Keystone logo
Western University Faculty of Social Science

Western University Faculty of Social Science

Western University Faculty of Social Science

Tanıtım

Kanada'daki en büyük ve en çeşitli Sosyal Bilimler Fakültelerinden biri, sekiz temel Bölümümüz var - Antropoloji, Ekonomi, Coğrafya, Tarih, DAN Yönetim ve Organizasyon Çalışmaları Bölümü, Siyaset Bilimi, Psikoloji ve Sosyoloji - ve disiplinlerarası Cinsiyet Bölümü , Cinsellik ve Kadın Çalışmaları (aynı zamanda Sanat ve Beşeri Bilimler bölümündedir). Amerikan Çalışmaları, Uygulamalı Arkeoloji gibi yenilikçi akademik programlar da sunuyoruz; Ticari havacılık; Yerli Çalışmalar; Uluslararası İlişkiler, Göç ve Etnik İlişkiler; Kamu Yönetimi, Kamu Tarihi. Nisan 2017 itibarıyla Fakülte'de 235'in üzerinde tam zamanlı öğretim üyesi, 6.500 lisans öğrencisi ve 660 yüksek lisans öğrencisi bulunmaktadır. Ayrıca dünya çapında yaşayan 70.000'den fazla mezunu barındıran bir mezunlar ağına sahibiz.

Öğrencilerimizin kalitesinin bir göstergesi olarak, Western'in 2015-16 lisans giriş grubu, ülkedeki herhangi bir üniversitenin en yüksek giriş ortalamasına sahipti. Araştırma etkisi ve itibarı açısından Fakülte, Yüksek Öğrenim Değerlendirme ve Akreditasyon Konseyi, QS Corporation ve Dünya Üniversitelerinin Akademik Sıralaması tarafından sürekli olarak dünyanın en iyi 100 Sosyal Bilimler Fakülteleri arasında yer almaktadır. Profesörlerimiz ayrıca birçok prestijli 3M Öğretim Ödülü dahil olmak üzere çok sayıda öğretim ödülü aldı. Araştırma mükemmelliğimiz ve yüksek kaliteli eğitimimizin birleşimi, öğrenci anketlerinin Western'in Kanada'nın araştırma-yoğun üniversiteleri arasında en iyi öğrenci deneyimini sağladığını göstermesinin önemli bir nedenidir.

Programa kabul koşulları

Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

Konumlar

  • Ottawa

    University Private,120, K1N 6N5, Ottawa

    sorular