Keystone logo

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Eğitim ve Pedagoji
 • Eğitim Araştırmaları
Çalışma alanları
 • Eğitim ve Pedagoji (24)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

24 Yüksek Lisans programlar içinde Eğitim Araştırmaları 2024

  Yüksek Lisans programlar içinde Eğitim Araştırmaları

  Yüksek lisans derecesi, yoğun bir çalışma ve lisansüstü bir program aracılığıyla uzun yıllar çalışmanın sonucudur. Aynı zamanda mezunları bir alanda uzman olarak nitelendirir veya onlara doktora derecesine devam etmek için gerekli dersleri verir.

  Eğitim Araştırmaları Yüksek Lisansı Nedir? Bir kişinin araştırma ve analitik becerilerini geliştirmeye yardımcı olan mezunlar, iş gücünde istihdam yaratabilirler. Mezunlar ayrıca, araştırma ve analitik uygulamaları ve kendi araştırmalarını pratik bir ortamda nasıl yürütüleceği konusunda kapsamlı bir bilgiye sahip olmalıdırlar. Bu programda zorunlu kurs, veri toplama, istatistik, örgüt kuramı ve değerlendirme tasarımı içerebilir.

  Eğitim araştırma derecesine sahip olanlar mezun olduktan sonra bir iş bulabilmelidirler. Mezuniyet çalışmalarıyla öğrenciler, eğitim araştırmaları alanında aranan nitelikleri taşıyan iletişim, sunum, organizasyon ve takım çalışması becerilerini de geliştirmelidirler.

  Maliyet, bir okula başlamadan önce anlamak için önemli bir faktördür. Maliyetleri etkileyebilecek bazı faktörler, bireysel okulu içerebilir ve eğer bir öğrenci tam zamanlı bir çalışma programına başvurabilir. Daha fazla bilgi için okula ulaşmak akıllıca olacaktır.

  Eğitim araştırma derecesi olan insanlar çeşitli alanlarda çalışma bulma konusunda herhangi bir sıkıntıya sahip olmamalıdır. Bazıları üniversitelerde ve okul bölgelerinde akademik alanda çalışmakla yetiniyor olabilirken diğerleri kar amacı gütmeyen kuruluşlarda veya şirketlerde daha tatmin edici çalışmalar bulabilir. Bazı kariyer seçenekleri arasında araştırma koordinatörü, kurşun araştırmacı, eğitim yöneticisi, veri analisti ve ölçüm danışmanı bulunur. Mesleğe harcanan zamanla mezunlar, özellikle örgütlerinde liderlik rolleri aramaya istekli olsalar, kazanç potansiyellerinde bir artış görmelidirler.

  Online eğitim araştırma programları dünya çapında mevcuttur. Bu programlar, geleneksel bir üniversite programının taleplerini karşılayamayan öğrenciler için tasarlanmıştır. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.