Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 4 Sosyal Bilimler Yüksek Lisanlar  (Yüksek Lisans) içinde Bilgi Teknolojileri Yönetimi 2023

4 Yüksek Lisans programlar içinde Bilgi Teknolojileri Yönetimi 2023

genel bakış

Birçok öğrenci, beşeri bilimler, sanat veya sosyal bilimler alanında kariyer yapmak için hazırlanmalarına yardımcı olmak için bir Yüksek Lisans kazanmayı seçmektedir. Birçok MA programı belirli bir konuyu tamamlamak ve odaklanmak için iki veya üç yıl alır.

Bilgi Teknolojisi Yönetiminde Yüksek Lisans Nedir? Bilgi teknolojisi yönetimi, bilgisayar sistemleri ve ağ yönetimi ve siber güvenlik gibi ilgili uzmanlık alanlarının disiplinlerarası çalışmasıdır. Bu alandaki pek çok lisans programı, öğrencileri belirli bir eğitim yoluna yönlendiren konsantrasyon ve seçmeli dersler sunmaktadır. Bu kurslar, siber güvenlik yönetimi, ağ teknolojisi, iş zekası ve analitik, cyberlaw, yazılım tasarımı ve programlama içerebilir.

Bu alandaki birçok öğrenci, her endüstriden gelen işverenlerin takdir edebileceği çeşitli nitelikler göstermektedir. Mezunlar genellikle güçlü teknik yazı yazma becerilerine ve etkili iletişim becerilerine sahiptir. Bu öğrenciler hem kişisel hem de mesleki projelerde detay odaklı olma eğilimindedirler.

Bilgi teknolojisi yönetiminde yüksek lisans derecesi elde etmenin maliyeti birçok değişkene sahiptir. Programın türü, programın uzunluğu ve üniversitenin yeri, tüm dersi etkileyebilir. Birçok öğrenci, bir derece için ödeme yapmak için burs, finansal yardım veya çalışma-eğitim programları kullanmaktadır.

Bilgi teknolojisi yönetimi çok çeşitli ve gelişmekte olan bir alandır ve gelişmiş bir dereceye sahip öğrenciler için giderek çeşitlilik gösteren kariyer seçenekleri sunmaktadır. Yüksek Lisansa sahip öğrenciler, bilgisayar sistemleri analisti, bilgisayar programcısı, web geliştiricisi, enformasyon sorumlusu, bilgi sistemleri yöneticisi ve ağ yöneticisi gibi daha yüksek ücretli meslekler ve yönetim rolleri için daha güvenle rekabet edebilir. Ayrıca, nitelikli teknoloji profesyonellerine ihtiyaç duyan ticaret, hükümet ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar da dahil olmak üzere sayısız endüstri vardır.

Bir yüksek lisans derecesi kazanmak, kariyer yapmak ve deneyim kazanmak için harika bir yoldur. Dünyanın birçok üniversitesinden birinde veya bir çevrimiçi program aracılığıyla evden okumayı seçebilirsiniz. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Teknoloji Çalışmaları
  • Bilgi Teknolojisi
  • Bilgi Teknolojileri Yönetimi
Çalışma alanları
  • Teknoloji Çalışmaları (4)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı