Keystone logo
Universiti Teknologi PETRONAS Kurs ve tez tarafından msc işlem güvenliği
Universiti Teknologi PETRONAS

Kurs ve tez tarafından msc işlem güvenliği

Ipoh, Malezya

1 Years

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Program artan talebi ve Malezya'da da Asya Pasifik bölgesinde işlem güvenliği profesyonellerinden oluşan bir sıkıntısı barındıracak şekilde tasarlanmıştır. Malezya son istatistik proses güvenlik tehlikeleri yönetmek için daha fazla işlem güvenliği mühendisleri için gereklilik belirten Binbaşı Tehlike Tesisat ve Non-Binbaşı Tehlike Tesislerinde muazzam bir gelişim gösterirler. gelişmiş proses güvenliği bilgisi düzenleyici ihtiyacını karşılamak için değil, aynı zamanda önemli yangın, patlama ve insanlar, çevre, varlık ve itibarını korumak için toksik serbest bırakılması gibi önemli olayları engellemek için değil sadece ile gereksinim yetkili süreç güvenlik uygulayıcıları var. Bu nedenle, bir lider kurum ile yakın çalışarak, Mary Kay O'Connor Proses Güvenliği Merkezi (MKOPSC), UTP bu bölgede bir ayırt ve lider Msc Proses Güvenliği programı geliştirmiştir.

Yüksek Lisans Sürecinde Emniyet programı her düzeyde PSM elemanları telkin yoluyla Binbaşı Kaza Hazard Kontrolü iyileştirilmesi (CIMAH) embed Proses Güvenliği Yönetimi (PSM) 1996 yönetmelik, standart yoluyla Malezya güvenlik düzenlemelerinin son zamanlarda önerilen ilerlemesini destekleyecek bitkinin yaşam döngüsü. mühendislik ve fen derece bir geçmişi olan öğrenciler daha güvenli sanayileri üretmek için bakış işlem güvenliği açısından endüstriyel faaliyetleri geliştirmek için onların temelleri bilgilerle bütünleştirerek yeteneğine sahip olacak.

Süreç Güvenliği MSc sunan amacı güvenli tasarımı ve işletimi büyük kazaları önlemek için işleme tesisi, özellikle yangın, patlama ve toksik serbest bırakılması için gelişmiş bilgi ile mezun ve pratik mühendisler sağlamaktır. Programın amacı bir süreç kurulumda büyük kazalar ve kayıplar önlenmesi, azaltılması ve tepki doğru risk süreci emniyet bilgilerini uygulama ve yönetme edebiliyoruz mezunları üretmektir.

Entry Gereği

Lisans Yüksek Lisans

 • Adaylar en az genel not ortalaması 3.00 / 4.00 ile iyi bir Lisans Mühendislik / Bilim derecesi veya eşdeğeri sahip olmalıdır

veya Mühendisler Pratiği

 • en az 3 yıl çalışma deneyimi olan Lisans Lisansüstü

İngilizce Gereksinimi

 • 6.0 veya eşdeğeri 550 veya IELTS puanı en az TOEFL puanı
 • anadili İngilizce veya öğretim aracı olarak İngilizce ile bir dereceye sahip olan Adaylar bu şartı muaf tutulabilirler.

Kurs Yapısı

modüllerin içeriği ortaklaşa Mary Kay O'Connor Proses Güvenliği Merkezi (MKOPSC), ABD ile geliştirilmiştir. modülleri aynı zamanda Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri gibi Malezya'da Malezya ve dış petrol ve gaz endüstrisi uzmanları tarafından değerlendirildi. Elbette taze mezunları ve çalışan profesyoneller çekmek için tasarlanmıştır.

Diğer partilerin sektörlerden UTP öğretim üyeleri ve Proses Güvenliği uygulayıcılarının takım öğretim içerecektir ise bu MSc ilk parti için eğitmen, MKOPSC arasında olacaktır. 5 zorunlu ders, 7 teknik seçmeli ders (3 seçin), 2 yönetim seçmeli ders ve tüm çalışma boyunca tamamlanacak bir proje vardır.

Program Müfredat Yapısı

Kurslarkredi Saatleri
ZORUNLU DERSLER -
Süreç Güvenliği Yönetim İlkeleri4
Tehlike Analizi ve Risk Yönetimi İlkeleri3
Sistem Güvenliği Mühendisliği3
Güvenli Tasarım ve Kullanım4
İnsan Faktörleri3
TEKNİK SEÇMELİ DERSLER (3 seçin) -
Yangın ve Patlama Mühendisliği3
Endüstriyel Hijyen Mühendisliği3
Nicel Risk Değerlendirmesi3
Proses Tesisi Dürüstlük ve Güvenilirlik3
Olay Önleme ve Acil Durum Yönetimi3
Çevresel Risk ve Etki Değerlendirmesi3
korozyon Mühendisliği3
YÖNETİM SEÇMELİ DERSLER (1 seçmeli seçebilirsiniz) -
Proje Yönetimi (Çekirdek)2
Mühendislik Ekonomisi (Seçmeli)2
Stratejik Yönetim (Seçmeli)2
PROJE -
Endüstriyel / Araştırma Temelli Projesi10
TOPLAM KREDİ40

mekan

Teknologi PETRONAS (UTP), Perak, Malezya
Menara Bank Rakyat, Kuala Lumpur, Malezya

Program Yöneticisi:
Dr Risza Rusli ([email protected])

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • Çevre, Sağlık ve Güvenlik Yönetimi Bilim Ustası
  • Rochester, Amerika Birleşik Devletleri
 • Yüksek Kuzey'de Teknoloji ve Güvenlik Yüksek Lisansı
  • Tromsø, Norveç
 • MSc in Emergency Preparedness and Response (EPR)
  • Saint Petersburg, Rusya