Keystone logo
Vytautas Magnus University Doğu Avrupa Araştırma ve Çalışmalarında Yüksek Lisans (MIREES) (Ortak derece programı)
Vytautas Magnus University

Doğu Avrupa Araştırma ve Çalışmalarında Yüksek Lisans (MIREES) (Ortak derece programı)

Kaunas, Litvanya

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

01 May 2024

Request earliest startdate

Request tuition fees

Kampüste

Tanıtım

MIREES, tamamen İngilizce olarak öğretilen, İtalya ve Avrupa'da benzersiz, Ekonomi, Politika, Uluslararası İlişkiler, Tarih, Diller veya Kültürel çalışmalar alanlarında BA geçmişine sahip olan ve şimdi edinmek isteyen öğrencilere yönelik yenilikçi bir yüksek lisans programıdır. Doğu Avrupa ve Avrupa'dan Çin'e geniş Avrasya alanı hakkında uzmanlaşmış, derinlemesine bilgi. Bu alacalı, jeopolitik açıdan önemli alan, ancak siyasi, ekonomik, kültürel ve tarihi perspektifleri birleştiren disiplinler arası bir yaklaşımla anlaşılabilir.

Ayrıca öğrencilerden ilk olarak bölgedeki ortak üniversitelerden birinde 5 aylık zorunlu hareketlilik yoluyla, ikinci olarak da Doğu Avrupa, Rusya'dan profesörler, aktivistler ve politikacılarla konuk dersler yoluyla doğrudan deneyimler kazanmaları istenmektedir. , veya Orta Asya ve son olarak - eğer isterlerse - saha çalışması veya tezlerini hazırlarken daha fazla değişim programları yoluyla.

MIREES, uluslararası ajanslar, kamu idareleri, özel ve kamu şirketleri ve STK'lar için Alan Uzmanları olarak potansiyel anlayışlı danışmanlar, analistler ve yöneticiler yetiştirerek akademik bir yaklaşımı profesyonel eğitimle birleştirir ve aynı zamanda doktorada daha ileri akademik çalışmalar için sağlam bir temel sunar. D. seviye.

Profesörler

Sonia Lucarelli. Bologna Üniversitesi'nden Profesör, Floransa'daki Barış ve Savaş Sorunları Forumu'nun ve Roma'daki Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nün (IAI) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi üyesi. İtalyan Siyaset Bilimi Derneği Yönerge Kurulu üyesidir. Lucarelli, Bologna İleri Araştırmalar Enstitüsü'nün Mukim Üyesi ve Avrupa Üniversite Enstitüsü'nde Jean Monnet Üyesi olmuştur. Uzmanlık alanları arasında AB dış politikası ve dış imajı, Avrupa güvenliği, NATO, Avrupa kimliği ve Dış Politikası, Göç ve Küresel Adalet bulunmaktadır.

Stefano Bianchini Vytautas Magnus UniversityTam Fahri Doktoru . Stefano Bianchini, Bologna Üniversitesi'nde Doğu Avrupa Siyaseti ve Tarihi Profesörüdür. 2015'ten 2021'e kadar Doğu Avrupa ile ilişkilerden sorumlu Rektör temsilcisiydi. Daha önce, Doğu Avrupa Çalışmaları alanında iki yıllık Disiplinlerarası Yüksek Lisans Programının (MIREES) direktörlüğünü yapmıştır. Harriman Enstitüsü, Columbia Üniversitesi, New York merkezli Ulusal Araştırmalar Derneği'nin (ASN) Yürütme Kurulu üyesi ve eski başkan yardımcısıdır ve kör hakemli dergi “South Eastern Europe”un Genel Yayın Yönetmenidir. Brill, Leiden ve diğer akademik dergiler tarafından. Balkan meselelerinde uzman olarak Lahey'de ICTY'nin danışmanıydı.

Tvrtko Jakovina. Profesör ve Tarih Bölümü eski başkanı, Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Zagreb Üniversitesi. “Soğuk Savaşın Üçüncü Yüzü” /Treća strana Hladnog rata/ (2011) gibi birçok kitabın ve Tito'nun Yugoslavya'nın dış politikasını ve 20. yüzyıldaki Hırvat tarihini ele alan birçok makalenin yazarıdır. En son yayını, son Yugoslav dışişleri bakanı Budimir Loncar'ın biyografisidir. Hırvat Fulbright Mezunlar Derneği'nin başkan yardımcısı, Hırvat-Amerikan Derneği Yönetim Kurulu üyesi, Demokrasi ve Hukuk Merkezi “Miko Tripalo” Yönetim Kurulu Başkanı ve çeşitli yayın kurullarının üyesidir.

kabul

Program Sonucu

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

Chat with students

sorular