Keystone logo
Wenzhou University

Wenzhou University

Wenzhou University

Tanıtım

Wenzhou Üniversitesi (WZU) reform ve Çin'in açılması ivme ile büyüyen dinamik ve kapsamlı bölgesel bir üniversitedir. Çin'de tüm yükseköğretim kurumları arasında en üst% 10 sırada yer alıyor ve Zhejiang eyaletindeki 10. sırada yer alıyor. Üniversite ilk Bay Huang Suchu, Wenzhou bir ünlü sanayici gelen bağış ile 1933 yılında kurulmuştur. Altı diğer okullar zengin bir kültürel atmosfer ve ince eğitim geleneği sunar mevcut Wenzhou Üniversitesi, oluşturmak için kendi tarihinin birleştirildi. Üniversite, devlet onaylı Çin Dili ve Kültür Eğitim Base ilk parti arasında; onun tarafından belirlenir Çin Eğitim Bakanlığı (MEB) Çin Hükümeti Bursu öğrencileri kabul etmek; aynı zamanda Hong Kong, Macau ve Tayvan denizaşırı Çinli öğrenci ve öğrenci kabul etmeye yetkilidir. Dışında Çin Hükümeti Bursu gelen, uluslararası başvuru sahipleri de Uluslararası Öğrenciler için Konfüçyüs Enstitüsü Bursu, Zhejiang Eyalet Hükümeti Bursu ve Wenzhou Üniversitesi Bursu için başvuru yapabilirsiniz.

Kapsamlı Üniversitesi

Onun akademik programlar edebiyat, bilim, mühendislik, hukuk, eğitim, ekonomi, tarih, yönetim ve sanat olmak üzere 9 disiplin alanları kapsamaktadır. 45 lisansüstü program ve 55 lisans programları sunmaktadır. Neredeyse 30.000 lisans öğrencileri, 1.000 lisansüstü, 300 uluslararası öğrenci ve sürekli eğitim için yılda yaklaşık 13.000 part-time öğrenci bulunmaktadır.

Open University

Wenzhou Üniversitesi aktif eğitim uluslararasılaşma stratejisi uygular ve şiddetle çeşitli uluslararası değişim ve işbirliği yapmaktadır. Aralık 2014 itibariyle, üniversite gibi Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Birleşik Krallık, Avustralya, Hollanda, Japonya ve Kore gibi 60 üniversite ve araştırma enstitüleri yaklaşık 20 ülkeden gelen ve bölgeler ile alışverişi ve işbirliği ilişkileri kurmuştur. Halen, biz Wenzhou-Kean Üniversitesi, Uluslararası Satış Çin-Danimarka ortak lisans programı ve Pazarlama Yönetimi, Elektronik Bilgi Mühendisliği Çin anakara ve Tayvan çapraz-boğaz işbirliği lisans programının, Çin-ABD işbirliği işletilen okul kurduk bir Burapha Üniversitesi ile Burapha Üniversitesi, Tayland ve Çin Dili Çin-Tayland 3 + 1 çift lisans dereceleri programı ve Edebiyatı ile Konfüçyüs Enstitüsü (3 Tayland yıl ve Çin'de 4 yıl).

Üstün Yer

Wenzhou avantajlı Doğu Çin Denizi yakınında ve yarım Çin'in anakara kıyı şeridi kadar modern bir kıyı kentidir. Wenzhou orta subtropikal muson iklimi dört ayrı mevsim, orta sıcaklıklarda ve hoş bir hava ile özellikli. Bu uygun hava yoluyla, Şangay sadece 1 saat ile, Çin'deki diğer şehirler ile Pekin, Guangzhou ve Hong Kong 2 saat bağlanır. Onun ana kampüsleri yeşil dağlar ve pitoresk su manzarası ile çevrili Wenzhou en Chashan Üniversitesi Town bulunmaktadır. Üniversite tren istasyonu ve havaalanına hem de sadece yarım saat uzaklıkta. hızlı büyüyen ihracat ticaret ve enerjik özel ekonomi Wenzhou Üniversitesi'ni hem yurtiçinde hem de yurtdışında kurum ve kuruluşları ile işbirliği için büyük fırsatlar getirecek.

Programlar dışa dönük

Üniversite her zaman uluslararası öğrenciler eğitim ve 55 lisans programları ve 45 lisansüstü programlara büyük önem uluslararası öğrencilere açıktır gelmiştir. Bazı uluslararası başvuru sınırlı Çince dil yeteneği göz önüne alındığında, WZU özel 4 Makine Mühendisliği, Kimya, Kimya Mühendisliği, Uluslararası Ekonomi ve Ticaret lisans programları İngilizce-öğretti uluslararası öğrencilere sunar; 1 "İlk Çin, ardından özel" Uluslararası Ticarette 2 + 2 mod lisans programı (Çin-yönelimli); ve 1 Kimya yüksek lisans programına İngilizce-öğretti. Bu özel programlar uluslararası öğrenciler özel bilgiler öğrenmek ve bu arada Çin dili, kültürü, tarihi ve gelişimi daha iyi anlamak için büyük fırsatlar vardır.

Kimya ve Malzeme Mühendisliği Fakültesi Hakkında

Kimya ve Malzeme Mühendisliği (CCME) Koleji Wenzhou Üniversitesi (WZU) 1958 yılında kurulmuştur. CCME şimdi 26 profesör ve 35 doçent olmak üzere 110 tam zamanlı üyesi vardır. Bizim öğretim üyelerinin çoğu yurtdışında eğitim ve araştırma deneyimleri var. Üniversite 4 lisans programlarına (Kimya, Uygulamalı Kimya, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği, Kimya Mühendisliği) ve master programı (Kimya) sunmaktadır.

Üniversite öğretim ve araştırma hem de önemli ilerlemeler elde etti. Son 5 yılda, Kolej, Ulusal Üstün Gençlik Fonları projesi, Ulusal Bilim ve Teknoloji Destek projesi, EN "863" projesi, ve NSFC projeleri gibi 64 ulusal düzeydeki projeleri de dahil olmak üzere, fon fazla 100 milyon RMB satın aldı. Biz de vb SEM, NMR (500 MHz), HPLC-MS, GC-MS, XRD, RMB 140 değerinde devlet-sanat aletleri, edindiğiniz Bizim öğretim üyeleri Doğada, İlan görünen kağıtları dahil olmak üzere yüksek kaliteli bilimsel yayınlar çok sayıda, yayınladı. Mater., JACS, Angew. Chem. Int. Ed., AİChE. J., vs. CCME 65 devlet yetkili patent aldı, bilim ve teknoloji sayısız il ve ulusal ödüller vardır. Kasım 2013 yılında yayımlanan temel bilim göstergesine göre, CCME dünya çapında üst% 1 üniversiteler ve enstitüler içinde. Aralık 2014 yılında piyasaya Doğa Endeksi Çin tablolara göre, WZU (2013, ağırlıklı fraksiyonel sayımı, WFC tarafından sipariş), yüksek-kaliteli bilim en iyi 200 Çinli yükseköğretim kurumları arasında 81. sırada yer alıyor. Mezunlarımızın yüzde 40'ından fazlası yüksek seviyeli derece için yaptıkları çalışmada devam etmiştir.

Konumlar

  • Wenzhou

    Level 13, Building A3 No.9 Chegongzhuang Avenue,, , Wenzhou

    sorular