Keystone logo

4 Yüksek Lisans programlar içinde Belgesel Çalışmaları 2024

filtreler

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Sahne Sanatları
 • Film Çalışmaları
 • Belgesel Çalışmaları
Çalışma alanları
 • Sahne Sanatları (4)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

  Yüksek Lisans programlar içinde Belgesel Çalışmaları

  Birçok büyük üniversite, bir Bachelor of Arts'tan sonra sanatta bireylerin eğitiminin devamı olarak Yüksek Lisans derecesi sunmaktadır. Bu yüksek lisans öğrencinin konuyu daha iyi anlamasına ve daha yüksek kariyer hedeflerine ulaşmasına yardımcı olur.

  Belgesel Çalışmalarında Yüksek Lisans Nedir? Bu dereceyi kazanıp bir öğrenci çevrimiçi, video ve radyoda uzun biçimli gazetecilik parçaları hazırlamaya hazır hale gelebilir. Böyle bir dereceye götüren bir program, öğrenciye belgesel hikaye anlatımında başarılı olmak için ihtiyaç duyduğu teknik, iş ve yaratıcı becerileri öğretebilir. Konsepti üreticilere sunmaktan, araştırmadan düzenlemeye kadar, belgesel film yapımındaki çalışma öğrenciyi doğru ve çekici bir hikaye anlatmaya hazırlayabilir.

  Belgesel Çalışmaları alanında yüksek lisans yapmış olan mezunlar, çok kariyer alanlarında onlara iyi hizmet edebilecek mükemmel araştırma ve medya üretim becerileri geliştirirler. Ayrıca gazeteciliği ve içeriğini öğrenebilir, programı medyanın manzara anlayışıyla tamamlayabilirler.

  Pek çok derecede olduğu gibi, Belgesel Çalışmalarında yüksek lisans maliyeti değişebilir. Bu fiyatın dalgalanmasına neden olan faktörler, bir öğrencinin seçtiği okulu, okulun bulunduğu ülkeyi, programın uzunluğunu ve daha fazlasını içerir.

  Belgesel Çalışmalarında yüksek lisans derecesine sahip kişiler heyecan verici bir kariyer potansiyeline sahiptir. Mezunlar, dünyanın en acil sorunlarını kapsayan gazeteciler olmaya devam edebilirler. Televizyon haberleri, radyo, podcast'ler, çevrimiçi yayın organları veya geleneksel gazeteler için gazeteciler veya araştırmacılar olarak pozisyon alabilirler. Mezunlar serbest meslek hayatlarına devam edebilirler. Bu serbest belgesel yapımcıları kendi filmlerini hazırlayabilir, aynı anda birkaç haber kuruluşu için çalışabilir veya kendi podcast'lerini yaratabilir.

  Potansiyel öğrenciler, bu derece çevrimiçi veya dünyadaki fiziksel derslik okullarında bulabilirsiniz. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.