Keystone logo
Valahia University of Targoviste Araçlarda Entegre Elektrik Sistemleri Mühendisliği Yüksek Lisansı
Valahia University of Targoviste

Araçlarda Entegre Elektrik Sistemleri Mühendisliği Yüksek Lisansı

Târgoviște, Romanya

2 Years

Ingilizce, Romence

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 2.800 / per year *

Kampüste

* AB Adayları için fiyat farklıdır

Tanıtım

Araçlarda Entegre Elektrik Sistemleri Mühendisliği, enerji, elektrik, elektronik, iletişim ve mekanik sistemlerden türetilen Araç Sistemleri Mühendisliğinin multidisipliner entegrasyonunu içeren bir Yüksek Lisans programıdır. Elektrik, mekanik, elektronik, iletişim, malzeme, ileri kontrol ve sistem modelleme alanlarındaki pratik uygulamalarla araca özel elektrik sistemleri mühendisliği konusunda beceriler kazanacaksınız.

https://fie.valahia.ro/index.php/fieeti-masterat/

eMotion - Elektrikli Araçlar Bilim Ustası (valahia.ro)

Otomotiv endüstrisinde yer alan elektrikli araç ustalarının stratejik ortaklarına ve Renault Technologie Roumanie ve IBM Romanya – Akademik Girişim gibi otomotiv araştırma ve geliştirmesinin ön saflarında yer alan önemli oyunculara sahibiz. Targoviste Belediyesi Belediye Binası aynı zamanda Elektrikli Araçlar Araştırma Merkezi'nin sürdürülebilir saha proje ve faaliyetlerinde ana ortağı olarak yer alıyor. Yüksek lisans kursları, bilimsel etkinlikler, danışmanlık ve araştırma yoluyla endüstriyle olan bu yüksek düzeydeki etkileşim, mezunlarımızı Romanya'da şirketlerin işe alması için en çok arzu edilenlerden biri haline getiriyor.

Araçlarda Entegre Elektrik Sistemleri Mühendisliği Yüksek Lisans Programı, kamu kurumlarının yanı sıra sektörün önemli araştırma ve geliştirme oyuncularından da büyük destek almaktadır.

Bu ders, enerji, elektrik, elektronik, iletişim, mekanik, dijital kontrol sistemleri ve fiziksel sistem modellemeyi tüm perspektifle birleştiren bir beceri seti kazanmak isteyen, sağlam bir Mühendislik, Matematik veya Uygulamalı Bilimler lisans derecesine sahip öğrenciler için tasarlanmıştır. modern sistem mühendisliği.

Taşıtlarda Bütünleşik Elektrik Sistemleri Mühendisliği Yüksek Lisans Programı 4 Yarıyıldan oluşmaktadır ve iki bölümden oluşmaktadır.

İlk bölüm, aşağıdaki yapıya sahip 4 yarıyılda verilen on sekiz zorunlu modülden oluşur: 1. Yarıyıl Ekim'den Ocak'a (14 hafta), 2. Yarıyıl Şubat'tan Haziran'a (14 hafta), 3. Yarıyıl Ekim'den Ocak'a kadar. Ocak (14 hafta) ve 4 Şubat'tan Nisan'a kadar (8 hafta).

İkinci bölüm 4. Yarıyıl içerisinde olup uygulama etkinlikleri (2 hafta) ve Tez hazırlama döneminden (4 hafta) oluşmaktadır. Uygulama faaliyetleri hem Elektrikli Araçlar Araştırma Merkezi'nde hem de Targoviste'den 34 Km (21 mil) uzaklıkta bulunan Renault Teknik Merkezi'nde gerçekleştiriliyor.

Çalışma programının misyonu

Uluslararası Yüksek Lisans programının misyonu - Araçlarda Entegre Elektrik Sistemleri Mühendisliği, Avrupa Eğitim Alanı ve Avrupa Bilimsel Araştırma Alanı'nın sağlamlaştırılması ve geliştirilmesi ile ilgili olarak bilgi toplumunda entegrasyon taleplerine göre eğitim ve bilimsel araştırmaları teşvik etmektir. Devam eden tüm faaliyet ve süreçler düzeyinde büyük değerlerin desteklenmesi.

Çalışma programının genel amaçları:

 • Elektrik mühendisliği alanında bir yüksek öğrenim ve araştırma direği oluşturmak.
 • Doktora çalışmaları için araştırma becerileri ile alanında profesyonel faaliyetler için uzmanlaşmış insan kaynakları oluşturmak.
 • Yüksek lisans programında yer alan derslerin ve disiplinlerin bilimsel içeriğinin ulusal ve uluslararası endüstrinin ihtiyaçlarına göre uyarlanması.
 • Öğretim ve mesleki faaliyetleri geliştirmek ve bunları uluslararası yüksek öğrenim ve araştırma alanındakilerle ilişkilendirmek.
 • Alandaki uluslararası ağlara ve eğitim ve araştırma programlarına katılmak için gerekli koşulları sağlamak.

Çalışma programının özel hedefleri:

 • Araçlara entegre edilmiş elektrik sistemleri konusunda sırasıyla teknik-ekonomik olmak üzere çalışmalar, raporlar ve dokümantasyon sentezi geliştirme becerisi.
 • Edinilen bilgileri entegre ederek, ilişkilendirerek ve sentezleyerek araçlara entegre elektrik sistemleri alanındaki belirli sorunları çözme becerisi.
 • Araçlara entegre elektrik sistemleri alanına özgü unsurlar (kavramlar, ilkeler, kavramlar, yöntemler, bileşenler, sistemler, ekipman, kurulumlar, düzenlemeler, politikalar) bilgisi.
 • Yeni durumlarda bile görevleri çözmek için belirlenen belirli son tarihler altında mevcut kaynaklardan verimli bir şekilde yararlanma yeteneği.
 • Yeni tekniklere, teknolojilere ve kavramlara uyum sağlama ve bunları kendi kendine öğrenme becerisi.
 • Araçlar için elektrik entegrasyonu alanında projeleri başlatmak, planlamak, yürütmek ve kontrol etmek için yönetimsel mühendislik kapasitelerinin oluşturulması.
 • Avrupa finansal araçlarının işleyişinin temel kavramlarını bilmek.

Tarihinin zenginliğini yeni inşa edilen kampüsünün gücüyle harmanlayan bir AB şehrinde lisans, yüksek lisans veya doktora eğitimi almak isteyen bir lise öğrencisi veya mezunu musunuz? Bilim ve bilgi konusunda tutkulu musunuz ve Romanya'nın başkentine, ana uluslararası havaalanına ve Sinaia ve Bucegi'nin dağ ihtişamına komşu bir şehirde gelişen öğrenci yaşamını mı arıyorsunuz? Targoviste'de eğitim görebilir ve rahat ve nispeten ucuz bir öğrenci deneyiminin keyfini çıkarırken, en son araştırma buluşlarına, en son teknolojiye sahip çalışma programlarına, yüksek teknolojiye ve modern donanımlı amfitiyatrolara, laboratuvarlara, seminer odalarına ve eğitim merkezlerine tam erişime sahip olabilirsiniz. öğrenci yurtları.

kabul

Temasta olmak! Akademik Yolculuğunuzu Keşfetmek

Okul Hakkında

sorular