini hükümet, kamu hizmeti, devlet kurumları ve kar amacı gütmeyen kuruluşlarda yönetim kariyerlerine hazırlamak isteyen öğrenciler için Yüksek Siyasi ve İdari Bilimler Enstitüsü'ne ev sahipliği yapmaktadır.

Hukuk ve Siyasal Bilimler Okulu, Hukuk Lisansı dışında, birçok yüksek lisans ve doktora derecesini içeren eksiksiz bir hukuk eğitimi sunmaktadır. Programları hem Fransızca hem de İngilizce olarak sunulmaktadır. Okul üyeleri arasında çok bilgili hukuk profesörlerinin yanı sıra önde gelen yargıçlar, avukatlar ve çeşitli idarelerde görev yapan memurlar gibi tanınmış profesyoneller bulunmaktadır.

Ancak Hukuk ve Siyasal Bilgiler Fakültesi, sadece bir öğrenme deneyimi sağlamakla kalmayıp, sahte mahkemeler, uluslararası savunma yarışmaları, uluslararası tahkimde tartışmalı yarışmalar ve klinik eğitim gibi birçok müfredat dışı etkinliklerle öğrencilerin kişisel niteliklerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. . En önemlisi, bu deneyimler öğrencilere yerel ve uluslararası düzeyde iş piyasasına hazırlanmaları için bilgi ve beceriler kazandırmak üzere tasarlanmıştır.

Küresel bir hukuk pratiği çağıdır ve USEK Hukuk ve Siyasal Bilimler Fakültesi, uluslararası deneyimler için çeşitli fırsatlar sunarak, uluslararası akademisyenleri aktif olarak işe alarak (Fransa, İtalya, ABD, Kanada), geliştirerek öğrencilerini buna hazırlamaya kararlıdır. öğrencilerinin Erasmus Plus programı kapsamında (çoğunlukla Yunanistan, Fransa, Belçika, Almanya, Büyük Britanya, ABD'de) ve Robert McKinney Indiana-Purdue Hukuk Okulu gibi saygın yabancı üniversitelerle ortaklıklar kurarak yurtdışında eğitim seçenekleri Üniversite, bir LL.M. Uluslararası ve Karşılaştırmalı Hukukta ve daha yakın zamanda New York'taki Syracuse Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde.

Buna ek olarak, Hukuk ve Siyasal Bilimler Okulu, Lübnan'da uygulanan programlar aracılığıyla, Montpellier I Üniversitesi ile birlikte sunulan Uluslararası sözleşmelerde Yüksek Lisans 2 gibi Fransa ve Lübnan'dan çift Yüksek Lisans derecesi sunma avantajına sahiptir. öğrencilere USEK'ten Master 2 derecesi ve University of Montpellier I'den Master 2 derecesi verilir.

Hukuk ve Siyasal Bilgiler Yüksek Okulu'na bağlı olan Siyasal ve İdari Bilimler Yüksek Enstitüsü, kamu yönetimi ve sivil toplumda geleceğin toplum ruhuna ve ahlakına duyarlı görevlileri yetiştirmek üzere Şubat 2006'da (16410 sayılı kararname) kurulmuştur. Enstitü, siyaset bilimleri, uluslararası ilişkiler ve kamu yönetimi olmak üzere üç çok disiplinli eğitim alanını içermektedir.

Misyon

Siyasal ve İdari Bilimler Yüksek Enstitüsü, geleceğin kamu yönetimi ve sivil toplum alanında toplum ruhuna ve ahlakına duyarlı görevliler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Enstitü, siyaset bilimleri, uluslararası ilişkiler ve kamu yönetimi olmak üzere üç çok disiplinli eğitim alanını içermektedir. Bunlar şunları amaçlar:

 • Öğrencilere siyaset bilimlerinde uzmanlık eğitimi vererek profesyonel yaşama erişimlerini sağlamak.
 • Öğrencilerin analitik ve sentez ruhunu geliştirerek ulusal ve uluslararası sorunları anlamalarını sağlamak.
 • Öğrencileri özel bir yüksek öğretim müfredatını izlemeye hazırlayın.

Müfredat

Program Sonucu

Burslar ve fon sağlama

akreditasyonlar

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • MA İran Çalışmaları ve Yoğun Farsça
  • London, Birleşik Krallık
 • İslami Ortadoğu ve Yoğun Arapça Sanatı ve Mimari Tarihi
  • London, Birleşik Krallık
 • Küresel Kültürlerde Usta
  • Bologna, İtalya