Keystone logo
Wuhan University

Wuhan University

Wuhan University

Tanıtım

Wuhan University (WHU), doğrudan Eğitim Bakanlığı'nın idaresi altında bulunan kapsamlı ve kilit bir ulusal üniversitedir. Ayrıca, Çin'in merkezi ve yerel yönetiminden inşaat ve geliştirme konusunda tam destek alan "211 Projesi" ve "985 Projesi" üniversitelerinden biridir.

Wuhan University geçmişi, Qing Hanedanlığının son dönemlerinde Hubei Eyaleti ve Hunan Eyaleti valisi Zhang Zhidong tarafından 1893'te kurulan Ziqiang Enstitüsüne kadar izlenebilir. Gelişme ve evrim sürecinde, enstitü 1928'de nihayet Wuhan Ulusal Üniversitesi olarak adlandırılmadan önce adını birkaç kez değiştirdi. Modern Çin'deki en eski kapsamlı ulusal üniversitelerden biridir. 1946'nın sonunda, üniversite 6 kolej, liberal sanat, hukuk, bilim, mühendislik, tarım ve tıp kolejlerini kurdu. 2000 yılında, eski Wuhan University , Wuhan University Hidrolik ve Elektrik Mühendisliği Üniversitesi, Wuhan Ölçme ve Haritalama Teknik Üniversitesi ve Hubei Tıp Üniversitesi'nin 100 küsur yıllık gelişiminde yeni bir çağ başlatan bir birleşimi açıklandı.

Wuhan University , geçtiğimiz yüzyıl boyunca doğu mimari tarzını batınınkiyle mükemmel bir şekilde harmanlayan ilkel sadeliğe sahip zarif bir saray mimari kompleksi inşa etti. "Çin'deki En Güzel Üniversite" olarak onurlandırıldı. Dahası, Wuhan University asırlık hümanist birikimi, özlü sloganı olan "Kişisel Gelişim, Azim, Doğruluk Arama ve Yenilik" şeklinde özetlenebilir.

Wuhan University , kuruluşundan bu yana, aralarında Çin Bilim Akademisi ve Çin Mühendislik Akademisi'nin 100'den fazla üyesi bulunan çeşitli mesleklerde 300 binden fazla profesyonel yetenek yetiştirmiştir. Ulusal inşaya ve sosyal ilerlemeye büyük katkı sağladılar. Wuhan University dikkate değer başarıları, kendisine kapsamlı bir uluslararası itibar kazandı. 1999'da dünyaca ünlü Science dergisi , Wuhan University Çin'deki en önemli yüksek öğretim kurumlarından biri olarak listeledi.

Burgeoning, Wuhan University son yıllarda uluslararası değişim ve işbirliğidir. 45'ten fazla ülke ve bölgede 415'ten fazla üniversite ve araştırma enstitüsü ile işbirliği ilişkisi kurmuştur.

Şimdi Wuhan University , kendisini yurt içinde ve yurt dışında dünya çapında kapsamlı bir araştırma üniversitesi haline getirmeye çalışıyor.

Konumlar

  • Wuhan

    Wuhan, Çin Halk Cumhuriyeti

    sorular