Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 7 Sosyal Bilimler Yüksek Lisanlar  (Yüksek Lisans) içinde Ekonomik Kalkınma 2024

7 Yüksek Lisans programlar içinde Ekonomik Kalkınma 2024

genel bakış

Yüksek lisans derecesi lisansüstü düzeyde bulunur ve genellikle öğrencilerin lisans diplomasına sahip olmalarını gerektirir. Çoğu program, akademisyenlere derinlemesine çalışma fırsatı sunar.

Ekonomik Kalkınmada Yüksek Lisans Nedir? Ekonomik gelişmeyle ilgili bir program, öğrencileri ekonomide sürdürülebilir büyüme yaratmak için kullanılan yatırımlar konusunda öğretmeye odaklanır. Bir programda, akademisyenler büyümenin işlerde ve genel servette artışa neden olduğunu öğrenebilir. Buna ek olarak, kurslar işletme retansiyonunu, girişimciliği, toplumsal kalkınmayı ve ekonomik kalkınmayı kapsayabilir. Bir program, katılımcıları farklı ülkelerdeki ekonomiler hakkında da öğretebilir. Teori, yatırım politikası, bir ülkenin ekonomik kalkınmasında hükümetin rolü ve toprak reformu da kapsanabilir.

Bir programın mezunları genellikle ekonomik durumlar konusunda danışman olarak üst sıralarda çalışmaya hazırdırlar.Bir programda öğrenilen beceri, bir öğrenciye ekonomik kalkınma konusunda dengeli bir anlayış ve onları politikalar ve büyümeyi etkilemek için nasıl etkilenir verebilir.

Bir programın maliyetini hesaplarken, programın süresi, okul yeri ve öğrencinin yarı zamanlı veya tam gün eğitim görüp görmediği gibi birçok husus vardır. En güncel maliyet bilgileri için kabul büroları ile iletişime geçmek en iyisidir.

Mezun olduktan sonra, öğrenciler ekonomik değişikliği etkileyebilecekleri çeşitli devlet görevlerinde çalışmaya hazır olabilirler. Öğrenciler, çeşitli alanlarda ekonomik kalkınma pratisyenleri olarak çalışabilirler. Bunlara her seviyedeki hükümetler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, eğitim kuruluşları ve özel şirketler dahildir. Bazıları araştırma yapmaya veya eğitimini doktora yapmaya karar verebilir. programı.

Ekonomik kalkınmanın ilgi çekici bir alan olduğunu düşünüyorsanız, o zaman Ekonomik Kalkınma alanında yüksek lisans öğrenmeyi düşünebilirsiniz.Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Ekonomi Çalışmaları
  • Ekonomi
  • Ekonomik Kalkınma
Çalışma alanları
  • Ekonomi Çalışmaları (7)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı