Keystone logo
© Vatel Andorra
Vatel Andorra

Vatel Andorra

Vatel Andorra

Tanıtım

Vatel'in tarihi

Uluslararası konaklama endüstrisinin geleceğin yöneticilerini ve direktörlerini hazırlamak için 40 yılını harcayan bir kurumdur. Eğitimi, Uluslararası Otel İşletmeciliği Lisans Derecesinden oluşmaktadır.

Vatel eğitimi, 55 okul, 9.000'den fazla öğrenci, dünya çapında 39.000 mezun, 520 öğretmen ve dünya çapında önemli işbirlikçilerden oluşan bir ağ ile 34 ülkeye yayılmaktadır.

program

Otel ve Turizm İşletmeciliği Okulu Vatel Andorra Uluslararası Otelcilik Yönetimi Lisans programı, Bakalorya veya Yüksek Düzey eğitim döngüsünü başarıyla tamamlayan adaylara yöneliktir.

Öğretilen program, otel ve turizm endüstrisinin eğitim ihtiyaçlarını karşılayarak öğrenciye özel eğitim sunar.

Öğretim metodolojisi, sektörün yeni taleplerine ve mevcut gereksinimlerine uyarlanmış eğitim uygulamaları ile akademik eğitim arasında başarılı bir kombinasyon ve dengedir.

Fakültemiz, teorik konular ile mesleki deneyim arasında köprüler kurmaya kendini adamış, tamamı sektördeki aktif profesyonellerden oluşan yüksek nitelikli öğretmenlere sahiptir. Buna ek olarak, çalışma programı, öğrencilerin mesleğin isteklerine yanıt vererek küresel bir bağlamda gelişmelerine olanak tanıyan net bir uluslararası yönelime sahiptir.

Eğitim Amaçları

Denetim ve yönetim tekniklerini edinin ve ustalaşın, özellikle uluslararası turizm ve misafirperverlik içinde açık fikirli iş niteliklerini geliştirin.

Başlık ve süre

 • Fransız Devlet Ünvanı, RNCP'de bakanlık kararnamesi ile tescil edilmiş ve seviye II sertifikalı
 • Toplam kredi: 180 AKTS (Avrupa Kredi Transfer Sistemi).
 • Eğitim süresi: 3 yıl
 • VATEL okullarına ek olarak EURHODIP, European Bachelor of Management Hospitality & Tourism uluslararası yeterlilik sunma imkanı.

Sınıfların dili

 • İspanyol
 • Aşamalı olarak, öğrenciler İngilizce dersler alacaklardır (öğretim saatlerinin %30'una kadar).

Erişim gereksinimleri

 • Lisans Derecesi veya Yüksek Derece.
 • Vatel'in kendi erişim testlerini geçin.

Uygulamalı Araştırma Merkezi

Cirvath (Vatel Uluslararası Turizm ve Otelcilik Araştırma Merkezi), Vatel grubunun profesörlerinin turizm ve konaklama endüstrisinin evrimini öngördüğü ve hatta katkıda bulunduğu bir araştırma merkezidir. Öğrenciler eğitimleri boyunca yararlanırlar.

Ders dışı etkinlikler

Vatel Andorra , çalışma planının akademik hayatın ötesindeki yönleri içermesinin önemli olduğunu düşünüyoruz, bu nedenle program, öğrencilerimizin mesleki bilgilerini genişletecek ve yönetim becerilerini, stratejik kapasiteyi ve girişimci ruhu geliştirecek ders dışı etkinliklerle güçlendiriliyor.

Ulusal ve uluslararası stajlar

Vatel Andorra , okul yılı boyunca çalışılan müfredata bağlı olarak değişen ulusal ve uluslararası staj dönemleri planlamıştır. Öğrenciler bu sayede gelecekteki mesleklerinin gerçekliği ile ilgili deneyimler kazanırlar, yönlendirildikleri ortamda ekip çalışması ve deney yapma becerilerini geliştirirler.

Okul, öğrencilerinin staj yapabilmesi için dünyanın en iyi zincirleri, otel işletmeleri ve turizm şirketleri ile anlaşmalıdır. Bu şekilde, öğrenciler en az bir yıllık staj yaparlar ve bu da onları işgücü piyasasının gerçekliğine uyum sağlamaya hazırlar.

Kariyer fırsatları

Meslek, bağımsız konaklama ve ulusal veya uluslararası zincirler, profesyonel ve eğlence turizmi, tarım-gıda ve büyük dağıtım, hava, kara ve deniz taşımacılığı, hizmet şirketleri vb. gibi çeşitlendirilmiş profesyonel kariyerler sunan yeni sektörlere açılıyor.

Vatel mezunlarının geliştirdiği konukseverlik, dinleme, zarafet, bilgi birikimi ve varlık gibi nitelikler, lüks endüstrisi ve prestijli markalar tarafından beğeni toplayan profiller oluşturuyor.

Andorra'da okumak için nedenler

 • Dünyanın en güvenli ülkelerinden biridir.
 • En güneşli günlere sahip kayak ülkesidir.
 • Andorra, kişi başına daha fazla turistin olduğu destinasyonların sıralamasında başı çekiyor.
 • Yılda 8 milyondan fazla ziyaretçi ve 2 milyondan fazla turist almaktadır. Avrupa'da para için en iyi 10 değerde 3 kayak alanına sahiptir.
 • Harika bir eğlence ve spor teklifine sahiptir: diğerleri arasında alışveriş, kültür, gastronomi, tema ve eğlence parkları, uluslararası spor etkinlikleri, kaplıcalar ve sağlıklı yaşam merkezleri.
 • Okul, büyük bir şehrin tüm ayrıcalıklarına sahip, eşsiz bir doğa ortamında yer almaktadır. Spor kompleksine ve kayak pistlerine erişim sağlayan teleferiğe 2 dakika, Andorra'nın ticaret merkezine 10 dakika uzaklıktadır.
 • Andorra'da öğrenciler her türlü sosyal, eğlence ve spor aktivitelerinin tadını çıkarabilirler.

MARCO POLO Uluslararası Programı

Vatel okulları arasında öğrenci değişimi.

Marco Polo programı ile Vatel Andorra , öğrencilere eğitimlerinin ikinci yılını dünyadaki 55 Vatel okulundan birinde tamamlayarak eğitimlerini uluslararası ölçekte geliştirme fırsatı sunuyor.

Öğrenci yeni bir ülke keşfeder ve kendini başka bir kültüre, başka bir dilde yaşar ve uluslararası bir kariyere daha iyi hazırlanır. Ayrıca, farklı ülkelerden sınıf arkadaşlarının sınıflarda bir arada yaşamaları ve çeşitlilikten yana olan çalışma ve çalışma ekiplerine entegrasyonları teşvik edilmektedir.

Kampüs Özellikleri

Son Teknoloji Donanımlara Sahip Bir İşletme Okulu

 • Görsel-işitsel ekipman ve projektörlerle donatılmış sınıflar
 • Toplantı odaları
 • Öğrenciler için özel çalışma odaları
 • Ücretsiz internet erişimi (Wi-Fi bağlantısı)

  kabul

  Konumlar

  • Encamp

   Carrer d'Engolasters, AD200, Encamp

   programlar

    Kurum ayrıca şunları sunar:

    sorular