Keystone logo

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Beşeri Bilimler
 • Arşiv Bilimi
 • Bilgi Bilimi
Çalışma alanları
 • Beşeri Bilimler (6)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

6 Yüksek Lisans programlar içinde Bilgi Bilimi 2024

  Yüksek Lisans programlar içinde Bilgi Bilimi

  Yüksek Lisans veya Yüksek Lisans, sosyal bilimler ve beşeri bilimler disiplinlerindeki alanlara odaklanan bir derece. Lisans düzeyinde lisans derecesini takiben bu yüksek lisans derecesi genellikle kurs ile araştırmayı birleştirir.

  Bilgi Biliminde Yüksek Lisans Nedir? Bu derece, giderek artan bilginin sayısallaştırılmasını ele alan kütüphane müşterileri, akademik kütüphaneler, hükümetler ve işletmelerin yönlendirilmesinde gelecek bilgi profesyonellerini eğitmeye yöneliktir. Kurs, bilgi teorisi, analitik, bilgi toplama, araştırma yöntemleri, referans ve veri hizmetleri içerebilir. Diğer dersler, veritabanı yönetimi, bilgi mimarisi, veri madenciliği, kullanıcı deneyimi ve bilgi görselleştirme gibi teknik açıdan daha odaklı olabilir.

  Bilgi Bilimlerinde Yüksek Lisans programı, bilgisayar ve İnternet becerileri konusunda geniş kapsamlı eğitimler sunar, böylece öğrenciler yeni teknolojileri öğrenirken ve kullanırken ustalık kazanırlar. İletişim ve araştırma becerileri daha da keskinleşti ve örgütsel becerileri daha da geliştirildi.

  Bilgi Bilimlerinde Yüksek Lisans programına devam etme ücreti, bulunduğunuz yere, eğitim kurumuna ve programın süresine bağlı olarak değişir. Tam zamanlı çalışma, yarı zamanlı çalışsa da bir ila iki yıl sürebilir. Aday öğrenciler programlar ve maliyetleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için okullarla iletişime geçmelidir.

  Bilgi Bilimlerinde Yüksek Lisans programının ana odak noktası kütüphanecileri ve bilgi uzmanlarını eğitmektir. Kütüphanelerde, dijital arşivcilik, bilişim uzmanı, multimedya kütüphaneci, sistem kütüphaneci veya bilgi yöneticisi gibi başlıklara sahip olabilirler. Pozisyonlar, bilgi mimarı ve veri geliştiriciden araştırmacıya ve müfredata ve eğitim geliştiricisine kadar değişen kurumsal ayarlarda da bulunabilir. Kâr amacı gütmeyen kuruluşlarda olası meslekler medya ve dijital varlık yöneticisi iletişim uzmanını içerir.

  Yüksek Lisans Bilgi Bilimleri programları, üniversite kampüslerinde küresel olarak bulunabilir. Ayrıca, zamanlama ve yer esnekliği sunan çevrimiçi uzaktan eğitim programları mevcuttur. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.