Keystone logo
WFI - Catholic University of Eichstätt-Ingolstadt, Ingolstadt School of Management İnsan Kaynakları Yönetiminde Yönetici Liderlik Ustası
WFI - Catholic University of Eichstätt-Ingolstadt, Ingolstadt School of Management

İnsan Kaynakları Yönetiminde Yönetici Liderlik Ustası

Ingolstadt, Almanya

Request duration

Request teaching languages

Yarı zamanlı

Request application deadline

Oct 2023

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

İnsan Kaynakları Yönetiminde Yönetici Liderlik Ustası

Eichstätt-Ingolstadt Katolik Üniversitesi'ndeki WFI Ingolstadt Yönetim Okulu'nda başlayan "İnsan Kaynakları Yönetiminde Yönetici Liderlik Yüksek Lisansı" (hrm.master) mesleki kursu ile, özellikle bir yüksek lisans programı, yöneticilere ve seçkin genç yeteneklere yöneliktir. insan kaynakları, bilgilerini güncel hale getirmek ve kendi çalışmalarını profesyonelleştirmek isterler. Müfredatın pratik uygunluğu ve kalitesi, tüm Almanca konuşulan bölgeden seçkin akademisyenler ve uygulayıcılar sağlar.

hrm.master, İK yeteneğini ve İK profesyonellerini, özellikle ekonomik kriz zamanlarında personelin büyüyen sorumluluğunu devralmak için İKY'de profesyonelleşmenin yeni yollarını gösterir ve Yönetimler aynı anda kurumsal stratejinin uygulanmasına aktif olarak katılabilir. Bu nedenle müfredatın odak noktası, kurumsal yönetimde stratejik bir ortak olarak insan kaynakları yönetiminin rolüne ve şirketin başarısı için insan kaynakları işlevinin katkılarına odaklanmaktadır.

HRM'de liderlik!


Şirketin başarısı için insan kaynaklarının özel önemi artık geniş çapta kabul edilmektedir. Şirkette bu önemli kaynağı "yönetecek" kişiler, önde gelen şirketler tarafından kurumsal yönetimde stratejik ortak olarak kabul edilir. Özellikle sürekli yoğunlaşan ulusal ve uluslararası rekabetin yanı sıra finansal piyasalardaki mevcut kargaşa ve aynı zamanda İK karar vericileri ışığında, her zamankinden daha büyük stratejik zorluklarla karşı karşıya kalıyor.

Bu nedenle hrm.master'ın amacı, İK yöneticilerine kilit stratejik kararlara katılmaları için ellerindeki "Araçları" vermek ve bunları şirketin başarısına aktif olarak uygulamak, İKY'nin katkısını açıkça vurgulamaktır.

hrm.master'ın hedef grubu

 • İnsan Kaynakları Yönetiminde “ileriye sıçrama” yapan ve sorumlu bir pozisyonda hazırlanmak isteyen İK yetenekleri.
 • Bilgilerini güncellemek ve İKY'nin stratejik katkısını daha da güçlü bir şekilde vurgulamak isteyen İKY yöneticileri.
 • Diğer fonksiyonel alanlarda, insan faktörünün potansiyeline inanan, tam olarak yararlanmak ve insanlarla birlikte gerekli değişiklikleri yapmak isteyen yöneticiler.

Hedef: İKY'de profesyonelleşme!


İnsan Kaynakları Yönetiminde Yönetici Liderlik Yüksek Lisansımızın - hrm.master - katılımcıları iki şekilde kalifiye olur: Birincisi, bir İKY detayının hem operasyonel hem de stratejik gereksinimleri tarafından ele alınır ve bunun için en son teknoloji çözümler sunulur. . İkincisi, stratejik bir ortak ve değişim ajanı olarak rolü temsil etmenin güvenilir ve sürdürülebilir bir yolu olduğu gerçeğini teşvik ederek.

Potansiyel geliştiriyoruz!


hrm.master, profilini doğrudan geleceğe yönelik insan kaynakları yönetimi faaliyetlerinin stratejik ve pratik gerekliliklerinden alır. Öğrencilerimizi, insan kaynakları yönetiminin güncel stratejik sorunlarıyla anında karşı karşıya getiriyoruz ve etkileşimli yönetim eğitimi yöntemlerine yöneliyoruz.

Katılımcılarımız deneyimlerini potansiyel olarak ortaya koyuyor - biz onları buna dahil ediyoruz. Fakülte ve diğer öğrencilerle etkileşimde, teknik ve yönetim konularında İK potansiyellerini sürekli olarak genişletiyorlar.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • Küresel İnsan Kaynakları Yönetimi Yüksek Lisansı
  • Berlin, Almanya
 • Master’s Degree in Business Psychology and Human Resource Management
  • Riga, Letonya
 • HRM ile Uluslararası İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı
  • Academic City, Birleşik Arap Emirlikleri