Keystone logo
University Centre of the Westfjords

University Centre of the Westfjords

University Centre of the Westfjords

Tanıtım

Westfjords Üniversite Merkezi, Mart 2005'te kurulmuş kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Ülkenin tüm yüksek öğretim kurumları dahil olmak üzere 40 kurucu üyesi vardır. Merkez, Ocak 2006'da Ísafjörður'daki Vestrahús'ta faaliyete geçti. Aynı bina, Deniz Araştırmaları Enstitüsü, İzlanda Balıkçılık Laboratuvarları ve İzlanda Kar Çığ Araştırma Merkezi'nin ofislerini barındırıyor. Westfjords Bölgesel Kalkınma Merkezi de burada yer almaktadır ve binada temsil edilen tüm kuruluşlar ortak kabul tesislerini paylaşmaktadır.

Üniversite Merkezi, İngilizce olarak öğretilen Kıyı ve Deniz Yönetimi alanında uluslararası odaklı, disiplinler arası bir yüksek lisans programı sunmaktadır. Program, öğrencileri günümüzün en zorlayıcı ve önemli konularından biri olan doğal kaynak yönetimi ve kullanımı ile ilgilenmeye hazırlar. Program üç haftalık modüller halinde öğretilmekte ve her modül ayrıca kısa süreli kurs olarak sunulmaktadır.

Merkez aynı zamanda bölgenin dışından gelen üniversite öğrencilerine ve öğretmenlere Westfjords'ta bağlantı kurmada yardımcı olur. Merkez, araştırma için ilginç bir seçenek ve alan olarak bölge hakkında bilgi sağlar ve Westfjords'daki araştırma projeleri üzerindeki çalışmalarında öğrencilere ve akademisyenlere yardımcı olur.

Konumlar

  • Ísafjörður

    University Centre of the Westfjords Sudurgotu 12,

sorular