Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 4 Sosyal Bilimler Yüksek Lisanlar  (Yüksek Lisans) içinde Bilgisayar Animasyonu 2024

4 Yüksek Lisans programlar içinde Bilgisayar Animasyonu 2024

genel bakış

Lisans kazananlar genellikle eğitimlerini daha da ileri götürürler. Çoğu kimse, onları güzel sanatlar, beşeri bilimler veya sosyal bilimler alanına sokuyor. Bir kişi bu konsantrasyonlardan birinde lisansüstü eğitim alırsa, buna Sanat Yüksek Lisesi denir. Bir yüksek lisans derecesi daha iyi iş olanakları sağlayabilir veya bir öğrencinin doktora programına devam etmesine izin verebilir.

Bilgisayar Animasyonunda Yüksek Lisans Nedir? Bilgisayar Animasyonunda Yüksek Lisans Sanat Kazanmak, yalnızca lisans derecesini kazandıktan sonra elde edilebilir. Bilgisayar animasyonunu okumayı seçen bireyler birkaç temel ders alırlar. Sanat ve teknoloji geçmişi hakkında bilgi edinmenin yanı sıra teori, estetik ve oyun tasarımı ve donanım mimarileri üzerinde çalışacaklar. Diğer dersler 3 boyutlu modelleme ve gelişmiş animasyon, yapay zeka ve karakter animasyonunu içerir.

Bilgisayar animasyonunda yüksek lisans derecesi elde edenler, seçtikleri kariyer yolunda ve dışında yardımcı olan uzmanlık ve beceriler geliştirir. Web yayıncılığı, tasarımı ve düzenlenmesi için kullanılabilen en popüler yazılım ve araçlardan bazılarını nasıl kullanacaklarını öğrenebilirler. Öğrenciler genellikle iletişim, analitik ve problem çözme becerileri gibi yaşam becerilerinde daha iyi olurlar.

Bilgisayar animasyonunda yüksek lisans derecesi elde etme maliyeti ülkeden ülkeye ve okuldan okula değişir. Programın uzunluğu ve öğrencinin burs veya hibelere hakkı olup olmadığı da nihai maliyeti etkilemektedir.

Bilgisayar animasyon programlarının mezunları kendilerini bir dizi ilgili iş talebinde bulabilirler. Bireyler, besteci bir sanatçı, flash animatör, grafik tasarımcı veya storyboard sanatçısı olarak çalışabilirler. Diğerleri, bir render wrangler, 3D modelleyici veya stop motion animatör olarak çalışabilir. Bilgisayar animatörlerine çeşitli endüstrilerde ihtiyaç duyulmaktadır. Eğlence veya oyun endüstrisinde çalışmanın yanı sıra, şirketler bilgisayar animatörlerinin reklam kampanyaları oluşturmasını isteyebilir. Kolluk, suç sahnelerini bilgisayarda yeniden canlandırmak için animatörler de kullanabilir.

Umut dolu mezunlar dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerin bilgisayar animasyon programlarına ya da internet üzerinden katılabilir. Başlamak için aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Sanat Çalışmaları
  • Animasyon
  • Bilgisayar Animasyonu
Çalışma alanları
  • Sanat Çalışmaları (4)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı