Keystone logo

28 Yüksek Lisans programlar içinde Sosyal Bilimler Cinsiyet Çalışmaları 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Sosyal Bilimler
  • Cinsiyet Çalışmaları
Çalışma alanları
  • Sosyal Bilimler (28)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Sosyal Bilimler Cinsiyet Çalışmaları

Sanat derece Masters beşeri ileri derece, liberal sanat ve tamamlamak için 1-2 yıl sürer sosyal bilimler vardır. Bir lisans tutan öğrenciler, bir sonlandırma derecesi veya doktora giden yolda bir atlama taşı olabilir, bir MA, doğru çalışarak onların eğitimini ilerletmek için seçebilirsiniz.

Cinsiyet Çalışmaları alanında yüksek lisans nedir? Cinsiyet Çalışmaları alanında yüksek lisans durumlarda çeşitli teoriler ve toplumsal cinsiyet eşitliği uygulamaları üzerinde duruluyor. Öğrenciler cinsiyet ve iş, cinsiyet ve siyaset, ya da cinsiyet ve edebiyat uzmanlaşmak seçebilirsiniz. Tipik kurslar teori ve feminizmin uygulama, sosyal değişim, feminist soy, kamu politikası ve kadın yazarlar vardır. Bazı programlar da ulusötesi ve çok kültürlü bağlamda bu konuları araştırmak. Birçok programlara dahil çalışmanın ilişkili alanları cinsellik ve ırk vardır.

Cinsiyet çalışmalarında bir yüksek lisans sadece ulusal ve uluslararası toplumsal cinsiyet eşitsizliği dayalı sosyal adaletsizlikleri tanıma ötesinde birçok temel becerileri kazandırır. Öğrenciler ayrıca çeşitli endüstrilerde birçok farklı kariyer uygulanabilir önemli eleştirel düşünme, araştırma ve iletişim becerilerini öğrenirler.

ileri derecede maliyet kurumu, coğrafi konumu, ve diğer birçok faktöre bağlı olarak değişir. Bu nedenle, doğrudan okul ya da çalışmaları için bütçe için kendi öğrenim ücretlerini öğrenmek için başvuruda planlıyoruz hangi okullara başvurmanız gerekir.

Cinsiyet Çalışmaları alanında yüksek lisans ile Birçok mezun akademi içinde kariyer elde etmek için kendi lisansüstü çalışmalarına devam. Diğer mezunların politika değişiklikleri kolaylaştırmak için ya da aile içi şiddet ve tecavüz mağdurları için de kadınlar için bir avukat olarak çalışmaya hükümet ya da kar amacı gütmeyen kuruluşlarda çalışmak için cinsiyet eşitsizliğinin eğitimlerini kullanmaktadır.

Cinsiyet çalışmalarında gelişmiş programlar sunuyoruz dünyanın çeşitli üniversiteler vardır. Her biri ilgi benzersiz bir alana sahip olacak ve ilgi öğrencilerin konsantrasyon ve kariyer hedeflerinize uygun okullara seçmelisiniz. Senin Aşağıdaki program ve temas kurşun formu doldurarak seçtiğiniz okulun doğrudan kabul ofisi arayın.