Keystone logo
VID Specialized University

VID Specialized University

VID Specialized University

Tanıtım

VID Specialized University 'in dört şehirde yedi kampüste 4500'den fazla öğrencisi var; Bergen, Oslo, Sandnes ve Stavanger. VID, sağlık bilimleri, sosyal bilimler ve teolojik çalışmalarda uzun geleneklere ve deneyime sahiptir.

Ağ genelinde 50 çalışma programımız var. VID Specialized University College 1 Ocak 2016'da Norveç'teki dört kurumun birleşmesinden sonra ortaya çıktı: Oslo ve Sandnes'deki Diakonhjemmet University College, Bergen'deki Betanien University College, Bergen'deki Haraldsplass Deaconess University College ve MHS – School of Mission and Theology, Stavanger. Betanien University College, uluslararası değişim öğrencileri için tıbbi ve cerrahi uygulama, ruh sağlığı ve evde bakım hemşireliği alanlarında klinik çalışmalar sunmaktadır. Diakonhjemmet University College, 1890 yılında kar amacı gütmeyen özel bir kolej olarak kurulmuştur. Bu temel üzerinde, akredite yüksek öğretim kurumu şu anda yaklaşık 2300 öğrenci ve 160 fakülte ve personelden oluşmaktadır.

video

122668_VID_pic_5.jpg

Kolejin temel değerleri sloganında özetlenmiştir: “İnsanlara Adanmış”. Bu değerler aynı zamanda kolejin tüm seviyelerde (Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora) yalnızca Sağlık-Sosyal ve Kilise ile ilgili programlara odaklanan ve tüm alanlarda devam eden araştırmalarla desteklenen akademik odağını da yansıtmaktadır. Haraldsplass Deaconess University College (HDUC), Norveç'teki özel, kar amacı gütmeyen, Hıristiyan, akredite, devlet tarafından finanse edilen bir Üniversite Koleji'dir. Yüksek profesyonel düzeyde ve öğrenci memnuniyeti ile bilinir.

Kolej uluslararasılaşmaya odaklanır ve lisans öğrencilerinin yaklaşık %50'si eğitimleri sırasında yurtdışında daha kısa veya daha uzun süre kalır. MHS - Misyon ve İlahiyat Okulu, Norveç Misyon Derneği'ne (NMS) ait, kilisenin misyonunun yanı sıra dini ve kültürel karşılaşmalara ilişkin küresel bakış açılarıyla ilgili yüksek kaliteli eğitim ve araştırmaya kendini adamış özel, uzmanlaşmış bir üniversitedir.

video

Konumlar

 • Oslo

  184 Vinderen, NO-0319 Oslo, NO-0319, Oslo

  • Bergen

   Ulriksdal 10, 5009, Bergen

   • Sandnes

    Vågsgaten 40, 4306, Sandnes

    • Stavanger

     Misjonsmarka 12, 4024, Stavanger

     sorular