Keystone logo
Victoria University of Wellington Uygulamalı İstatistik Yüksek Lisansı - MAppStat
Victoria University of Wellington

Uygulamalı İstatistik Yüksek Lisansı - MAppStat

Wellington, Yeni Zelanda

1 Years

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

08 Jul 2024

NZD 16.162 / per course

Kampüste

Tanıtım

Lisans derecenizi lisansüstü eğitim ve istatistiksel tekniklerde profesyonel eğitim ile ilerletin.

İstatistikçilere talep var. Günümüzde üretilen verilerin çeşitliliği ve miktarı, bunları analiz edebilecek ve anlamlandırabilecek daha fazla insana ihtiyaç duyulduğu anlamına geliyor.

Uygulamalı İstatistik Yüksek Lisans Programımız (MAppStat), sizi bir dizi ileri teknik konusunda eğitmek ve profesyonel istatistikçiler ve danışmanlar tarafından üstlenilen çeşitli işleri takdir etmenizi sağlamak için tasarlanmıştır. Hem ders hem de uygulamalı eğitimden oluşan program, araştırma ve danışmanlık becerilerinizi geliştirmenize olanak tanır. Daha sonra bu becerileri ilgili bir devlet dairesi veya işletmede işe yerleştirme sırasında uygulayacaksınız.

Araştırma, analitik, müşteri iletişimi ve danışmanlık uzmanlığınızı geliştirin. Gerçek hayattaki sorunları çözebilmeniz için bir takım beceriler kazanacaksınız. Mezunlar, birçok farklı iş yerinde kariyer yapmaya hazırdır.

MAppStat'a kaydolmak için İstatistik, Matematik veya başka bir ilgili disiplinde B+ veya daha iyi bir not ortalaması ile bir dereceye sahip olmanız gerekir.

Pratik tecrübe

Programınız hem Üniversite'deki derslerden hem de sahadaki pratik eğitimden oluşacaktır. MAppStat profesyonel bir odağa sahiptir ve bir danışmanlık projesi ile iş deneyimi pratiğini tamamlayacaksınız. Bu size uluslararası uygulamalı istatistik programlarında benzersiz bir deneyim kazandıracaktır.

Klinisyenler veya akademisyenler gibi gerçek müşterilerle danışmanlık rolünde diğer öğrencilerle birlikte çalışın. Müşterilerle teknik konular hakkında anlayacakları bir dilde nasıl konuşacağınızı öğrenecek, sözlü bir sunum yapacak ve bir rapor yazacaksınız.

Stajınız sırasında İş, Yenilik ve İstihdam Bakanlığı, Yeni Zelanda İstatistikleri ve NIWA gibi bir ev sahibi kuruluşta veya Dot Loves Data veya Harmonic Analytics gibi veri bilimi şirketlerinde değerli bir profesyonel iş deneyimi kazanacaksınız. Hedeflerinize uygun bir ortamla eşleştirileceksiniz.

Bir yıllık süre

Yüksek lisansınızı üç trimester (Mart-Haziran, Temmuz-Ekim, Kasım-Şubat) boyunca tam zamanlı olarak bir yılda veya yarı zamanlı olarak üç yıla kadar tamamlayın. Normalde öğrenciler programa Mart veya Temmuz aylarında başlarlar.

Yalnızca kurs çalışmasını tamamlamanız halinde İstatistik alanında Bilim Yüksek Lisans Diploması almaya hak kazanabilirsiniz.

İş yoğunluğu

Tam zamanlı eğitim görüyorsanız, yılın büyük bir bölümünde haftada 40-45 saatlik bir iş yükü bekleyebilirsiniz. Üç aylık dönem başına iki ders alan yarı zamanlı öğrencilerin haftada yaklaşık 20-23 saat çalışması gerekir. Çalışıyorsanız bunu dikkate aldığınızdan emin olun.

kabul

Okul Hakkında

sorular