Keystone logo
Victoria University of Wellington Müze ve Miras Uygulamaları Yüksek Lisansı - MMHP
Victoria University of Wellington

Müze ve Miras Uygulamaları Yüksek Lisansı - MMHP

Wellington, Yeni Zelanda

1 Years

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

01 Dec 2024

24 Feb 2025

NZD 14.563 / per course

Kampüste

Tanıtım

Müze ve miras sektöründe bir kariyer başlatın veya esnek bir dizi profesyonel ve akademik yeterlilikle mevcut kariyerinize yeni bir yön verin.

Müze ve miras sektöründe kariyerinizi hızlandırın

Bir müze ve miras uzmanı olarak çalışmak için ihtiyaç duyduğunuz pratik becerileri, teorik bilgileri ve sektör deneyimini edinin. Tümü bir yılda tamamlanabilen esnek yeterlilikler arasından seçim yapın.

Bağlanın

Yeni Zelanda'nın müze ve miras sektörünün ayrılmaz bir parçası olan bir programa katılın. GLAM (galeriler, kütüphaneler, arşivler ve müzeler) veya miras yönetiminde bir kariyer için ihtiyaç duyduğunuz profesyonel gelişimi sağlamak üzere sektör için ve sektörle birlikte tasarlanmıştır.

Wellington'ın zengin kültürel kaynaklarından yararlanarak, çok sayıda saha gezisine çıkacak ve yerel kuruluşlardan uzmanların yanı sıra güçlü yerel ve uluslararası ağlara sahip akademisyenlerle ve sektörden gelen yüksek nitelikli profesyonellerle bir araya geleceksiniz.

Esnek nitelikler

Öğretilen dersler ve iş deneyimi, akademik araştırma ve mesleki beceriler, teori ve uygulama arasında denge kuran bir dizi esnek yeterlilik ve kurs arasından seçim yapın.

Yeterlilikler kademeli bir ailenin parçasıdır ve her biri bir sonraki adıma doğru sayılır. Bu, mevcut durumunuza en uygun yeterliliği seçmenize ve dilerseniz daha sonra bunu geliştirmenize olanak tanır.

Pratik deneyim oluşturun

Programa dahil olan düzinelerce kuruluştan birinde staj yaparak iş başında öğrenin. MMHP yapıyorsanız, daha uzun bir staj yoluyla ileri mesleki eğitim ve iş deneyimi fırsatına da sahip olacaksınız.

Pratik deneyim kazanacak, değerli bağlantılar kuracak ve çalışan profesyonellerden öğreneceksiniz.

Kültürel Daldırma

Hongoeka marae'deki yıllık Wānanga'mız aracılığıyla tikanga Māori ile tanışın. Waitangi Antlaşması ve bunun Yeni Zelanda'daki müze ve miras kuruluşlarını nasıl şekillendirdiği hakkında bilgi edinin ve Māori tarafından, Māori ile ve Māori için araştırma süreçleri hakkında bilgi edinin.

kabul

Müfredat

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

sorular