Keystone logo

35 Yüksek Lisans programlar içinde Eğitim ve Pedagoji Öğretmenlik Öğretmenlik Eğitimi 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Eğitim ve Pedagoji
  • Öğretmenlik
  • Öğretmenlik Eğitimi
Çalışma alanları
  • Eğitim ve Pedagoji (35)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Eğitim ve Pedagoji Öğretmenlik Öğretmenlik Eğitimi

Birçok öğrenci, lisans derecelerini aldıktan sonra lisansüstü programlara girmeye karar verir. Mezuniyet öncesi eğitim almak isteyen biri, Yüksek Lisans (Master of Arts) kazanarak başlayacaktır. Bundan sonra öğrenciler doktora çalışmalarına devam edebilir veya işgücüne katılmaya karar verebilirler. Kariyer fırsatları genellikle yüksek lisans ile geliştirilir.

Öğretmen Eğitiminde Yüksek Lisans Nedir? Bu yüksek lisans programı hem lisans derecesine sahip hem de bir sınıf içinde öğretim deneyimi olan kişilerin eğitimini ilerletmek içindir. Daha ileri mesleki gelişimi amaçlayan kurs, eğitim araştırması ve müfredat teorisi ve politikasına odaklanır. Diğer dersler, öğrencinin seçtiği uzmanlığa bağlı olarak değişir. Bazı örnekler, erken çocukluk, fen eğitimi, matematik ve endüstri öğretmenleri.

Öğretmen Eğitiminde Yüksek Lisans yapmaya çalışan eğitimciler genellikle eğitim teknolojisi hakkındaki bilgilerini geliştirir ve öğrencileri motive etmek için yeni teknikler öğrenirler. Mezunlar genellikle hayatlarının her alanında yardımcı olabilecek zaman yönetimi ve organizasyon becerilerini geliştireceklerdir.

Bir öğrencinin seçtiği kolej veya üniversite, bulunduğu yerin yanı sıra, bir yüksek lisans derecesinin maliyetini de etkiliyor. Öğrenciler ayrıca, programın uzunluğunu ve herhangi bir burs veya hibe için uygun olup olmadıklarını düşünebilirler.

Öğretmen Eğitiminde Yüksek Lisans Sanatıyla mezun olan kişiler, genellikle ilk, orta ve orta öğretim sonrası seviyelerde öğretmenlik yapıyorlar. Bu yüksek lisans derecesi ile öğretmenler, yüksek sınıf seviyelerine veya akademik direktör veya üniversite profesörü gibi mesleklere yönelik terfiler kazanabilirler. Diğer seçenekler arasında okul danışmanı, müdür veya dekan gibi görevler bulunur. Bazı mezunlar, hayvanat bahçeleri, müzeler veya diğer popüler gezi turistik yerleri için eğitim koordinatörleri olabilirler.

Bazıları öğretmenlik eğitimini bizzat edinirken birçoğu kendi eğitimleri üzerinde çalışırken öğretime devam etme esnekliği sağlayan çevrimiçi kurslar arar. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.