Keystone logo
WFI - Catholic University of Eichstätt-Ingolstadt, Ingolstadt School of Management Işletme bilim programının ana
WFI - Catholic University of Eichstätt-Ingolstadt, Ingolstadt School of Management

Işletme bilim programının ana

0 Semesters

Request teaching languages

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

WFI - Ingolstadt School of Management , 2005/2006 Winterterm'ten beri İşletme alanında Yüksek Lisans Programı sunmaktadır. Öğrenciler devlet onaylı "Bilim Ustası" nda mezun olurlar.

Program Uzmanlık

Dört ana dalda teklif verilmektedir:

- BİLGİ (Maliye, Muhasebe, Kontrol, Vergilendirme ve İş Hukuku): Bu büyük işletme kontrolü esaslarına tamamen odaklanma imkanı sunar.


- MARKT (piyasaya yönelik işletme yönetimi): Bu büyük öğrenciler, Stratejik ve Uluslararası Yönetim, Pazarlama ve Hizmet problemlerinin yanı sıra İşlemler ve Yöntemlerle de ilgilenmektedir.


- Yönetim Bilimi: Öğrenciler, İşletmelerin karmaşık konularını analiz etmek, planlamak ve optimize etmek için nicel ve bilgi işleme yöntemlerini ele alırlar.


- Uluslararası İşletme: Kış döneminde 2009/2010 yeni bir Çift Diploma (WFI ve Diplôme de l'ESC Toulouse Bilim Master (M. Demek ki Yönetimde))

Programın Yapısı

Master of Science çalışmaları dört yarıyıldan oluşmaktadır ve önceki bir Bachelor of Science derecesi gerektirir. Çalışmaları başarıyla tamamlayan öğrenciler, Yüksek Lisans Derecesi ile mezun olacaklar ("M. Sc. ") İşletme bölümünde.

Yüksek lisans çalışmaları süresince, 90 AKTS karşılığı 18 modül (her biri 5 AKTS) ve başka bir Yüksek Lisans Tezi için 30 AKTS karşılığı 120 AKTS elde edilir.

Her majör çeşitli konulardan oluşur. Seçimi ilgili ana bilim dalına bağlı olan 6 zorunlu modül, tüm konularda temel bir temel oluşturur. Zorunlu bir modül olarak etik buna aittir. Buna ek olarak, anabilim dalına ait derslerin 7 zorunlu seçmeli dersi geçilecektir. Öğrenci, sunulan modüller arasından özgürce seçmektir. Bunun üzerine, tüm WFI Master derslerinden (ve isteğe bağlı diğer derslerden) başka 5 seçmeli modül seçilebilir.

Başvuru Koşulları

İşletme / Ekonomi odaklı bir meslek için mezuniyet (Lisans) ve en az 180 AKTS, 135 AKTS uygulama sırasında ulaşılmalıdır.

Diplomanız, başvuru anında henüz mevcut değilse, sınavlarınıza, ortalama not dahil olmak üzere resmi bir Kayıt Dökümü gereklidir.

Kayıt sırasında nihai diploma sunulmalıdır.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

  • MBA&E: Business Administration and Engineering
    • Berlin, Almanya
  • Uluslararası İşletme Yönetimi Bilim Ustası
  • Ekonomi ve İşletme Yüksek Lisansı - İnsan Kaynakları Yönetimi
    • Odense, Danimarka
    • Sønderborg, Danimarka