Keystone logo
Universitatea De Vest Din Timisoara

Universitatea De Vest Din Timisoara

Universitatea De Vest Din Timisoara

Tanıtım

Universitatea de Vest din Timișoara ( UVT ) / Batı Timişoara Üniversitesi (WUT), Batı Romanya'daki ana yüksek öğretim kurumu ve araştırma merkezidir. Topluluğu yaklaşık 16000 öğrenci ve 700'ün üzerinde akademik personelden oluşmaktadır. İlgili bölümleri ile 11 fakülte ve bir öğretmen yetiştirme bölümü içeren kapsamlı bir üniversitedir.

UVT çerçevesinde faaliyet gösteren fakülteler, aşağıdaki alanlarda lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde ulusal düzeyde akredite edilmiş çalışma programları sunmaktadır: Sanat ve Tasarım; Kimya, Biyoloji, Coğrafya; Ekonomi ve İşletme; Kanun; Harfler, Tarih ve İlahiyat; Matematik ve Bilgisayar Bilimleri; Müzik ve Tiyatro; Beden Eğitimi ve Spor; Fizik; Siyasal Bilimler, Felsefe ve İletişim Bilimleri; Sosyoloji ve Psikoloji.

West University of Timisoara, öğrencilere teorik ve pratik bilgileri çok disiplinli ve disiplinler arası bir ortamda birleştirme fırsatı sunarak onları küreselleşmiş bir işgücü piyasasına girmeye hazırlar. Öğrenci kitlesinin %5'inden fazlasının uluslararası olduğu üniversite, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora düzeyinde yabancı dillerde (İngilizce, Almanca veya Fransızca) 20'den fazla çalışma programı sunan fakültelerimizle uluslararasılaşma süreçlerine yoğun bir şekilde katılmaktadır.

Üniversitenin akademik kaliteye olan güçlü odak noktası, ayrıca, UVT Avrupa Üniversiteler Birliği (EUA) ve Uluslararası Üniversiteler Birliği (IAU) ve diğer birçok uluslararası kuruluş ve kuruluşlara (Agence Universitaire de la Francophonie) bağlılığıyla da desteklenmektedir. Avrupa Uluslararası Eğitim Derneği, Avrupa Erasmus Koordinatörleri Birliği, vb. Buna ek olarak, yıllık bazda, Timisoara Batı Üniversitesi 100'ün üzerinde araştırma projesini hayata geçiriyor ve bunların% 30'undan fazlası güçlü bir uluslararası boyuta sahip. Yüksek öğrenime ve araştırmaya çok merkezli ve disiplinler arası bir yaklaşımı desteklemek, uluslararasılaşmaya açık bir şekilde odaklanmakla birlikte, WUT, Erasmus programında değişimleri teşvik eden 380'den fazla ikili anlaşma ve dünya çapında yüksek öğrenim kurumları ile 180'den fazla ikili anlaşma gerçekleştirmektedir. Yıllık bazda, Timisoara Batı Üniversitesi yurtdışında bir hareketlilik peşinde 300'ün üzerinde öğrenci (çalışma ve yerleştirme) yanı sıra Erasmus hareketlilik projeleri çerçevesinde düzenlenen 200'den fazla hareketlilik öğrencisi vardır. Ayrıca, yaklaşık 600 uluslararası öğrenci, WUT'ta yıllık olarak bir tam lisans programı izlemektedir. Bir sonraki akademik yıl için uluslararası öğrenci sayılarında tahmini% 15'lik bir artış ile, üniversitemiz, giderek artan ölçüde uluslararasılaşmış bir akademik dünyada öğrencilerin kişisel ve mesleki gelişimini desteklemek için kararlıdır. Müfredatın uluslararasılaşmasına yoğunlaşan, Timisoara Batı Üniversitesi, küreselleşmiş işgücü piyasasında mezunların emilimine yönelik fırsatlara yöneliyor.

Sonunda, Timişoara Batı Üniversitesi, akademik yaşamın ötesinde bile, öğrenme için çok sayıda seçenek sunan çok kültürlü ve dinamik bir kentin parçasıdır. Timişoara, yalnızca Avrupa'nın geri kalanına bağlı bir kozmopolit şehir değil, aynı zamanda dünyanın en yüksek internet hızına sahip kenti ve 2021 yılında gelecekteki bir Avrupa Kültür Başkenti'dir. Bu nedenle burada çalışmak, öğrencilere birçok farklı yoldan fayda sağlayabilir. Üstelik, üniversite, modern ve tam donanımlı bir kütüphanenin yanı sıra çeşitli dil ve kültür merkezlerine (Çince, Portekizce, Fransızca, Almanca, Avusturya, İtalyanca, İspanyolca, Sırpça vb.) Sahiptir. Son olarak, ama en azından, öğrenci kampüsü şehrin kalbinde yer almaktadır ve eğlence ve yaşam için birçok fırsat ile kendi içinde bir cazibe.

İstatistik

Üniversitenin giderek uluslararasılaşan ve küreselleşen bir akademik dünyada kaliteye güçlü bir şekilde odaklanması, dünya çapındaki sıralamalardaki konumuyla tanınır (örneğin, Times Higher Education Emerging Economies Üniversite Sıralaması 2018'de En İyi 201-250, QS World University Rankings 2015'te En İyi 701+- 2016, Modern Diller alanında Konu İlk 150-200'e göre QS Sıralaması veya Fizik alanında 2018'de Konu Üstü 301-400'e göre Şanghay Sıralaması).

  Kampüs Özellikleri

   Timișoara Batı Üniversitesi Yurtdışında Eğitim Görülecek İlk 10 Ülke Arasında

   educations.com Top 10 Europe rankings 2022 badge

   Konumlar

   • Timișoara

    Blvd. V. Parvan 4, 300223, Timișoara

   sorular