Keystone logo

54 Yüksek Lisans programlar içinde Sosyal Bilimler Siyaset Bilimi Barış ve İhtilaf Çalışmaları 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Sosyal Bilimler
  • Siyaset Bilimi
  • Barış ve İhtilaf Çalışmaları
Çalışma alanları
  • Sosyal Bilimler (54)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Sosyal Bilimler Siyaset Bilimi Barış ve İhtilaf Çalışmaları

Arabuluculuk Sanat programlarının Master altta yatan birincil konularda bir anlayış ile birlikte uyuşmazlık çözüm alternatif formları, bir görünüm sağlar. , Gelişmekte olan honlama ve teoride hem de pratikte kullanma edindikleri becerileri koyarak öğrencilerin hangi onlar barışçıl çatışmayı çözmek için alabilecekleri topluluk, işyerleri ve diğer organizasyonlarda fırsatlara bağlı olması sağlar.

Barış ve Çatışma Çalışmaları lisans nedir? Sanat (MA) Barış ve Çatışma çalışmaları programı Master öğrenciler çatışmaların kökeni ve nasıl barış becerileri uygulayarak bunları çözmek için öğrenirler. Barışçı toplumsal değişimin savunucuları şiddete bol alternatifler sunan bir araç olarak hazırlanması mezunları üzerinde vurgu işgücü girmek için.Öğrenciler deneyim ve uzmanlığı ile huzurlu, şiddetsiz sosyal sistemler, toplumlar ve topluluklar oluşturmak için imkânlarını araştırmak politika ile uğraşmak kazandı.

Öğrenciler eğitim ve çağdaş çatışma koşulları analiz ve olumlu bir çözüm için politika önerileri üretmek. Faydaları kültürlerarası iletişim becerileri ve manevi ve dini geleneklerde, sürdürülebilir ekonomi ile barış teorisini keşfetmek için fırsat ve şiddetsiz sosyal hareketleri içerir.

Program maliyetleri değişir ve bu alanda bir yüksek lisans diploması niyetinde insanlar karşılaştırın ve onların mesleki ve kişisel hedeflerini doğrudan hizaya gelecek olanlar ve daha genel olanları ayırt teşvik edilmektedir. Bu noktada, tam olarak göz önüne çevrimiçi ya da bir program alarak basitleştirilmiş olur kampüs tabanlı.

Çatışma çözme teknikleri hakkında pratik becerilerini geliştirirken arabuluculuk, aktivizm, politika ve diğer barış faaliyetler yoluyla çatışma dönüşümü konusunda öğrencilere yardımcı. Öğrenciler için kar ve kar amacı gütmeyen sektörlerde sayısız iş olanaklarını görmek için bekleyebilirsiniz. Örnekler insan hakları, çevre koruma, sosyal çalışmalar, gazetecilik, dış politika ve kamu hizmeti bulunmaktadır.

&nbsp

Multidisipliner bir yaklaşım teorisi ve eleştirel analizi ile uygulama ve araştırma bağlayan kapsamlı bir program tarafından alınabilir. Programlar eğitim denklemi içine benzersiz ve küresel deneyimler getirerek, dünya çapında öğrenciler için mevcuttur. Olumlu bir değişim için bir güç olarak eğitim kullanarak kariyerinde bir fark yaratmak için karar vermek sizin ihtiyaçlarınız için en iyi program bulma içerir.Senin altında program ve temas kurşun formu doldurarak seçtiğiniz okulun doğrudan kabul ofis arayın.