Keystone logo
Webster Geneva Campus

Webster Geneva Campus

Webster Geneva Campus

Tanıtım

Avrupa'nın Kalbinde ABD Onaylı Eğitim

1978 yılında İsviçre'de kurulan Webster Geneva Kampüsü, lisans (lisans düzeyinde) ve yüksek lisans (yüksek lisans) düzeyinde İngilizce olarak yüksek kaliteli programlar sunan akredite bir Amerikan üniversite kampüsüdür. Webster, İsviçre'nin kültürel açıdan zengin bağlamında öğretime geniş bir Liberal Sanatlar yaklaşımı sunmaktadır ve Üniversite, " Geneve Internationale "yi oluşturan topluluğun ve ruhun önemli bir üyesi haline gelmiştir.

Webster Geneva Kampüsü'nde, yılda yaklaşık 90 ülkeden gelen öğrencilerin, dünya çapında çeşitliliğe sahip bir fakülte tarafından görevlendirilen öğrencilerden oluşan bir toplulukta bir araya gelmesiyle, uluslararası eğitim kavramı gerçeğe dönüşüyor. Webster'da yalnızca sizi geleceğe hazırlayacak teşvik edici bir ortam bulmakla kalmayacak, aynı zamanda büyüleyici bir öğrenci ve mezun ağına katılacaksınız.

Akademik tesislerimiz ve kütüphanemiz modern, çekici ve iyi donanımlıdır. Hem kampüs içi hem de kampüs dışı konutlar sunuyoruz. Kampüste ayrıca bir kafeteryamız, spor salonumuz ve mükemmel dinlenme tesislerimiz var.

Webster'ın Cenevre konumu, yüksek öğrenim deneyiminize daha fazla boyut katacaktır. Cenevre, Avrupa'daki Birleşmiş Milletler genel merkezine ve diğer büyük uluslararası kuruluşlara, çok sayıda çok uluslu şirkete ve canlı bir finans ve ticaret merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Bu organizasyonlar ve diğer kültürel kurumlar, öğreniminizi sınıfın ötesinde artırmak için size ek fırsatlar sağlayabilir.

Rekreasyon söz konusu olduğunda, Cenevre Gölü ve daha geniş Alpler bölgesi, kapınızın önünde dünyanın en iyi spor alanlarından bazılarını sunar. Dahası, Cenevre Avrupa'nın kalbinde yer almaktadır, bu nedenle, çoğuna uçakla iki saatten daha kısa sürede ulaşılabilen diğer Avrupa şehirlerinin kültürüne kendinizi kaptırmanız kolaydır.

Webster Geneva Kampüsü'ne kabul edildiğinizde, dünyanın sizin kampüsünüz olduğu uluslararası bir üniversite ağına katılırsınız. Amacınız Avrupa'da kalmaksa Leiden, Viyana veya Atina'da eğitim alabilirsiniz. Ayrıca Tayland, Gana, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer birçok destinasyonda yurtdışında bir dönem geçirmek için fırsatlar da sizi bekliyor.

Akademisyenler

Derece programları

Webster Geneva Kampüsü dört temel akademik bölüm altında lisans programları sunmaktadır: İşletme ve Teknoloji; Uluslararası ilişkiler; Medya İletişimi; Psikoloji ve Profesyonel Danışmanlık. Üniversite, çok çeşitli disiplinlerarası lisans seçeneklerinin (akademik ana dallar, yan dallar ve bölümler arası sertifika kombinasyonları dahil) yanı sıra yüksek lisans derecesi ve lisansüstü sertifika programları sunmaktadır.

Araştırma

Fakültemiz, üniversitenin itibarını ve küresel akademik topluluğa katkısını güçlendirmeyi amaçlayan iddialı bir araştırma girişimi ile disiplinlerinin ön saflarında araştırma yapmaktadır.

Hizmet

Yerel topluma hizmet de yerel misyonumuzun ve faaliyetlerimizin ayrılmaz bir parçasıdır. Yıl boyunca çeşitli akademik konferanslara ek olarak, en yeni iş konularından dünya meselelerinin ön saflarında yer alan konulara kadar daha geniş Cenevre topluluğunun davet edildiği çok çeşitli halka açık etkinliklere ev sahipliği yapıyoruz. Üniversite ayrıca öğrenci liderliğindeki kayıtlı bir STK olan Webster İnsani Yardım Derneği'ni destekler ve teşvik eder.

