Keystone logo
Universiti Teknologi PETRONAS

Universiti Teknologi PETRONAS

Universiti Teknologi PETRONAS

Tanıtım

Teknologi PETRONAS (UTP) 1997 yılında kurulmuş ve Malezya'da en önemli özel üniversitelerden biri olarak büyümüştür. UTP lisans ve lisansüstü düzeyde endüstri ilgili mühendislik, bilim ve teknoloji programlarının geniş bir yelpazede sunuyor ve mükemmel liderlik nitelikleri ve iletişim yetenekleri ile çok yönlü mezunlar üretmeyi hedeflemektedir. UTP 10.000'den fazla mezun üretilen ve şu anda 6.000 lisans ve dünya çapında 66'dan fazla ülkeden 1.200 lisansüstü bir kayıt sahiptir.

Kurulduğu günden bu yana en az iki yılda, üniversite prestijli ulusal ve uluslararası tanıma ulaşmıştır. Asya 2015 ve Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi altında 2015 QS World University Rankings için 288 sırada yer aldı: UTP Malezya tek özel üniversite Quacquarelli Symonds (QS) University Rankings kapsamında üst 160 sıralandığında edilmelidir.

UTP 2016 yılında Konu QS Dünya Üniversiteler Sıralaması'nda bir övgüye başarı kaydetmiştir. QS bu sıralamada yer 42 denek dört dünyanın seçkin kurumları arasında olduğu gibi UTP tanıdı.

yıl Kimya Mühendisliği ve Makine Mühendisliği konularında sıralamasında önemli bir gelişme gösteriyor. Kimya Mühendisliği konumunu geliştirilmiş ve 2015 yılında Top 200 ile karşılaştırıldığında şimdi dünyanın Top 150 olarak yer aldı. 2015 yılında Top 250 ile karşılaştırıldığında aynı zamanda, Makine Mühendisliği geç Top 200 sırada yer alıyor. Bu yalnızca geçen yıl sıralama sistemi QS kızlık giriş yaptı Makine Mühendisliği için büyük bir başarıdır.

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimi ve Bilişim Sistemleri konular sırasıyla Top 250 ve Top 350 kalır.

UTP Malezya tek özel üniversite sekiz, yani istihdam, uluslararasılaşma, yenilik, tesislerin ve kapsayıcılık üzerinden beş alanda maksimum beş yıldızlı derecelendirme, QS tarafından 4 yıldızlı kurum puan olmaktır.

Üniversite Yağ Kurtarma Geliştirilmiş dokuz niş alanlarda, Karbondioksit Yönetimi, Deepwater Teknolojisi, Nanoteknoloji, Yeşil Teknoloji, Biyomedikal Teknoloji, Hibrit Enerji Sistemleri, Akıllı Şehirler odaklanan yerel ve yurtdışında Petronas'la ve diğer kurum ve sanayi ile işbirliği içinde kapsamlı araştırma faaliyetleri yürüten ve Sürdürülebilir Kaynaklar.

UTP ilk ve tek özel üniversite araştırma, geliştirme ve ticarileştirme çalışmaları için Malezya Araştırma Değerlendirme tarafından 6 yıldızlı derecelendirme (en yüksek performans seviyesi) layık olmaktır.

UTP Tier 5 derece (Mükemmel) Üniversite D-Setara için Setara (Derecelendirme Sistemi Malezya Yükseköğretim Kurumları için) ve elde edilen Tier 5 için (Disiplin Tabanlı Değerlendirme Sistemi) Mühendisliği ile öğrencilerine özgü eğitim fırsatları sunmaya devam ediyor.

UTP QS Dünya Üniversitesi onun ilk 2016/2017 Sıralama yapar!

Teknologi PETRONAS (UTP) 601-650 bandında giren, 2016/17 QS World University Rankings içinde onun başlangıcını yaptı. UTP ayrıca sıralamada dönüştürebilmek için Malezya tek özel üniversitedir. Daha fazla oku http://www.utp.edu.my/The%20University/sitepages/article.aspx?param=134

Vizyon

Yaratıcılık ve Yenilik Teknoloji Eğitim ve Merkezinde Bir Lider.

Misyon

UTP bir yüksek öğrenim kurumudur. Biz milletin rekabet gücünü arttırmak için mühendislik, bilim ve teknolojinin ilerlemesi için bilgi ve uzmanlık peşinde için fırsatlar sağlar. Amacımız sanayi ve milletin liderleri olmak için yaratıcı ve potansiyeli ile yenilikçi çok yönlü mezunları üretmektir. Amacımız yaratıcılık ve yenilikçilik beslemek ve toplumun iyileştirilmesi için teknoloji ve eğitim sınırlarını genişletmektir.

Konumlar

  • Ipoh

    Universiti Teknologi PETRONAS 32610 Seri Iskandar Perak Darul Ridzuan, , Ipoh

    sorular