Keystone logo

63 Yüksek Lisans programlar içinde Eğitim ve Pedagoji Eğitim Liderliği 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Eğitim ve Pedagoji
  • Eğitim Liderliği
Çalışma alanları
  • Eğitim ve Pedagoji (63)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Eğitim ve Pedagoji Eğitim Liderliği

İnsanlar birçok nedenden ötürü yüksek lisans derecesine başvururlar. Eğitim alanında, bir yüksek lisans, kişinin bir okul sisteminde merdivene kadar hareket etmesine yardımcı olabilir. Aynı zamanda bir kişinin maaşını artırabilir. Yüksek Lisans bu hedeflere yardımcı olabilir ve öğrencileri bir doktora programında daha fazla çalışmaya hazırlar.

Eğitim Liderliğinde Yüksek Lisans Nedir? Bu eğitimciler için kariyer büyümesi sağlayan bir derstir. Öğretmenler ve diğer eğitim uzmanlarının müdür veya müfettiş gibi okul yöneticileri olmasını sağlayabilir. Birincil, ikincil ve üniversite eğitim profesyonelleri için derece programları bulunmaktadır. Tipik ders teklifleri eğitim teknolojisi, kamu politikası, çatışma çözümü ve örgüt kuramı gibi konuları içerir. Bu derece genellikle bir idari pozisyon için devlet sertifikasyon gereksinimlerini karşılamak için elde edilir.

Eğitim Liderliği Yüksek Lisans için adaylar işgücüne onları getirmek için birçok beceri öğrenirler. Akademisyenler liderlik yeteneklerini ve örgütsel becerileri geliştirme yönünde yönetim becerileri öğrenirler. Buna ek olarak, eğitim dışı alanlara aktarılabilecek teknoloji becerileri öğretilmektedir.

Okul ve yerleşim yerine göre eğitim liderlik derecesi planları arasında maliyetlerin büyük bir farkı vardır. Tam gün eğitim alıyorsanız, bu lisans programı genellikle bir ila iki yıl içinde tamamlanabilir.

Eğitim Liderliği alanında Yüksek Lisans programını tamamlayanlar, genellikle kamu ve özel okullarda ders verebilirler. Genellikle okul sistemleri, üniversiteler ve diğer eğitim kurumlarında idari pozisyonlar için istihdam edilirler. Birçok prensipte Eğitim Liderliği alanında yüksek lisans derecesi bulunur ve bu kişiler çoğunlukla eğitim koordinatörleri, müfettişler veya yönetmenler gibi idari alanda ilçe genelindeki pozisyonlara geçerler. Yüksek öğrenim kurumlarında, bireyler kayıt memurları, yüksek okul kütüphaneleri veya öğrenci veya öğretim üyesi dekanı olarak çalışabilirler.

Eğitim Liderliği Yüksek Lisansı tüm dünyadaki birçok üniversite tarafından sunulmaktadır. Çevrimiçi programlar, özgürlük ve esnekliğe ihtiyaç duyanlar için çok popülerdir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.