Uluslararası ağ

Webster Üniversitesi (St. Louis, ABD, 1915'ten bu yana) 100 yıldan fazla bir süredir birinci sınıf bir yüksek öğrenim arayışında olan dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere hizmet vermektedir. Webster'ın ilk uluslararası lokasyonu olan Webster Geneva Kampüsü, Webster'ın dünya çapındaki ağındaki kültürel açıdan en çeşitli kampüs olmaya devam ediyor. Webster lisans programına kayıt yaptıran öğrenciler, ABD'de, Avrupa'daki diğer kampüslerde veya ötesinde yurtdışında eğitim deneyimini entegre etme olanağıyla birlikte küresel Webster ağına erişim imkanına sahiptir.

Değerler

Bireysel Mükemmellik Peşinde

Webster Geneva Kampüsü'nde her öğrenciyi başarıya ulaşma yolunda destekliyoruz. Bu, okulun en yüksek akademik performans gösterenlerine ilham vermek, mentorluk yapmak ve onları motive etmek için tasarlanmış Burslular programından, öğrencilerin her seviyedeki akademik başarısını artıran programlara ve hizmetlere kadar çeşitli akademik kaynakları içerir. Başarılı bir şekilde tamamlandığında Liderlik Sertifikası kazanan isteğe bağlı Webster LEADS programı da dahil olmak üzere, müfredat dışı etkinliklere katılım yoluyla karakter gelişiminde mükemmellik teşvik edilir.

Küresel Bağlamda Öğrenme

Webster misafirperver, kapsayıcı bir küresel öğrenme topluluğudur. Webster Geneva Kampüsü'nde, yılda yaklaşık 400 öğrenciyle, 90'a kadar farklı milleti temsil eden öğrencilerimiz ve vatandaşlığı (ve/veya kökenleri) yaklaşık 25 ülkeyi kapsayan bir fakültemiz bulunmaktadır.

Webster'ın Küresel Vatandaşlık Programı adı verilen temel müfredatı, tüm lisans öğrencileri için gereklidir ve küresel vatandaşlığın gelişimini desteklemek için tasarlanmıştır. İsviçre'de Webster'da okuyan öğrenciler, Webster'ın eğitim felsefesine sıkı sıkıya bağlı birleşik bir akademik deneyim sunarken, heyecan verici yurtdışında eğitim fırsatları sunan dünya çapında bir Webster kampüsleri ağından yararlanırlar.

Çeşitlilik ve Kapsayıcılık

Webster Geneva Kampüsü, farklı kültürlerden, yaşlardan ve sosyoekonomik kökenden gelen bireyleri ağırlayan bir öğrenme ortamıdır. Çeşitlilik içeren, cinsiyetleri kapsayan bir kampüs olarak, küresel vatandaşlık kavramına katılım ruhunun nasıl dahil edildiğine dair eleştirel tartışmaları destekliyoruz. Öğrencilere çeşitliliğe saygı duymayı ve kendilerinin ve başkalarının değerlerine dair bir anlayış geliştirmeyi amaçlıyoruz:

Çeşitlilik, ortaklıklar üzerine inşa edilirken tüm insan farklılıklarını kucaklar. Irk, renk, inanç, ulusal köken, etnik köken, cinsiyet, cinsiyet kimliği, cinsel yönelim, yaş, sosyoekonomik durum, engellilik, din veya askeri duruma dayalı ayrımcılığı ve dışlamayı ortadan kaldırmaya hizmet eder;

Dahil etme, fakülte, personel, öğrenciler ve topluluk ortaklarına, farklılıklardan bağımsız olarak katılma fırsatı verir. Etkinliklere dahil ediliyor ve bir topluluğun üyesi olarak günlük faaliyetlere kişinin yeteneklerini kullanarak katılma şansı.

Kişiselleştirilmiş deneyim

Webster Geneva yatılı kampüsünde, öğrenciler akademik ve müfredat dışı yaşamla ilgili konulara bireysel ilgi gösteren destekleyici ve meslektaş bir toplulukla çevrilidir. Webster University Geneva, küçük, samimi bir kampüs deneyimi atmosferini büyük bir uluslararası üniversitenin akademik bilgisi ve kaynakları ile bir araya getirir. Webster personeli ve öğretim üyeleri, tüm öğrencilerin akademik potansiyellerini gerçekleştirmelerini sağlamak için birlikte çalışır.

Özel, kar amacı gütmeyen bir üniversite olarak Webster, çabalarını bu öğrenci odaklı yönlerin her birine odaklıyor ve bunları birbirine bağlamada başarılı oluyor, bu da tüm Üniversite öğrenme deneyimini parçaların toplamından daha büyük hale getiriyor.

Konumlar

  • Geneva

    15, Route de Collex, 1293 Bellevue, , Geneva

sorular