Keystone logo

4 Yüksek Lisans programlar içinde Eğitim ve Pedagoji Öğretmenlik Beden Eğitimi 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Eğitim ve Pedagoji
  • Öğretmenlik
  • Beden Eğitimi
Çalışma alanları
  • Eğitim ve Pedagoji (4)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Eğitim ve Pedagoji Öğretmenlik Beden Eğitimi

Master of Arts (MA), öğrencilerin eğitimlerini ilerletmelerine ve kendileri için daha iyi fırsatlar yaratmalarına imkân tanıyan bir lisansüstü eğitimdir. Bir lisans derecesi kazandıktan sonra, bir öğrenci bir lisansüstü programa girecek ve bir ila üç yıl boyunca ek öğrenme üzerine harcayacaktır. Yüksek lisans tamamlandığında, mezun bir doktora derecesi kazanmak için kariyer yoluna girebilir veya daha fazla kursa devam edebilir.

Beden Eğitimi Yüksek Lisansı Nedir? Bu program, öğrencilere veya müşterilere sağlıklı beden ve zihin kazandırma hakkında bilmeleri gerekenleri öğretir. Programa devam eden bireyler, tipik olarak insanların anatomisini ve fizyolojisini öğreten derslerin yanı sıra uygulanan biyoloji ve biyomekanik derslerini de alırlar. Öğrenciler ayrıca, beden eğitimi etiği, oyuncu türleri ve her biri için en iyi koçluk stratejileri, grup sporu ve değerlendirme yöntemleri hakkında bilgi sahibi olabilirler. Diyet ve beslenme, egzersiz bilimi ve cinsel eğitim de yaygın.

Beden eğitimi alanında bir dereceye kadar çalışmak, öğrencilere birçok niteliksel ve niceliksel beceri kazandırır. Sağlık ve beslenme ile vücudun her ikisini de nasıl kullandığını anlamanın yanı sıra, öğrencilerin liderlik ve iletişim becerileri kazanma ihtimali de yüksektir.

Beden eğitimi programı sunan her öğrenen kurum kendi fiyatını belirler ve her ülkenin eğitim masrafı ile ilgili kendi yasaları vardır. Öğrenci ayrıca her programın ne kadar sürede olduğunu ve maddi yardım için başvurup başvuramayacağını düşünebilir.

Beden eğitimi alanında yüksek lisans kazanan bir kişi, beden eğitimi öğretmeni olmaya devam edebilir. Çoğu durumda, bu alandaki bir öğretmen de çalıştığı okuldaki spor takımlarını koçluk yapacaktır. Bireyler yerel rekreasyon merkezlerinde veya spor parklarında ekipleri koçluk yapabilirler. Devlet okulları ve kolejleri, etkinlik planlamak ve antrenörlerle uğraşmak isteyenler için genellikle atletik yönetime ihtiyaç duyarlar. Daha küçük bir çevrede çalışmayı tercih eden mezunlar kişisel antrenör veya spor terapisti olmaya karar verebilirler.

Üniversiteler ve kolejler pek çok farklı ülkede beden eğitimi programları sunmaktadır. Seçtikleri okullardan uzakta yaşayan öğrenciler çevrimiçi ders alabilirler. Başlamak için aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.