Keystone logo
University of Technology, Jamaica (UTech)

University of Technology, Jamaica (UTech)

University of Technology, Jamaica (UTech)

Tanıtım

Yer

Teknoloji Üniversitesi, Jamaika (UTech), Sanat eskiden Koleji, Bilim ve Teknoloji St. Andrew bucak Büyükşehir Kingston Büyükşehir Bölgesi'nde bulunan ve yaklaşık 18.2 hektar kaplar. Bu Papine-Liguanea ticaret merkezleri içinde Umut Botanik Bahçeleri doğusunda yatıyor. kampüs birkaç otobüs güzergah tarafından sunulan ve Batı Hint Adaları bölgesel Üniversitesi ve Üniversite Hastanesi Mona Kampüsü yürüme mesafesindedir.

tarih

Üniversite başlangıçta adı Technology Jamaika Enstitüsü altında, 1958 yılında kuruldu. 1959 yılında, isim Edebiyat, Fen ve Teknoloji Koleji olarak değiştirildi, Sanat, Bilim ve Teknoloji (CAST) 1959 Şema Koleji altında birleşmiş oldu. Bu 1964 yılında Parlamento bir kanun ile doğrulandı. 1986 yılında, CAST Şema Koleji bir derece verilmesi kurum yapmak için revize edilmiştir. CAST Programı da yasal iki yönetim organlarının, yani Konsey ve Akademik Kurulu'na altında kendi işlerini yürütmek için kurum yetkisi.

Kurum resmi adı altında, Teknoloji, Jamaika, Üniversitesi ve tam 29 Haziran 1999 tarihinde kiralanmış oldu, 1 Eylül 1995 tarihinde Üniversite statüsü tanınan edildi.

kurumun tarihçesi Jamaika sosyal ve ekonomik kalkınma ile yakından bağlantılı olduğunu. Sadece 50 öğrenci ve 1958 yılında 4 programlardan, kurum 11.000 öğrencisi nüfusu ile büyük bir ulusal kurum haline gelmiştir ve sertifika, diploma ve derece seviyelerinde 100'den fazla farklı programlar sunuyor.

Onun akademik teklifleri ve geliştirme yaklaşımı, iş temelli öğrenme ve mesleki bağlantıların esnekliği üzerinde durularak İngiliz politeknik sistemde modellenmiştir. Akademik teklifleri Esneklik tam zamanlı ve yarı zamanlı (gündüz serbest, akşam) ve kooperatif çalışma tabanlı programlar dahil programı teslimat çeşitli modlarda yansır. Buna ek olarak, çeşitli programlar Community Colleges bir dizi franchise ve çoğu program, ulusal ve uluslararası mesleki kuruluşlar ile bağlantılıdır.

Konumlar

  • Kingston

    University of Technology, Jamaica, 237 Old Hope Road, , Kingston

    sorular