Keystone logo
Victoria University of Wellington Stratejik Çalışmalar Yüksek Lisansı - MSS
Victoria University of Wellington

Stratejik Çalışmalar Yüksek Lisansı - MSS

Wellington, Yeni Zelanda

1 Years

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

08 Jul 2024

NZD 14.563 / per course

Kampüste

Tanıtım

Küresel erişime sahip bir kariyer inşa edin. Uluslararası geçerliliği olan bir yıllık bir derece ile dünyanın stratejik ve güvenlik konularına derinlemesine bakış açısı geliştirin.

Uluslararası İçgörüler ve Fırsatlar

Gücün nasıl kullanıldığına dair derin bir pratik ve teorik anlayış geliştirmek. Dünya genelinde çatışmaların nasıl yönetildiğini ve güvenliğin nasıl sağlandığını keşfedin.

ABD ve Çin arasındaki ilişki, siber güvenlik, Güney Çin Denizi ve terörizm ve iç çatışma sorunlarına stratejik yanıtlar gibi çağımızın acil jeopolitik meseleleri hakkında fikir sahibi olacaksınız.

Politika, analitik ve araştırma becerilerinizi geliştirin ve küresel bağlantılı bir Stratejik Çalışmalar programı ile kariyerinizi hızlandırın.

Tarih, Felsefe, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Okulu'nda okuyarak, ilgili dersler ve uzmanlıklardan oluşan geniş bir yelpazeye erişim sağlayan, tamamen entegre bir Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler programına katılacaksınız.

Sermaye Bağlantıları

Programın ülkenin başkentindeki konumundan ve politika, diplomasi ve güvenlik çevreleriyle yakın ilişkilerinden yararlanın. Seminerler, yuvarlak masa toplantıları ve misafir dersler aracılığıyla bağlantılar geliştirecek ve pratik uzmanlık kazanacaksınız.

Uluslararası tanınma

Stratejik ve güvenlik konularında önde gelen araştırmacılar, öğretmenler ve yorumcular olan uluslararası düzeyde tanınmış personel ile çalışın.

İş yoğunluğu

Tam zamanlı eğitim görüyorsanız, yılın büyük bir bölümünde haftada 40-45 saatlik bir iş yükü bekleyebilirsiniz. Üç aylık dönem başına iki ders alan yarı zamanlı öğrencilerin haftada yaklaşık 20-23 saat çalışması gerekir. Çalışıyorsanız bunu dikkate aldığınızdan emin olun.

Yapacağınız puan sayısını toplayarak iş yükünüzü tahmin edebilirsiniz. Bir puan kabaca 10-12 saatlik çalışmaya eşittir.

süre

MSS genellikle tam zamanlı öğrenciler için 12 ay, yarı zamanlı öğrenciler için 24 ay sürer. PGDipSS genellikle tam zamanlı olarak iki üç ay veya yarı zamanlı olarak dört üç ay sürer.

kabul

Burslar ve fon sağlama

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

sorular