Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 2 Sosyal Bilimler Yüksek Lisanlar  (Yüksek Lisans) içinde Drama 2024

2 Yüksek Lisans programlar içinde Drama 2024

genel bakış

Bir Yüksek Lisans, bir lisans derecesini tamamladıktan sonra sıklıkla kazanılır. Genellikle iki yıllık bir çalışmayı gerektirir ve sanat ve beşeri bilimlerle ilgili belirli bir alana odaklanmanızı sağlar. Birçok meslekte, terminal derece olarak kabul edilir.

Merak ediyor olabilirsiniz, Dramada MA nedir? Bu derece birçok alt spesiyaliteyi kapsar ve hangisini takip etmek istediğinizi seçmeniz gerekecektir. Olası eğitim kursları dramaturji, oyun yazarlığı, yönetmenlik, oyunculuk, teknik tasarım ve benzeri konuları kapsar. Bazı kurumlar dersin bir parçası olarak tiyatro konferanslarına ve seminerlere katılmayı gerektirir. Çoğu derece, belirli bir araştırma konusuna dayalı yazılı bir tezi gerektirir.

Dramada Yüksek Lisans kazanmak için bazı büyük yararlar var. Tiyatro öğrencisi olarak, sıklıkla sorunları yaratıcı bir şekilde nasıl çözebileceğinizi öğrenirsiniz. Kutunun dışında düşünmeye alışkın olabilirsiniz ve yeni durumlara hem mesleki hem de kişisel olarak hızla adapte olmanıza olanak tanıyan esnek bir zihniyet geliştirebilirsiniz.

Dramadaki bir Yüksek Lisans için maliyet, okulun derecesini veren dersin, gerekli ders kredilerinin miktarı ve diğer faktörlere bağlıdır. Bir programı seçmeden önce tüm seçenekleri ve ücretleri göz önüne almak zorunludur.

Yüksek Lisans Derecesi ile Drama derecesine sahip mezunlar için heyecan verici kariyer yolları, oyuncu, oyun yazarı, yönetmen, öğretmen ve dramaturg'dur. Tiyatro oynamak için tarihi arka plan sağlayan bir araştırmacı olarak çalışabilirsiniz. Bir tiyatronun sezonunu yöneten sanatsal yönetmenler, teknik direktörlerin, aydınlatma tasarımcılarının, müşterilerin ve set tasarımcılarının yaptığı gibi genellikle yüksek lisans derecesine sahiptir.

Drama Sanat Yüksek Lisansı ustası ile ilgileniyorsanız, size göre birçok seçenek var. Esnek bir programa ihtiyaç duyarsanız, yerel olarak eğitim alabilir, yabancı bir ülkeye seyahat edebilir veya çevrimiçi bir ders seçebilirsiniz. İlk adımı atın ve aşağıdaki programınızı arayın ve doğrudan başvuru formunu doldurarak seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Sahne Sanatları
  • Tiyatro Çalışmaları
  • Drama
Çalışma alanları
  • Sahne Sanatları (2)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı