Keystone logo
Vrije Universiteit Brussel

Vrije Universiteit Brussel

Vrije Universiteit Brussel

Tanıtım

Avrupa'nın en iyi üniversitelerinden biri olarak derecelendirilen Vrije Universiteit Brussel ( VUB ) , ödüllü araştırmaları ve çeşitli eğitim programlarını destekleyici bir açık kapı politikasıyla birleştirir, Avrupa'nın en ilginç şehirlerinden biri olan Brüksel. Yeşil şehir kampüslerinde 200 yıla yakın bir deneyim ve tarih sizi bekliyor.

Köklü bir geleneğe sahip genç bir üniversite

' Vrije Universiteit Brussel ' kelimesindeki tek 'vrije' kelimesi 'özgür ' anlamına gelir ve size gerçekten üniversitemizin hırsı hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatır: dogmalar ve önyargılar olmadan araştırma ve düşünceyi teşvik etmek. Çünkü VUB , açık bir hoşgörü ve çeşitlilik atmosferinde okumak, hızla değişen dünyamızla başa çıkabilecek, bağımsız ve eleştirel düşünen bir birey olarak büyümek anlamına gelir.

Avrupa'nın kalbinde bir üniversite

VUB öğrencilere harika bir eğitim deneyiminden daha fazlasını sunar. Avrupa'nın kalbi ve Belçika'nın başkenti Brüksel, gerçekten uluslararası bir şehri keşfetmeye açık bir davettir. Brüksel, uluslararası siyaset ve ticaretin merkezidir. Başlıca siyasi AB kurumları, çok çeşitli kariyer fırsatları sunan Brüksel'de bulunmaktadır.

Esneklik - Seçim - Rehberlik

VUB 'in sekiz fakültesinde, öğrenciler kendi disiplinlerinin ötesinde eğitim almayı ve keşfetmeyi seçebilirler. VUB , çoğu İngilizce olarak öğretilen çok çeşitli Lisans ve Yüksek Lisans kursları sunar. Bu kurs yelpazesindeki anahtar kavram esnekliktir. Ana dal ve yan dal sistemi, öğrencilerin ilgi alanlarını en iyi şekilde karşılayacak şekilde çalışmalarını planlamalarını sağlar. Bazı kurslar akşam dersleri olarak tasarlanmıştır, bu nedenle hem öğrencilere hem de profesyonellere hitap eder.

Orta ölçekli bir üniversite olmanın avantajları vardır. Her şeyden önce, öğrenciler, öğretmenler ve öğretim asistanları arasında sık kişisel temasa izin verir. Öğrencilere sorularını hem sınıf içinde hem de sınıf dışında doğrudan profesörlerine sorma fırsatı verilir. Bu, üniversite içinde iyi bir şekilde yerleşik olan gerçek bir doğrudan iletişim kültürünün parçasıdır. Buna ek olarak, öğrencilerin müfredat içindeki grup ödevleri ve çeşitli müfredat dışı etkinlikler aracılığıyla birbirleriyle etkileşime girmeleri kuvvetle teşvik edilir. VUB mezunları, bu nedenle, mükemmel eleştirel düşünürler ve toplumda son derece iyi bir şekilde ağ oluşturabilen ve işlev gösterebilen, kendilerini açıkça ifade edebilen kişilerdir.

VUB tarafından sunulan tüm derece programları, Hollanda-Flaman Akreditasyon Kuruluşu (NVAO) tarafından akredite edilmiştir ve önceden tanımlanmış kalite standartlarını karşılamalarını sağlar.

İngilizce öğretilen programlarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Çevrimiçi bilgi oturumlarımıza katılın! Daha fazla bilgi www. VUB .be/en/online-bilgi-oturumları

Uluslararasılaşma stratejisi

Uluslararasılaşma, VUB stratejik planındaki en önemli önceliklerden biridir. VUB , çekici bir uluslararası ve İngilizce eğitimli eğitim portföyü sunarak iyi hazırlanmış, motive olmuş uluslararası öğrencileri ve profesörleri cezbeder.

VUB akademik enstitüler, hem bölgesel hem de dünya çapındaki kuruluşlar, endüstri, politika yapıcılar ve hükümetler ile güçlü ortaklıklar oluşturmak için her türlü çabayı gösterir.

kabul

Genel başvuru tarihleri

 • 1 Nisan'dan önce: AEA vatandaşı olmayanlar için (buna Birleşik Krallık öğrencileri dahildir).
 • 1 Eylül'den önce: Belçika'da yaşayan ve geçerli oturma iznine sahip AEA vatandaşları / AEA dışı vatandaşlar için.

Lütfen başvurunuzun yukarıdaki ilgili son tarihlere kadar gerekli belgelerin çoğunu içermesi gerektiğini unutmayın. Daha sonraki bir tarihte sunabileceğiniz tek belge diplomanızdır (eğer son sınıf öğrencisiyseniz, İngilizce yeterlilik belgeniz ve (varsa) APS sertifikanız).

Başvuru ücreti

Belçikalı olmayan bir diplomanız varsa, 50 € başvuru ücreti ödemeniz gerektiğini lütfen unutmayın. Bu ücreti ödemeniz gerekiyorsa, başvurduktan sonra size banka havalesi için ödeme talimatlarını içeren bir e-posta göndereceğiz. Başvuru ücreti iade edilmez ancak kabul edilir ve kayıt yaptırırsanız öğrenim ücretlerinizden düşülecektir.

Başvuru ücreti ödemeniz istendiğinde, ödeme hesabımıza yatırılana kadar başvurunuzu işleme alamayacağımızı lütfen unutmayın.

dil gereksinimleri

Aday öğrenciler, aşağıdaki ölçütlerden birini yerine getirerek, eğitim dili olarak yeterli İngilizce bilgisini kanıtlayabilirler:

 1. İngilizce'nin eğitim dili olduğu bir orta veya yüksek öğrenim diplomasına sahip olmak;
 2. Asgari B2 seviyesi ile Avrupa Ortak Referans Çerçevesine karşılık gelen aşağıdaki dil yeterlilik testlerinden birini başarıyla tamamlamış olmak:

 1. ·TOEFL iBT (veya özel ev sürümü) min. seviye: 79;
 2. ·IELTS (veya IELTS Göstergesi) min. genel seviye: 6.5;
 3. ·ITACE ile min. seviye: B2;
 4. ·Cambridge English Yeterlilik Ölçeği min. seviye: 170;

Sertifikalar ve diğer dil sınavları kanıtı, ilk kayıt tarihinden beş yıldan fazla bir tarihe sahip olamaz.

Akademik gereksinimler ve gerekli belgeler

Lütfen tüm detayları 'Nasıl başvurulur' sayfamızda bulabilirsiniz.

Vize Gereksinimleri

Vize gereksinimleri temel olarak 3 faktör tarafından belirlenir:

 • Kişi Belçika'da ne kadar kalacak (90 günden fazla veya az)
 • Başvuranın uyruğu, AEA veya AEA dışı
 • Kalış amacı (eğitim, çalışma, aile birleşimi vb.)

Başvuru sahibinin profiline bağlı olarak, menşe ülkede (vize) bazı formalitelerin gerçekleştirilmesi gerekebilir ve bir kez Belçika'da (kimlik kartı) bir dizi idari adımın atılması gerekecektir.

Brüksel, hepsinin kendi Belediye Başkanı, belediye meclisi ve yerel yönetim ofisleri bulunan 19 farklı komünden oluşur. İnsanların nerede yaşayacağına bağlı olarak, prosedürler ve gerekli belgeler değişecektir. Vize prosedürü için sunulan tüm belgelerin kopyalarını yanınızda getirmeniz önerilir.

Burslar ve fon sağlama

Erasmus Mundus Scholarships 4CITIES
Master Mind
Erasmus+ KA1 - incoming
PRONABEC
China Scholarship Council
ICP Master
VUB Scholarships for Master of Science in Photonics Engineering

Çevrimiçi Bilgi Oturumlarımıza Katılın!

İngilizce öğretilen programlarımızdan biriyle ilgileniyor musunuz ve VUBde Brüksel'de eğitim almak hakkında daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsunuz? VUB genel ve programa özel çevrimiçi bilgi oturum

Öğrenci Görüşleri

Konumlar

 • Brussels

  Pleinlaan 2

sorular