Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 15 Sosyal Bilimler Yüksek Lisanlar (Yüksek Lisans) içinde Disiplinlerarası Çalışmalar 2023

15 Yüksek Lisans programlar içinde Disiplinlerarası Çalışmalar 2023

genel bakış

Bir yüksek lisans (MA) derecesi, öğrencilere gelecekteki kariyerlerine uygulamak için derinlemesine bilgi sağlar. Çalışma konusu bir öğrencinin lisans alanına odaklanmakla aynı olabilir, ancak daha gelişmiş bir seviyede olabilir veya öğrencinin ilgili konulardaki bilgilerini genişleten tamamlayici alanda olabilir.

Disiplinlerarası Çalışmalarda Yüksek Lisans Nedir? Bu gelişmiş program, ayrı alanların uzmanlaşmış bir dereceye entegre edilmesi için ayrı ayrı uyarlanabilir. Öğrenciler, çalışma alanlarını birleştirerek eşsiz eğitim ve kariyer hedeflerine sahip olabilirler. Ortak dersler, ticaret, beşeri bilimler, sosyal bilimler, çevre bilimleri, siyaset teorisi, kültürel araştırmalar, antropoloji ve eğitim gibi konuları kapsar. Master'ların Disiplinlerarası Çalışmalar, diğer derecelerde bulunmayan esneklik sunabilir.

Bu türdeki öğrenciler, çeşitli veri noktalarını nasıl alacaklarını ve bunları kavramlar geliştirmek için entegre edip karmaşık problemleri çözmeye nasıl uygulayacaklarını öğrenirler. Çok kutuplu teorileri açıklamak için eleştirel düşünme becerileri ve iletişim ve sunum uzmanlığı geliştirirler.

Disiplinlerarası çalışmalarda yüksek lisans derecesi, seçilen çalışma alanına bağlı olarak değişebilir. Ek ders işi gerekiyorsa, öğrencinin lisans derecesi de maliyet üzerinde bir etkisi olabilir. Maliyeti etkileyebilecek bir başka faktör, öğrencinin tam zamanlı veya yarı zamanlı bir program mı seçtiğidir.

Eğitim alanına bağlı olarak mezunlar, topluluk üniversitelerinde veya üniversitelerde öğretmen veya profesör olabilir. Birçok öğrenci, uzmanlık alanlarını kapsayan çevrimiçi veya basılı yayınlar için gazeteci veya iş yazarı olarak meslek edinmeyi sürdürür. Bu programların mezunları, devlet kurumlarıyla çalışan siyaset bilimcileri veya düzenleyici işler müdürleri olarak ödüllendirici kariyer bulabilirler. Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar, yönetmen, yazar veya analist olarak mezun tutabilir. Şirketler, kayıp önleme yöneticileri veya araştırma geliştirme müdürleri olarak pozisyonları doldurmak için disiplinlerarası çalışmalar mezunlarına bakmışlardır.

Disiplinlerarası çalışmalar, kampüs boyunca, çevrimiçi sınıflar aracılığıyla veya akşam kurslarında part-time olarak tam zamanlı olarak izlenebilir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Genel Çalışmalar
 • Disiplinlerarası Çalışmalar
Çalışma alanları
 • Genel Çalışmalar (15)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı