Keystone logo
Xi'an Jiaotong-Liverpool University MRes Örüntü Tanıma ve Akıllı Sistemler
Xi'an Jiaotong-Liverpool University

MRes Örüntü Tanıma ve Akıllı Sistemler

Suzhou, Çin Halk Cumhuriyeti

18 Months

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

CNY 120.000 / per year

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Bu araştırma-yoğun program, yapay zeka araştırmaları, desen tanıma, bilgisayar görme, makine zekası ve akıllı sistemler dahil olmak üzere ileri beceriler, eğitim ve öğretim geliştirir.

Uygulamalı deneyim ve pratik beceri geliştirme konusuna güçlü bir vurgu yaparak, gelişmiş örüntü tanıma, bilgisayar görüşünde derin öğrenme, görüntü ve video işleme ve pekiştirme öğrenme gibi konularda derinlemesine bilgi ve anlayış kazanacaksınız.

Öğretilen tüm modülleri başarıyla tamamladıktan sonra, öğrencilerin bir yıllık bir araştırma projesi yürütmeleri gerekir.

XJTLU Neden Desen Tanıma ve Akıllı Sistemler XJTLU ?

 • Makine öğrenimi ve örüntü tanıma alanında birinci sınıf araştırma uzmanları tarafından desteklenen gelişmiş deney ekipmanı ve modern bilgisayar laboratuarlarıyla donatılmış mükemmel araştırma olanaklarından yararlanın;
 • En ileri araştırma alanlarında çalışın ve büyük sorunları çözmek için ünlü araştırma enstitüleri ve endüstri ile yakın işbirliği içinde olun;
 • Dünya çapında iyi iş beklentileri olan hızla büyüyen bir alanda ileri araştırma becerileri kazanın;
 • Çok çeşitli uluslararası geçmişe sahip son derece deneyimli akademik personel tarafından İngilizce olarak öğretilmiştir;
 • Çin Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan bir Liverpool Üniversitesi derecesi kazanın.

Bilgi ve beceri

MRes Örüntü Tanıma ve Akıllı Sistemlerden mezun olduğunuzda şunları yapabileceksiniz:

 • görüntü işleme, video işleme ve bilgisayarla görme alanındaki pratik problemleri çözmek için bilgi ve teorileri kullanır;
 • örüntü tanıma, makine öğrenimi, derin öğrenme ve pekiştirme öğrenimi alanındaki pratik problemleri çözmek için matematiksel bilgi ve teorileri kullanır;
 • araştırma yöntemleri ve yaratıcı problem çözme becerileri hakkında derin bir anlayış sergilemek: mühendislik problemlerini ve yenilikçi bir çözümün eleştirel analizini, tasarımını ve uygulanmasını tanımlamak;
 • gelişmiş organizasyon, bilgi işleme ve proje yönetimi becerileri ile verimli çalışın.

This photo is free for public use. ?? If you do use this photo, Please credit in caption or metadata with link to "www.useproof.com".
Austin Distel / unsplash
"Yapay zeka (AI) yüzleri, konuşmayı ve metni vb. Tanıyarak hayatımızı değiştiriyor. Her şeyin bir modeli var. Programımız, model tanıma, derin öğrenme ve pekiştirme öğrenimi de dahil olmak üzere yapay zeka teknolojilerinin ileri ve sistematik olarak eğitimini sağlıyor."Jimin XiaoProgram direktörü

Modüller

Zorunlu modüller

 • Bilgisayarlı Görmede Derin Öğrenme
 • Görüntü ve Video İşleme
 • Gelişmiş Örüntü Tanıma
 • Güçlendirme Öğrenmesi
 • MRes Tez Projesi

Ek öğrenme etkinlikleri

Yüksek lisans derecenizi tamamlamak için ek öğrenme faaliyetlerinin tamamlanması gerekir. Normalde, gerekli ALA saatleri her sömestr boyunca eşit olarak dağıtılacaktır ve her sömestr için 200 saattir.

Kariyer

Örüntü tanıma, makine istihbaratı, derin öğrenme ve bilgisayarla görme alanlarında araştırma uzmanlığı için büyük bir pazar talebi var.

Bu programdan mezun olanlar, Microsoft, Google, Facebook, Baidu, Alibaba veya Tencent gibi araştırma ve geliştirme mühendisliği şirketlerinde doktora eğitimine veya profesyonel uygulamaya geçmek için gerekli beceri ve bilgi ile donatılacak.

harç

18 aylık tam zamanlı program için 120.000 RMB.

Üniversite öğrenim ücretleri, eğitiminizin maliyetini bizimle karşılar.

Mezun indirimi

XJTLU , Liverpool Üniversitesi veya Xi'an Jiaotong Üniversitesi XJTLU , otomatik olarak öğrenim ücretinin yüzde 20'sini alacaksınız.

Burslar

Akademik başarıya dayalı tüm tam zamanlı yüksek lisans programları için toplam program öğrenim ücretinin yüzde 30 veya 50'si tutarında kısmi bir giriş bursu sunuyoruz. XJTLU yüksek lisans bursu için çevrimiçi program başvuru sürecindeki ilginizin göstergesi ve bir burs başvuru mektubu dikkate alınmalıdır.

Giriş koşulları

Lisans Arka Planı

Kabul edilen bir Üniversite veya başka bir Yüksek Öğretim Enstitüsünden ilgili bir konuda (dijital medya teknolojisi, elektrik mühendisliği, bilgisayar bilimi ve teknolojisi, mekatronik ve robotik sistemler gibi) Lisans Derecesi (UK2: 1 veya eşdeğeri). Alternatif nitelikler ve Birleşik Krallık bilim veya mühendislik temelli onur derecesine eşdeğer olan tüm Birleşik Krallık dışı nitelikler de düşünülebilir. Bazı durumlarda, ilgili konularda güçlü performans sergilenirse veya başvuru sahibi ilgili endüstriyel deneyime sahipse, iyi bir Birleşik Krallık 2.2 onur derecesi düşünülebilir.

Ek gereksinimler

Birleşik Krallık 2.1 Onur derecesi veya eşdeğeri altında standart olarak kabul edilen derece niteliklerine sahip olan adaylar, endüstriyel deneyimle birlikte uygun bir mühendislik yeterliliğine sahiplerse kabul edilebilirler.

İngilizce Dil Gereksinimi

IELTS 6.0 (tüm becerilerde 5.0) veya TOEFL 80 veya eşdeğeri

Minimum Giriş Koşulları

Tüm yüksek lisans programları için minimum giriş koşulları:

Çin

 • 211 Projesi; 2020 Şangay Sıralaması'nın en iyi 100'ü - yüzde 75 veya üstü (Ağırlıklı Ortalama İşaret)
 • 211 dışı proje; Lisans kurumunuza bağlı olarak 2020 Şangay sıralamasının En İyi 100'ü Olmayan Yüzde 80-85 (Ağırlıklı Ortalama Puan)

Not: En İyi Çin Üniversitelerinin Şangay Sıralaması yıllık güncellemeye tabidir href = "https://www.shanghairanking.cn/rankings/bcur/202010

UK

 • Üst ikinci sınıf (2: 1) onur veya eşdeğeri

Kuzey Amerika

 • 3.0 Kümülatif GPA (4 üzerinden) veya
 • 3.2 Lisans programınızın son iki yılında alınan genel not ortalaması.

İngilizce Dil Gereksinimleri

İngilizce ana diliniz değilse veya derece düzeyinde İngilizce öğrenmediyseniz, İngilizce yeterlilik seviyenizin kanıtını sağlamanız gerekecektir. Normalde her program sayfasında listelendiği gibi uygun bir IELTS, TOEFL, PTE veya eşdeğer bir puana (Testler 1 Ocak 2019'dan önce tamamlanmış) sahip olmalısınız.

Aşağıdakilerden biri sizin için geçerliyse, İngilizce dil şartından muafiyet almaya hak kazanacaksınız:

 • İngilizce konuşulan bir ülkenin vatandaşısınız: Antigua ve Barbuda; Avustralya; Bahamalar; Barbados; Belize; Kanada; Dominika; Grenada; Guyana; Jamaika; Yeni Zelanda; St Kitts ve Nevis; St Lucia; St Vincent ve Grenadinler; Trinidad ve Tobago; AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ; İngiltere.
 • İngilizce konuşulan bir ülkede bir derece tamamladınız / tamamlıyorsunuz (Çin ortak girişim programları dahil değildir). Dereceniz 1 Ocak 2019'dan önce verilmez.
 • İngilizce öğretilen ve değerlendirilen bir dereceyi tamamladınız / tamamlıyorsunuz (Çin ortak girişim programları dahil değildir) ve dereceniz, kurum tarafından verilen bir İngilizce yeterlilik mektubu ile 1 Ocak 2019'dan önce verilecektir. İngilizce yeterlilik mektubu: daktilo edilmeli ve kurumsal antetli kağıda basılmalıdır; düzenleyen makamın mührünü / imzasını taşımak; Derecenizin tamamen İngilizce olarak öğretildiğini ve değerlendirildiğini belirtin
 • Aşağıda listelenen üniversitelerden birinden bir dereceyi tamamladınız / tamamlıyorsunuz. Dereceniz 1 Ocak 2019'dan önce verilecektir: Xi'an Jiaotong-Liverpool University ; Nottingham Üniversitesi Ningbo Çin; New York Üniversitesi Şangay; Wenzhou-Kean Üniversitesi; Duke Kunshan Üniversitesi; Hong Kong Çin Üniversitesi, Shenzhen; Pekin Normal Üniversitesi-HongKong Baptist Üniversitesi Birleşik Uluslararası Koleji (UIC olarak da bilinir); Guangdong Technion-İsrail Teknoloji Enstitüsü.

İngilizce dil gereksinimlerini genel bir IELTS bandının 0,5 - 1,0'i kadar kaçırırsanız, ancak Pre-sessional English (PSE) Kursu için dil gereksinimlerini karşılıyorsanız (minimum bileşen puanları veya eşdeğerleri dahil), PSE kursuna Program Direktörünün onayı. PSE kursuna başarılı bir şekilde XJTLU sonra, XJTLU Master teklif mektubunuzu İngilizce seviyesi için 'Koşulsuz' olarak değiştirebileceksiniz.

Koşullu teklif sahipleri

XJTLU eğitim görmeleri için koşullu teklif verilen öğrenciler için geçerli olduğunu unutmayın. Prensip olarak Üniversite, her koşullu teklif sahibi için bir Şifre Testi fırsatı sağlar.

Parola testi programının yakında hazır olacağını lütfen unutmayın.

Ayrıca, Yüksek Lisans İngilizce (PSE) kursuna katılarak yüksek lisans programına kabul edilen öğrencilerin, öğrenimleri sırasında Ek Öğrenme Faaliyet planlarının bir parçası olarak Program Şartnamesinde listelenen İngilizce dil modüllerini başarılı / başarısız olarak tamamlamaları gerekmektedir. XJTLU .

XJTLU , kabul sürecinde ve karar vermede fırsat eşitliği ve adalet sağlamak için tanınmış uluslararası standartları benimsemeye ve bunlara uymaya çalışmaktadır. Her bir başvuruyu kendi yararına ve diğer uygulamalarla karşılaştırmalı olarak değerlendiririz. Minimum giriş koşullarını karşılayan veya karşılaması beklenen tüm başvuru sahiplerine teklif vermeyi garanti etmiyoruz.

Nasıl Başvurulur?

Başvurular online başvuru sistemimiz aracılığıyla yapılmalıdır:

 1. Uygula bağlantısını tıklayın / dokunun
 2. Bir hesap oluşturun veya mevcut hesabınıza giriş yapın
 3. Başvurunuzu tamamlayın

Başvuru hesabınız başarıyla oluşturulduktan sonra, başvuru formunda gereken tüm bilgileri dikkatli bir şekilde girin ve sağladığınız bilgilerin doğru, eksiksiz ve güncel olduğundan emin olun. Gerekli dokümanları ilgili alanlara yükleyin.

Başvuru formunuzu istediğiniz zaman görüntülemek için giriş yapabilirsiniz.

XJTLU eğitim almak için nasıl başarılı bir şekilde başvurulacağına ilişkin daha fazla ayrıntı için lütfen nasıl başvurulur sayfasını ziyaret edin.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • Veri Bilimi ve Yapay Zeka Yüksek Lisans
  • Saarland, Almanya
 • Dijital Metin Analizi Yüksek Lisansı (MA)
  • Antwerp, Belçika
  • Online
 • Tasarım Ustası (Akıllı Sistemler Tasarımı) (ISD)
  • Hung Hom, Hong Kong