Keystone logo
© WSB University
WSB University - Akademia WSB

WSB University - Akademia WSB

WSB University - Akademia WSB

Tanıtım

WSB Üniversitesi yalnızca Polonya pazarındaki eğitim standartlarını belirlemekle kalmıyor, aynı zamanda dış pazarlardaki konumunu da güçlendirerek eğitim ve araştırma alanında güçlü bir kurumsal ortak haline geliyor. Bu, yüksek üniversitenin Polonya'daki uluslararasılaşma sıralamasında 1. sırada yer almasıyla da doğrulanmaktadır. WSB Üniversitesi uzun yıllardır Polonya'daki özel üniversiteler arasında ön sıralarda yer almaktadır ve hala da öyledir. Eğitimin bir kısmını yurt dışında yürütme olanağı, yabancı stajlar, aynı anda iki diploma (Polonya ve yabancı) almaya olanak sağlayan programlar, birçok uluslararası projeye katılım, öğrencilerimize sunduğumuz birçok fırsattan sadece birkaçıdır.

Bugün, WSB Üniversitesi yabancı adaylar tarafından en sık tercih edilen Polonya üniversitelerinden biridir. Dünyanın 60 ülkesinden yaklaşık 2.000 yabancı öğrenci kampüslerimizde eğitim görmektedir. WSB Üniversitesi lisans, yüksek lisans, doktora ve lisansüstü programlar sunmaktadır. 15 çalışma alanı ve 130'dan fazla uzmanlık arasından seçim yapılabilir. Eğitim teklifimiz, modern işgücü piyasasının gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır, böylece mezunlarımız işgücü piyasasında rekabetçi hale gelir ve başarılı kariyer yapma fırsatına sahip olurlar. Modern, araştırma odaklı bir üniversite olarak WSB Üniversitesi, çeşitli bilimsel ağlarda yer alır ve Uluslararası Ekonomik Bilimler Teşvik ve Akreditasyon Vakfı EPOQUS tarafından akredite edilmiştir; uluslararası CEEMAN IQA Akreditasyonu (CEEMAN tarafından 6 yıl boyunca - Dinamik Toplumlarda Yönetim Geliştirme Uluslararası Birliği); Teknoloji Üniversiteleri Akreditasyon Komisyonu (KAUT) tarafından 5 yıl süreyle Üniversiteye verilen EUR-ACE® Etiketi; ve Araştırmada İK Mükemmelliği Ödülü'ne olumlu bir şekilde layık görülmüştür.

Kampüs Özellikleri

  kabul

  Sıralamalar

  Polonya'da WSB Üniversitesi 3.lük

  Prestijli Üniversiteler Sıralaması - Perspektywy 2021'de , WSB Üniversitesi Polonya'da 3. sırayı aldı (önceki yıla kıyasla 6. sıradan 3. sıraya kadar) ve Varşova dışında bu kadar yüksek sıralanan tek devlet üniversitesi değil. Akademik Üniversiteler Sıralamasında, 2021 - WSB Üniversitesi, doktora derecesi verme hakkı olan tüm devlet ve özel üniversiteler arasında Polonya'da 35. sırada (bir önceki yıla göre 42. ila 35. sırada) yer aldı.

  Belirli çalışma alanları takdir edilmiştir: Ulusal Güvenlik - 4. sıra, Bilgisayar Bilimi - 5. sıra, Yönetim - 12. sıra, Pedagoji - 13. sıra, Ulaştırma - 18. sıra ve Fizyoterapi - 24. WSB Üniversitesi ve tüm Çalışanlarının, Öğrencilerinin ve Mezunlarının başarısı için büyük bir ayrımdır.

  Akademik Üniversitelerin Sıralaması, yedi kriterde gruplandırılmış 27 gösterge içerir: Prestij, İş gücü piyasasındaki Mezunlar, Bilimsel potansiyel, Bilimsel etkinlik, Bilimsel potansiyel, Yenilikçilik ve Uluslararasılaşma. Bu, onu en kapsamlı ve şeffaf eğitim sıralamalarından biri yapar.

  Final Gala 22 Haziran 2021'de Varşova'daki Olimpiyat Merkezinde gerçekleşti. Gala'da en iyi üniversitelerin rektörlerine diplomalar verildi. WSB Üniversitesi diplomasını Rektör - Doç. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, PhD.

  Perspektywy Üniversite Sıralaması 2021, Polonya'daki üniversitelerin büyük çoğunluğunu içerir. Üniversitelerin ve belirli çalışma alanlarının sınıflandırılmasına yönelik metodolojisi, onu çalışma adayları için önemli bir bilgi kaynağı haline getirir. Üniversiteyi değerlendirirken, Sıralama Komitesi akademik topluluğun sesini dikkate alır ve göstergelerini değiştirir.

  Konumlar

  • Dabrowa Gornicza

   ul. Cieplaka 1C, 41-300, Dabrowa Gornicza

   sorular