Keystone logo
© Universiti Tun Abdul Razak (UNIRAZAK)
Universiti Utara Malaysia

Universiti Utara Malaysia

Universiti Utara Malaysia

Tanıtım

UUM hakkında

UUM

resmen 16 Şubat 1984 tarihinde kurulmuştur Universiti Utara Malezya (UUM), altıncı Malezya devlet üniversitesidir. Kurulduğu başından itibaren yönetim eğitiminde sadece uzmanlaşmak için kurulmuştur tek üniversitedir.

Eğitim Malezya Bakanlığı bu üniversiteyi kurma fikrine, ciddi olarak, formu vermeye başladı bu altıncı üniversitenin inşaat planlama Ağustos 1983 yılında başladı. 19 Ekim 1983 tarihinde, Bakanlar Kurulu Kedah bu proje için resmi onay verdi. O zaman, proje "Altıncı Üniversitesi Projesi" adı verildi. Birkaç ay sonra, resmen Universiti Utara Malezya (UUM) adlı altıncı üniversitenin geçici ofis, resmen Jitra 15. Şubat 1984 tarihinde açıldı.

Projenin ilk aşaması tamamlanmıştır Haziran 1984, yılında, Jitra içinde - Darul Aman Kampüsü - dört ay açılıştan sonra, UUM ofis onun geçici kampüs taşındı. Erken Haziran 1984 yılında başlatılan eğitim-öğretim yılı için öğrenci ilk toplu Usher muktedir şekilde taşınma yürütülmüştür. Darul Aman Kampüs Bandar Darulaman arsa 62 dönümlük yolu üzerinde oldu. Bu 18 km kuzey Alor Setar ve Jitra 4.8 kms oldu.

UUM

Bu arada, üniversite için kalıcı bir kampüs planlaması çoktan başlamıştı. Bu kalıcı kampüs yakınında, Changlun, Kuzey-Güney Otoyolu boyunca küçük bir kasaba doğusunda yaklaşık 48 km kuzeyinde Alor Setar ve 10 km yer alan (Kubang Pasu ilçesinde) Sintok 1.061 hektarlık bir alan üzerine inşa edilecek olan Malezya-Tayland sınır.

Sintok Kampüsü olarak adlandırılan kalıcı UUM kampüsü, 15 Eylül 1990 tarihinde faaliyete başlamıştır. Eski bir teneke madencilik bölgesinde yer alan, mavi tepeler tarafından benimsenen yemyeşil tropik ormanların bir vadide, yerleşmişti ve kampüs ortasında boyunca akan iki nehrin suladığı edilir. nehirler, Sungai Sintok ve sungai Badak, yemyeşil ihtişam sayısız olasılıklar karşılayabilme, doğal çevrenin doğal güzelliğini tamamlar.

UUM

MYR580 milyon Sintok Kampüsü resmen Kraliyet Şansölyesi Majesteleri Sultan Abdul Halim Mu'adzam Şah tarafından 17 Şubat 2004 tarihinde açıldı. Kampüsün ana binaları, Sultanah Bahiyah Kütüphanesi, Kançılarya Sultan Badlishah Camii, Mu'adzam Şah Hall, Tan Sri Osman Hall, Spor Kompleksi, Varsity Mall, Budi Siswa binası, Kongre Complex vardır Akademik Kolejler çeşitli bölümleri barındıran binalar.

kalabalıktan uzakta yer alan bir kampüs olarak, UUM öğrencilerine yeterli konaklama için istemiyorum sağlamıştır. Şu anda, UUM 15 Öğrenci Konut Salonları (ÜS), hep birlikte, hangi, ev 20.000 öğrenci bulunmaktadır. SRHs Malezyalı şirketler, kurumlar adını ve olan şöhretli, yani MAS, Teknologi Mara, TRADEWINDS, PETRONAS, EON, ÇEŞİTLİ, SIME DARBY, BSN, TM, PROTON, Maybank, Yayasan ALBUKHARY, BANKA MUAMALAT, BANKA Rakyat, örgütleri ve KOBİ BANKASI.

UUM

Bunların dışında, UUM ayrıca University Inn ve EDC-UUM Hotel'de ziyaretçiler için rahat konaklama imkanına sahiptir. onun personeli arasında konaklama için refah ve ihtiyaç Dikkatli, Üniversitesi, işgücünün önemli bir kısmı için çeşitli yaklaşık 600 konutluk inşa etti.

UUM yabancılar ve turistler ziyaret ve içinde çeşitli kolaylıklar kullanmak için özgürlük izin açık bir kampüs haline gelmiştir. orman 107 hektar kapsayan bir alan kuzey bölgeye turist çekmek için ve kampüs topluluğu üyeleri rekreasyonel ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli tesisler hem haline gelmiştir. Bu tesisler arasında piknik alanı, dokuz delikli bir golf sahası, bir go-kart devresi, bir çekim ve okçuluk aralığı, bir atlı site ve hızlı turistler arasında popülerlik kazanıyor diğerleri ve benzeri kampüs topluluğunun üyeleridir.

2008 yılı Ocak ayında, üniversite akademik sistemin yeniden yapılanma lisansüstü öğrenci sayısındaki artış ve uluslararası akademik arenada UUM bayrağı çekme hakkına sağlayacak güçlü bir yapı hazırlamak ifade amacı ile yapılmıştır. Üniversite oluşturduğu ve veçhesi purveys ve uzak Malezya sınırlarının ötesine uzanan bilgi beri uygulama ve içerik olarak küresel olması gerektiğini görür. Bu yeniden yapılanma egzersiz, 13 fakülte birleştirildi ve yani UUM COB (İşletme UUM Koleji), UUM CAS (Fen ve Edebiyat UUM Koleji), ve UUM COLGIS (Kanun, Hükümet ve Uluslararası UUM Koleji 3 ana Akademik Kolejleri, akın Çalışmaları).

UUM

Bu adım 2010 yılında 100.000 ülkede lisansüstü öğrenci sayısını arttırmak için gerektiğinin altını Başbakan ve Yükseköğretim Bakanı hem tablolarında belden zorunluluk ile uyumludur. Bu temel strateji Milli Yükseköğretim Stratejik Planı 2007-2010 gömülüdür.

Bir Akil Management University gibi, bir UUM Dönüşüm Planı UUM Rektör Yardımcısı Profesör Dato 'Dr. başlatılan Sosyal Bilimlerde Araştırma Üniversitesi gibi akademik mükemmellik yıllıklarına UUM adını emblazon için Mua'adzam Şah Hall'de 1 Ocak 2011 tarihinde yaptığı 2011 Yeni Yıl Mesajı birlikte Mohamed Mustafa İshak,.

esasen gelecek takipçiliği ve UUM çabaları için bir yol haritasıdır UUM Dönüşüm Planı, iki aşamadan oluşur. 2015 yılına kadar 2011 yılından itibaren ise Phase One, tümden bir sistematik ve planlı bir şekilde yerel akademik haritada UUM yerleştirerek odaklanmıştır. Bu dönemde, daha fazla önem 2016 den 2020 yılına kadar olacak Dönüşüm Planı İkinci Aşama, zorunluluklar dikkatli olmak aynı zamanda, Birinci Aşama süre hedeflerinin başarılı bir şekilde ulaşılmasını sağlamak için verilecektir.

Konumlar

  • Alor Setar

    Universiti Utara Malaysia, 06010 UUM Sintok, Kedah, Malaysia, , Alor Setar

  • Kuala Lumpur

    41-3 Jalan Raja Muda Abd Aziz, 50300 Kuala Lumpur, Malaysia, , Kuala Lumpur

sorular