Keystone logo
Webster Leiden Campus

Webster Leiden Campus

Webster Leiden Campus

Tanıtım

Webster Üniversitesi

1915 yılında St. Louis, Missouri'de kurulan Webster Üniversitesi, on ülkede 100'den fazla lokasyona sahip, akredite edilmiş, kar amacı gütmeyen bir Amerikan üniversitesidir. Şu anda dünya çapındaki Webster kampüslerinde okuyan 22.000 öğrenci bulunmaktadır. Webster Üniversitesi, öğretim ve akademik mükemmellik konusunda uluslararası bir üne sahiptir. Yenilikçi, akredite eğitim programlarıyla tanınan Webster, dünya çapında öğrencilerin, işletmelerin ve çalışan yetişkinlerin ihtiyaçlarını karşılar.

Webster Leiden Campus , Avrupa'da bulunan dört uluslararası kampüsten biridir. Hollanda'da Amerikan onaylı dereceler (hem BA/BS hem de MA/MBA eğitimi) sunan tek yüksek öğretim kurumudur. Webster, 1983'te Hollanda'da Amerikan dereceleri sunmaya başladığından beri 1600'den fazla öğrenci mezun oldu. Mezunları, dünyanın en prestijli ve ilginç şirket ve organizasyonlarının birçoğunda çalışmaktadır.

Webster Leiden Campus

 • Webster, 1983 yılında Leiden'in tarihi merkezindeki büyüleyici bir binada faaliyete başladı.
 • Webster, Hollanda'da Amerikan onaylı dereceler (hem BA/BS hem de MA/MBA eğitimi) sunan tek akredite yüksek öğretim kurumudur.
 • Şu anda, yaklaşık 2.000 öğrenciden oluşan bir mezunlar ağı ile 50'den fazla milleti temsil eden 300 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.
 • Webster, kendini mükemmelliğe adamış, kar amacı gütmeyen bir üniversitedir (Stichting)

Neden Webster Leiden?

Webster Leiden Campus 1983 yılında kuruldu ve o zamandan beri 50'den fazla ülkeden 2.000'in üzerinde öğrenci mezun etti. Sanat ve Bilim, İşletme ve Teknoloji, İletişim, Eğitim ve Güzel Sanatlar dahil olmak üzere beş okul ve kolej ile Hollanda'da Amerikan onaylı dereceler sunan tek Yüksek Öğrenim kurumuyuz.

Misyonumuz cesur ve bu zamanlar için uygun: Dünya çapında bir kurum olan Webster Üniversitesi, öğrencileri küresel vatandaşlık ve bireysel mükemmellik için dönüştüren yüksek kaliteli öğrenim deneyimleri sağlıyor.

Eğitim Almak İçin En Önemli Nedenler Webster Leiden Campus

Yurtdışında bir Amerikan derecesi için eğitim almayı planlıyorsanız, eğitim yeriniz olarak Webster Leiden Campus seçmeniz için başlıca nedenlerimizi burada bulabilirsiniz.

 • Avrupa'nın kalbinde eğitim alın
  • Hollanda'nın kalbinde yer alan Leiden kampüsümüz, Lahey ve Amsterdam'a komşudur ve farklı ve uluslararası bir iş gücüne ve müşteriye sahip birçok kuruluşa ve işletmeye ev sahipliği yapmaktadır. Stratejik konumumuz ve küresel erişimimiz, öğrencilerimize derin akademik bilginin profesyonel uzmanlıkla birleştirildiği benzersiz bir öğrenme deneyimi sağlayan, genellikle doğrudan aynı uluslararası işletme ve kuruluşlardan gelen birinci sınıf bir fakülte ağını cezbeder.
 • Avrupa'da Amerikan eğitimi
  • Webster Leiden, Hollanda'da Amerikan eğitimi ve akreditasyonu almayı kolaylaştıran tek üniversitedir.
 • Esnek Derece Yapısı
  • Webster'ın esnek derece yapısı akademik derinliği ve entelektüel genişliği teşvik ederek sizi farklı ilgi alanlarını keşfetmeye teşvik eder. Kurslarınızın yaklaşık yarısı, ana çalışma alanınıza odaklanacaktır. Kalan dersleriniz ikinci bir ana dal, vurgu, yan dal veya sertifikaya tahsis edilebilir.
 • uygun fiyatlı
  • Birleşik Krallık gibi diğer Avrupa destinasyonlarıyla karşılaştırıldığında, Hollanda bir derece kazanmak için uygun fiyatlı bir yerdir. Leiden gibi “üniversite kentlerinde” yaşam maliyeti, özellikle Londra veya Paris'te bulacağınız şehirlere kıyasla önemli ölçüde daha düşük. Ülkenin ulusal tren şirketi olan NS, OV-Chipkaart programı aracılığıyla öğrencilere büyük ölçüde indirimli biletler sunuyor. Restoranlar, tiyatrolar ve diğer işletmeler tarafından sunulan birçok öğrenci indirimine ek olarak, arabasız yaşamak sadece bir seçenek değil, pratikte bir yaşam tarzı. Bir tren veya bisikletle dolaşmak çok daha kolay.
 • Mezunlar için oryantasyon yılı 'Zoekjaar'
  • Webster'dan mezun olduktan sonra, heyecan verici fırsatlar dünyası size sunulacak. 'İstihdam Arayan Mezunlar İçin Oryantasyon Yılı', yabancı yetenekleri Hollanda iş piyasası için tutmayı amaçlayan bir oturma iznidir. Bu bir yıllık oturma iznine başvurmak için mezun olduktan sonra üç yıla kadar süreniz var.
 • Kariyer Servisi
  • Webster Üniversitesi'nin Kariyer Merkezi, öğrencilere staj veya iş başvurusu yaparken kendilerini en iyi şekilde sunma fırsatı vermeyi amaçlamaktadır. Kariyer Merkezi'nin misyonu, öğrencilerimizi kariyer geliştirme süreci ve endüstri seçenekleri hakkında eğiterek, bilinçli kariyer kararları vermelerini sağlamaktır. Ayrıca, öğrencilerimizi deneyimsel öğrenmeye hazırlamayı hedefliyoruz (örn. stajlar ve toplum hizmeti), istihdam ve ileri eğitim ve çeşitli öğrenci yeteneklerimizle işe alma organizasyonlarını birbirine bağlamak.

Sıralamalar

Webster Üniversitesi'nin küresel tanınırlığı

 • Webster Üniversitesi, 2020 US News and World Report Best Colleges'in Bölgesel Üniversiteler-Ortabatı kategorisinde en üst sıralarda yer almaya devam ediyor
 • US News & World Report'un “Amerika'nın En İyi Kolejleri” 2019 baskısında ankete katılan 1.500 kolej ve üniversite arasında ilk yüzde 2'de yer alan Yurtdışında Eğitim programları
 • Forbes'un "Amerika'nın En İyi Kolejleri" 2018 ve yurtdışında eğitim programları için ülkenin en iyileri arasında kabul edildi
 • TheBestSchools.org, Webster'ı en iyi çevrimiçi yüksek lisans programı arasında kabul etti

Konumlar

 • Leiden

  Webster Leiden Campus Boommarkt 1 , 2311 EA, Leiden

  sorular