Keystone logo
Victoria University of Wellington Yerli Çalışmaları Yüksek Lisansı - MIndS
Victoria University of Wellington

Yerli Çalışmaları Yüksek Lisansı - MIndS

Wellington, Yeni Zelanda

1 Years

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

21 Jan 2025

24 Feb 2025

NZD 14.563 / per course

Kampüste

Tanıtım

Victoria University of Wellington'da Yerli Çalışmaları Yüksek Lisansı ile Māori ve Pasifik sorunları hakkındaki bilgilerinizi uluslararası Yerli bağlamında konumlandırın.

Yeni Zelanda bağlamında küresel perspektifler

Yerli Çalışmaları Yüksek Lisansı, Māori ve Pasifik kültürlerini ve tarihlerini, Yerlilerin sömürge ve sömürge sonrası deneyimleri, kültürel hakları ve kendi kaderini tayin hakkı gibi küresel bağlamlarda konumlandırmaktadır.

Māori Çalışmaları, Pasifik Çalışmaları veya Eğitim alanındaki lisans derecenizi bir üst seviyeye taşıyın ya da burada veya denizaşırı ülkelerde Māori ve Yerli toplulukları destekleyen kariyerinizi destekleyen bir yeterlilik alın.

Etik, Saygılı, Kültürel Olarak Uygun

Yerli meselelerini ikna edici, sofistike, kültürel açıdan uygun ve saygılı bir şekilde tartışmayı ve müzakere etmeyi öğreneceksiniz. Sürdürülebilir kalkınma, kaynak yönetimi, yönetişim, dil, eğitim, ekonomi veya bilim konularında yerli perspektiflerini keşfedin.

Yerli araştırmalarının etik sorumlulukları konusundaki anlayışınızı derinleştirin ve Yerli siyasi ve kültürel ilişkiler hakkındaki bilginizi kavramsallaştırın ve ifade edin.

Derecenizi uyarlama

Yeterliliğinizi bir tez, seçtiğiniz bir konuda bir araştırma projesi veya bir staj ile tamamlamayı seçebilirsiniz Sizi en çok ilgilendiren alanı seçin ve bir Māori, Pasifika veya eğitim konusunda uzmanlaşın.

İş yoğunluğu

Tam zamanlı eğitim görüyorsanız, yılın büyük bir bölümünde haftada 40-45 saatlik bir iş yükü bekleyebilirsiniz. Yarı zamanlı öğrenciler haftada yaklaşık 20-23 saat çalışmak zorundadır. Çalışıyorsanız bunu dikkate aldığınızdan emin olun.

kabul

Okul Hakkında

sorular