Keystone logo

23 Yüksek Lisans programlar içinde Beşeri Bilimler Beşeri Bilimler 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Beşeri Bilimler
  • Beşeri Bilimler
Çalışma alanları
  • Beşeri Bilimler (23)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Beşeri Bilimler Beşeri Bilimler

Sanat Yüksek Lisansı, bir Sanatlar Lisans derecesine kadar takip edilen bir derece. Bu yüksek lisans programı, herhangi bir çalışma alanına odaklanabilir, ancak genellikle beşeri, sosyal bilimler veya sanat alanlarında geçerlidir.

Beşeri Bilimler Yüksek Lisansı Nedir? Bu yüksek lisans, kültür, sanat tarihi, felsefe, din ve edebiyatın birleşimine odaklanmaktadır. Öğrenciler, uzmanlaşmış bir odağı tasarlayabilir veya beşeri bilimler üzerinde daha geniş bir bakış açısı yakalayabilir. Bu programdaki dersler genellikle araştırma, ders, tartışma ve projeleri birleştirir. Beşeri Bilimler Yüksek Lisansı için zorunlu dersler bir üniversiteden diğerine değişebilir ancak Avrupa ve dünya tarihi, sanat ve beşeri bilimler için disiplinlerarası yaklaşımlar, sanat tarihi uygulamaları, dünyanın dinleri, malzeme ve tekniğin tarihi ve edebi eserler .

Bu eğitim, öğrencilerin eleştirel düşünme, yaratıcı düşünce ve kültürel farkındalık geliştirmelerinde yardımcı olabilir. Daha kültürel açıdan farkında olmak mezunların dünyada yaşama ve çalışma imkânı tanır. Yaratıcı ve eleştirel düşünme, insanları zor profesyonel ve kişisel durumlara yenilikçi çözümler bulmaya hazırlar.

Beşeri Bilimler Yüksek Lisansı'nın maliyetiyle ilişkili birçok değişken vardır. Örneğin, bir yıl içinde bitiren bir öğrenci, ikili olarak bitiren bir öğrenciden daha az ödeme yapabilir. Başvuru sahipleri, katılmayı umduğu okullarla iletişime geçerek daha fazla bilgi edinebilirler.

Beşeri bilimlerdeki bu geniş bakış, öğrencileri tarih, sanat, edebiyat veya tasarım dünyasına girmeye hazırlayabilir. Mezunlar bu eğitimi müze küratörü, moda tasarımcısı, tarihçi, yazar, profesör, gazete editörü, fotoğrafçı, arşivcilik, insan kaynakları uzmanı, tercüman ve seyahat rehberi olmak üzere çeşitli kariyerlere başlatmak için kullandılar. Kazanılan araştırma ve öğrenme becerileri, daha ileri eğitim için bir akademisyen hazırlayabilir.

Dünyadaki üniversiteler, Beşeri Bilimler Yüksekokulu'nda çevrimiçi veya kampüs içi dersler önerebilir. Daha fazla bilgi edinmek veya başvurmak için aşağıdaki programı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.